Skocz do zawartości

Polecane posty

geo2    4

świadczysz usługi odpłatnie, regularnie i w sposób zorganizowany podpadasz pod pit, a co za tym idzie rejestrujesz DG. 

świadcze usługi rolnicze tylko rolnicze sprzętem rolniczym i tylko na cele rolnicze opodatkowane 8% i nie podlegam innym restrykcją 

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    121

Jak księgować faktury za naprawę z autocasco?

Diler wystawił fakturę za naprawę maszyny, ubezpieczyciel wypłaca dilerowi kwotę netto, ja płace vat.

Jak taką fakturę ująć w ewidencji i jak w deklaracji vat-7?

kissmy...    57

To zależy. Okna podnoszą wartość budynku, jest to nowo budowany magazyn, czy taki, który już stoi?

magazyn stoi już od 40 lat

Panowie, 5 lat temu kupiony ciągnika na różnicowanie, odliczony vat od zakupu, teraz chcąc zlikwidować tą firmę ale najpierw pozbyć się jej majątku wystarczy zwykła faktura vat na sprzedaż ciągnika z firmy usługowej na gospodarstwo rolne?

zasadniczo w zakresie własności nie zmieni się nic, a faktury sam sobie nie możesz wystawić, ja już też zakończyłem prowadzenie działalności gospodarczej, chciałbym powrócić do ryczałtu w przyszłym roku i sprzedać część maszyn (nabytych w czasie rozliczania vat na zasadach ogólnych i wcześniej), wskażcie mi proszę jak rozlicza się odliczony vat od nabytych ŚT i wzniesionych budynków, a najbardziej interesuje mnie rozliczenie produkcji roślinnej w toku

Cosmosky    20

Witam,

nie mam zbytnio czasu ostatnio, aby odpowiadać na wasze pytania.

Jeżeli macie coś pilnego możecie pisać na email: aj.consulting@op.pl

Niestety nikt nie jest omnibusem, ustawy podatkowe są tak skonstruowane, że często nie wynika z nich jednoznaczne rozwiązanie problemu, dlatego należy analizować interpretacje, a najlepiej to orzecznictwo sądów administracyjnych, a to zajmuje czasu, przydają się w tym profesjonale narzędzia, wyszukiwarki itd.

Co do okien to jeżeli jest to wymiana starego okna na nowe nie jest to inwestycja, jeżeli jednak okna stare wymieniłbyś na jakieś wymyśle, z pozłacanymi klamkami a tym samym podniósł wartość budynku to wtedy jest to inwestycją.

Co do faktury za szkodę i wypłatę netto z autocasco jest to maszyna??? Jeżeli miałeś prawo do odliczenia 100% VAT od zakupu, mat. eksploatacyjnych itd. to ten zapłacony przez Ciebie VAT podlega odliczeniu na zasadach ogólnych.

Co do świadczenia usług, musiałbym przeanalizować zapisy ustawy PIT, jeżeli komuś bardzo zależy mogę przygotować taką opinie, a najlepiej wystąpić z wnioskiem o wydanie interpretacji i sprawa jest jasna...

chcesz wszystko sprzedać to wystawiasz faktury z właściwą stawką. W przypadku środków trwałych w grę wchodzi korekta VAT.

art. 91 ust. 2 ustawy VAT

szopen    28

Jak księgować faktury za naprawę z autocasco?

Diler wystawił fakturę za naprawę maszyny, ubezpieczyciel wypłaca dilerowi kwotę netto, ja płace vat.

Jak taką fakturę ująć w ewidencji i jak w deklaracji vat-7?

Podobnie jest z fakturami za utylizację zwierząt. większą część kwoty netto płaci ARiMR a resztę i vat rolnik.

Ja wpisuję całą kwotę netto i vat, na kontroli wskazuje przepis o tym kto płaci vat.

W przypadku pełnej księgowości (firmy) pewnie trzeba by było kwotę którą płaci ARiMR zaksięgować jako dochód.

areknn    4

a jak dokumentujecie spożycie wewnętrzne i czy je w ogóle wykazujecie    ?  jeżeli tak to jak to ma wyglądać jakie dokumenty muszę wystawić

Edytowano przez areknn

Cosmosky    20

Nie odliczaj, VAT-u może z 200-300 zł a więcej problemu. Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą za tym, żeby odliczać, ale jaki ma to rzeczywisty związek z działalnością opodatkowaną?

Już kiedyś pisałem na tym forum, że nie ma znaczenia kto jest płatnikiem należności, jeżeli faktura jest wystawiona na Was i spełnia przesłanki z art. 86 ust. 1 i dalsze to można odliczać VAT

areknn    4

czyli mogę fakturę sprzedaży wystawić sam na siebie sprzedąjąc sobie np 500kg ziemniaków i nadając fakturze kolejny numer ?

Nikita_Bennet    101

Da rade odliczyć vat od kuchenki elektrycznej? Kuchenka stoi w kuchni.

weź dla kogoś paliwo do kosiarki czy pilarki i spij spokojnie , odlicz sobie VAT a nie tłumacz się z kuchenki. 

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

kissmy...    57

możesz to opodatkować jako nieodpłatne przekazanie

w jaki sposób ewidencjonuje się takie nieodpłatne przekazanie i jakie wystawia się do tego dokumenty?

Edytowano przez kissmy...

daremw    128

Rozumiem że polskie prawo przewiduje takie ewentualności, tylko po co sprzedawać czy tam przekazywać coś samemu sobie? Ja w swoim przypadku uznał bym to za nonsens, chyba że faktycznie jest jakieś logiczne wytłumaczenie takich działań?

Cosmosky    20

Tak, jest logiczne wytłumaczenie takich działań, w przypadku gdy od zakupu towaru (materiału) lub usługi odliczono VAT, podobnie z własną produkcją.

patrz art. 7 ust. 2 ustawy VAT

rumcajsm10    0

Powiedzcie jak wygląda sprawa odpisywania vatu od faktur za paliwo a następnie wykazania tych samych faktur do gminy w celu zwrotu akcyzy, czy tak można robić?

areknn    4

podtrzymuje pytanie : w jaki sposób ewidencjonuje się takie nieodpłatne przekazanie i jakie wystawia się do tego dokumenty?

jaro86    6

Powiedzcie jak wygląda sprawa odpisywania vatu od faktur za paliwo a następnie wykazania tych samych faktur do gminy w celu zwrotu akcyzy, czy tak można robić?

Do gminy oddajesz ksero fv

danielhaker    871

W gminach gdzie składam wnioski daję oryginały a oni podliczają, drukują decyzję i przybijają pieczątki że przedstawiono do wniosku o zwrot akcyzy, po czym faktury oddają

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

daremw    128

U mnie zanosi się orginały, oni sobie kserują, orginał oddają i po sprawie

Sadek    462

Ja zrobiłem sobie do VAT-u w EXCEL-u, w sieci też jest do znalezienia.

Ja zrobiłem sobie do VAT-u w EXCEL-u, w sieci też jest do znalezienia.

Ale nie powiem że nie byłbym zainteresowany jakimś fajnym programem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

W gminach gdzie składam wnioski daję oryginały a oni podliczają, drukują decyzję i przybijają pieczątki że przedstawiono do wniosku o zwrot akcyzy, po czym faktury oddają

kolego a mi tą samą fakturę drukują na cpn 2 razy i po problemie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?