Skocz do zawartości

Polecane posty

Cosmosky    19

Jeżeli ma jeden rząd siedzeń i wbity w dowód VAT-1 to odliczasz 100% bez żadnych ewidencji, regulaminów, zgłoszeń do US etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Jeśli jestem teraz na ryczałcie i mam tam na koncie jakąś kasę z gospodarstwa i jak bym przeszedł na vat to ta kasa może być przeznaczona na zakup np ciągnika itd oraz odliczenie vatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

rumcajsm10    0

Przymierzam się przejść na VAT i mam pytanie czy prawdą jest że jeśli będę miał na siebie fakturę z zakupu nawozów jeszcze będąc na ryczałcie a nawozy te przeznaczę na produkcję płodów które to sprzedam będąc już na VAT to czy tą fakturę będę mógł sobie odliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    53

Dziś dzwoniłem do informacji podatkowej w sprawie sprzedaży busa jeżeli to kupiłem przed przejściem na VAT. To muszę go sprzedać że stawką 23%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    238

Jeśli kupiłeś na fakturę VAT marża lub umowę ks to nie prawda, widać ktoś mocno poinformowany tam siedzi

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A może zwyczajnie zbyt skromne wyjaśnienie sytuacji było. Jedna osoba gdy usłyszy "kupiłem busa" stwierdzi że nowy z salonu na f vat a inny nawet nie pomyśli że może chodzić o nowego i tylko od prywatnej osoby bo komis za drogi. Nie osądzajmy pohopnie. Może niech kolega powie jakie szczegóły podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    53

Jeżeli mogłem odliczyć VAT od chociażby paliwa to muszę wystawić fakturę na 23%. Poza tym kupiłem to na fakturę VAT 22% od firmy. Oczywiście używany nie nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    28

Przeginacie z odliczeniami, a potem się dziwicie że US się czepiają.

Potem opinia o rolnikach kombinatorach spada na wszystkich. Pazerność niektórych nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    238

Przeginacie z odliczeniami, a potem się dziwicie że US się czepiają.

Potem opinia o rolnikach kombinatorach spada na wszystkich. Pazerność niektórych nie zna granic.

Gdybyś się dowiedział co odliczaja przedsiębiorcy to zmienilbys zdanie o rolnikach

 

Na czas kontroli bierzesz zmywarkę do pomieszczenia socjalnego, nie musisz nawet jej podłączać, i nic ci nie zrobią, zmywarka to akurat żaden wynalazek, często u mechaników można spotkać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    19

Owszem, stan faktyczny i argumentacja są najważniejsze. W odliczeniu VAT chodzi przede wszystkim, żeby spełniać pozytywne przesłanki z art. 86 ust. 1 oraz ominąć negatywne z art. 88.

 

Zmywarka przejdzie, jeżeli ma to związek z czynnościami opodatkowanymi, czyli inaczej mówiąc Twoją sprzedażą, np. myjesz w zmywarce jakieś przyrządy mleczarskie, później mleko sprzedajesz z VAT 5%, więc zmywarka ma związek z czynnościami opodatkowanymi.

 

Ale jeżeli zmywarka jest w kuchni, a do tego zabudowana w meble itp., to nie przejdzie, nawet jeśli od czasu do czasu zmyjesz cos wykorzystywanego w gospodarstwie, czynnik osobisty jest przeważający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    446

Ja mam inną zagadkę czy pola bron zewidencjonować jako środek trwały czy jako część maszyny, bo jeżeli były by to pola bron + sztelwaga bron to jako środek trwały a tu jest część więc uważam że to środek trwały nie jest.

 

Jak to ewidencjonujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    238

Owszem, stan faktyczny i argumentacja są najważniejsze. W odliczeniu VAT chodzi przede wszystkim, żeby spełniać pozytywne przesłanki z art. 86 ust. 1 oraz ominąć negatywne z art. 88.

 

Zmywarka przejdzie, jeżeli ma to związek z czynnościami opodatkowanymi, czyli inaczej mówiąc Twoją sprzedażą, np. myjesz w zmywarce jakieś przyrządy mleczarskie, później mleko sprzedajesz z VAT 5%, więc zmywarka ma związek z czynnościami opodatkowanymi.

 

Ale jeżeli zmywarka jest w kuchni, a do tego zabudowana w meble itp., to nie przejdzie, nawet jeśli od czasu do czasu zmyjesz cos wykorzystywanego w gospodarstwie, czynnik osobisty jest przeważający

Dlatego mówię że kwestia uzasadnienia, zmywarka to to samo co pralka, w trakcie kontroli nie może być w domu bo wtedy ewidentnie używasz jej do czynności niezwiązanych z produkcją opodatkowaną(wyjątkiem by było gdybyś miał dwie i stały by obok siebie w domu, wtedy da się uzasadnić że jedną używasz do garów a drugą do mycia kluczy, urządzeń mleczarskich czy innych cudów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

ewidencja faktury dotyczącej wewnątrzwspólnotowego nabycia wynika z tego, że to nabywca odpowiedzialny jest za rozliczenie VAT należnego i z tego tytułu staje się podatnikiem, a zarazem naliczony pod pewnymi warunkami staje się należnym.

 

Jeżeli posiadasz fakturę, która nie została wystawiona po 15 dniu m-c następującego po dostawie rozliczasz to w m-cu, w którym została wystawiona faktura, nie ma żadnych odstępstw, musi być to ten miesiąc, jeżeli faktura jest w walucie obcej to przeliczasz to na PLN wg kursu średniego NBP z dnia roboczego poprzedzającego dzień powstania obowiązku podatkowego, w tym wypadku dzień poprzedzający wystawienie FV.

 

W deklaracji takie nabycie wykazujesz w pozycji 23 netto 24 kwota podatku oraz w pozycji 43/44 lub 44/45 zależy, która posiadasz wersję deklaracji, do końca 2016 roku spokojnie można składać jeszcze wersję 16, od 2017 już tylko wersja 17, chyba, że dotyczy Cie pakiet paliwowy, ale w to wątpię.

 

Musisz jeszcze za ten m-c/kwartał złożyć informacje podsumowującą VAT-UE.

mam jeszcze jedno pytanie, czy wykazywać podatek należny i naliczony w wysokości 0% jak na fakturze, czy naliczyć odpowiednią stawkę (5% za materiał siewny) i tak wyznaczoną wartość wykazać w pozycjach 24 i 45 deklaracji vat-7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

super, dziękuję raz jeszcze, 

 

i proszę o kolejną wskazówkę: jak zaewidencjonować okna do magazynu (200zł netto sztuka) jako ŚT czy pozostałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×