Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Lider19    32

Dz U 2014 poz 1544 , rozp. min.fin. z dnia 01.11.2014 paragraf 4 punkt e i f mówi o wyłączeniu ze zwolnienia przyczep i podaje ich PKWiU .

deutzdx605    38

a przy rejestracji jakiegoś sprzętu trzeba opłacić umowę w US i wtedy będzie od kogo kupione i będą mogli sprawdzić czy VAT został oddany

soltys48    344

Panowie a jaka jest stawka na sianokiszonkę 8 czy 5%?

Edytowano przez soltys48

Wiadomość z agroFakt.pl

Lider19    32

Zależy bo jeśli się nie mylę to jest to produkt zapakowany w folie a to US już interpretuje różnie ;)

PATr    238

kto normalny sprzedaje sianokiszonkę na fakturę

fezoi    47

Kupujesz , czy sprzedajesz ?

Edytowano przez fezoi

PATr    238

jak sprzedajesz to nie wystawiaj bo jemu i tak nie potrzebna do niczego a jak kupujesz czyli wystawiasz fakture rr to 7%

soltys48    344

Pytasz kto normalny??Wystawiłem sianokiszonkę na olx i odezwał się klient od razu czy będzie faktura........i co???Wiem komu sprzedaje????

Może ma sołtys tego samego księgowego co krzysiek który to chce płacić vat od odziedziczonego ciągnika ;).

Nie bój się o mojego księgowego.......jutro jadę to będę znał stawkę

daremw    128

No i byś się zdziwił, niedaleko mnie gość który ma zdrowo ponad 100 krów i obrabia chyba prawie 200 ha sprzedaje słomę i sianokiszonkę i wszystko z fakturą, nawet jak komuś nie jest potrzebna.

kris31    1

Czy od nasion warzyw i ziemi do rozsady przeznaczonych do wykorzystania w gosp domowym odliczacie wat?

marjanmeme    6

Jezeli udowodnisz ze te 20marchewek i pietruszek wykorzystywales do intensywnego opasu bydla do prosze bardzo...

marjanmeme    6

Rozumie odliczac vat od maszyn i pasz ale jak niektórzy odliczaja vat od telewizorow, mebli pokojowych czy nawet jedzenia... to juz przesada.

osterley    18

A Agrobiznes gdzie obejżysz ? Odliczenie VAT od telewizora należy się jak psu buda (ponoć jak dołączysz zaświadczenie od proboszcza że należysz do rodziny radia Maryja to jeszcze od sprzętu audiomożna odliczyć - nie jestem pewnien czy nie ma jakiś kwartalnych egzaminów ze znajomości tematów omawianych na w/w antenie ) !! ;).

Jedzenie to faktycznie przesada ale woda to jak najbardziej.

miwigos    84

Co niektórzy to odliczają za papier do du..y,interes życia na tym robią,oj życzę dobrej kontroli

Planuje odliczyć VAT od używanego laptopa na którego wystawiono mi fakturę VAT. W US pani powiedziała że można pozostaje tylko pytanie w ilu procentach ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Myślę że 50 % będzie ok.

Rozliczacie VAT sami czy korzystacie z usług księgowego?

krzysiek24m    0

Nie mówię żeby naciągać US. Oni też potrafią uczciwego  podatnika zniszczyć.Znam paru rolników może mało wymowni i podczas kontroli mimo że zakup podlegał odpisowi vat  zle dokumentował rolnik i miał kłopot.Pracownik US  nie podpowiedział nie naprowadził  a czynił swoje.

I dletego tak jak  napisał wyżej kolega osterley  ogłądającprogram tydzień przyczynił się do swjej lepszej  produkcji  rolnej

Jak dalej pisał to pies i psa buda też się przyczyniła do produkcji.Sąsiad  mój prowadzi dsziałalność pozarolniczą i ma sklepik

i przysłowiowy papier do du  odpisuję legalnie.

To  do mnie rolnika jak przyjedzie pan pani na kontrol i będzie chciała skorzystać z toalety  to mam dać gazetę do du...   ?

Edytowano przez krzysiek24m

osterley    18

Oczywiście - trzeba opisywać tak dobrze jak to możliwe a uwierzcie mi że niewiele jest rzeczy których nie da się podciągnąć pod rolnictwo. 

Benzyna, oleje, części- wszystko potrzebne.

Piszesz kolego o dawaniu gazety zamiast papieru ;) - dobre. U mnie z dwa lata temu w zimie byli kontrolerzy - a że jakoś za urzędnikami nie przepadam to miejsce oczywiście im udostępniłem tyle że wyłączyłem pompkę przy piecu i w tej części domu gdzie mam "biuro" nie grzało. Powiem tak - siedzieli w kurtkach i jakoś tak się spieszyli z zakończeniem kontroli. 

Trzeba mieć porządek w papierach , opisywać faktury , nie za bardzo kombinować i zawsze jest ok. No i nie płaszczyć się przed urzędnikiem. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?