Skocz do zawartości

Polecane posty

daremw    128

Bo uczciwie rozliczając to zapewne u większości wychodziło by podobnie, na plus wychodzi jak inwestujesz wcześniej odłożone pieniądze plus fundusze unijne. Do tego dochodzi "kreatywne" rozliczanie i wtedy widać dopiero korzyści ;) paliwo jak ktoś ma dieselka, wszystkie ubrania nawet dla całej rodziny i mnóstwo tym podobnych łącznie z prawdziwymi oszustwami

Co do ubrań-na fakturze musi być dopisane  'robocze' więc nie wiem czy od wszystkich ubrań możesz odliczyć vat?

henio2    101

też to mnie ciekawi bo opcja interesująca - kupić nawet najtańsze nowe autko ;)

Nie musi być nowe

Wiadomość z agroFakt.pl

przemol87    43

i kolejna osoba która przedstawia fakty pokazujące realne korzyści wynikające z przejscia na vat

emilko    19

Z podatkiem Vat należy uważać. Mafia naraża nasze państwo na olbrzymie straty, a US sobie z tym nie radzą, więc najłatwiej będzie "dołożyć" małym firmą i rolnikom. Jeżeli US zacznie szukać kasy, to najpierw zacznie od zwrotów. 

Ja jestem na Vacie, wszystko co sprzedaję nabijam na kasę fiskalną i tak ma z 3 tyś zwrotu rocznie. Jednak staram się nie przeginać, miałem już kilka kontroli i wolę z urzędnikami żyć w zgodzie. 

Krisek    15

Panowie ile trwa przejście na Vat? tak od złożenia papierów itd. mam zamiar kupić dostawczaka i wiadomo mogę na kogoś wziąć Fakture ale nie chcę na kogoś rejestrować.

akernolat    17

Co do ubrań-na fakturze musi być dopisane  'robocze' więc nie wiem czy od wszystkich ubrań możesz odliczyć vat?

czemu musi być robocze?

jak na jednej fakturze mam wypisane: łopata, rękawice, spodnie, skarpety, to niby mi nie uznają?

Nie jest to prawdą. Ważne abyś nie miał wpisane - buty sportowe , mokasyny czy tam jakieś inne bzdury , podobnie z ubraniami. Najczęściej na FV jest napisane "buty , "nazwa modelu" " , " spodnie jeans , "model" " , "kurtka "model" " . Robisz na fakturze adnotację - żebyś w razie kontroli pamiętał co to było i tyle. Nie zdażył się jeszcze problem z odliczeniem - a nie pamiętam kiedy ostatni raz nie brałem faktury na ubrania i obuwie.

wildagro12    3

W tym tygodniu sprzedam ciągnik C-360 no i niestety muszę wystawić FV, ale nie jestem pewien co muszę wpisać w nazwa towary? Wystarczy C-360, czy dopisać nr rejestracyjny, nr silnika?

Zamierzam wystawić tą FV na standardowym bloczku/ wielokopii.

Czy trzeba coś jeszcze wpisywać dodatkowo? NR PKWiu?

Chętnie poczytałbym jakiś Waszych porad - szczególnie tych, którzy wypisywali takie faktury sprzedaży ciągnika.

Wolałbym to zrobić bezbłędnie, aby kupujący mógł go przerejestrować na siebie (potrzebne mu będą jakieś jeszcze inne dokumenty?) ponieważ przyjeżdża on z dość daleka.

Nikita_Bennet    100

jeżeli prowadzisz EŚT to tak jak jest w EŚT ;)

Możesz napisać model, RP, nr ramy czyli np URSUS C360-3P,RP1987, nr:0124583, nr rejNOL12342

wildagro12    3

Nie prowadzę EŚT.

Czyli wystarczy, że napiszę w rubryce Nazwa Towaru: URSUS C-360, rok produkcji 1985, nr ramy 1231231, nr rejestracyjny: BI 1231235.

Dalej rubryka: Podstawa Prawna zwolnienia  -  nie wypełniam

Miara: wpisuję szt.

Ilość: 1

Dalej wypełniam kwoty netto, brutto itd.

Pytałem jednego (powiedzmy) znajomego księgowego, który mówił, że trzeba napisać umowę Kupna-Sprzedaży i w niej dopisać, że na zakup została wystawiona FV o nr .., oczywiście należy wystawić do tego tą FV. Wtedy bez problemu można przerejestrować ciągnik.

Czy kupujący płaci jeszcze jakiś PCC ltp.

Dopytuję szczegółowo, aby nie popełnić błędu i kupujący nie musiał jechać 500km jeszcze raz.

Jeszcze jedna sprawa: ciągnik sprzedaję sporo taniej niż cena rynkowa :) -czy powinienem na FV dopisać np. uszkodzony silnik?

daremw    128

Sporo taniej ale chyba tylko na fakturze :)
Lepiej dopisz jakieś niedomaganie żeby później przy kontroli nie mieli czego się czepiać. Przerabiałem to przy kontroli komisu samochodowego gdzie też byłem przy okazji wzywany do US. Najlepiej jak cena zbliżona do rynkowej. Dopisek nie jest co prawda wymagany, dla pewności to trzymaj namiary na kupującego i w razie kontroli zadzwoń i poinformuj co ma mówić ;)

stawka vat na zboże jest 8% ? i jak sprzedaje to może być płacone gotówką ? a jak kupuje to musze przelewem jak wystawiam fakturę rr ?

adrian3005    45

Dla rolnika ryczałtowca jest 7 %

Dla rolnika będącego na vacie stawka jest 5 %

Może byc gotówką, tylko na FV musi byc napisanę, że płącone gotówką . Nie zapomnij o kodzie pkwiu 

fezoi    47

"Jednoznacznie należy więc stwierdzić że podatnicy dokonujący sprzedaży opodatkowanej dowolną stawką podatku VAT (23%, 8%, 5% czy 0%) nie mają obowiązku na fakturze dokumentującej sprzedaż zamieszczania symbolów klasyfikacji towarów czy usług takich jak PKWiU czy PKOB. Brak numeru klasyfikacyjnego na fakturze nie wpłynie na zastosowanie danej stawki podatku VAT."

macko25    5

A powiedzcie mi czy rodzice mogą mi cały czas przelewać pieniążki jako darowizna np w tym miesiącu 5tys później za miesiąc czy kiedy tam z 15 tys itd to skarbówka do niczego się nie doczrpi tak???? I słyszałem że w ciągu pół roku jak sie przekroczy 9 tys darowizna trzeba zgłosić to w skarbowce ale yo nic sie nie placi

daremw    128

Rodzice mogą przekazywać i pokaźne darowizny bez płacenia podatku, tylko trzeba te darowizny zgłaszać, bez zgłaszania może spotkać bardzo niemiła niespodzianka...

daremw    128

Mojego zdania nie traktuj wiążąco ale na ten fundusz chyba wpłacają pieniądze podmioty skupujące a przy obrocie między rolnikami

henio2    101

Rodzice mogą przekazywać i pokaźne darowizny bez płacenia podatku, tylko trzeba te darowizny zgłaszać, bez zgłaszania może spotkać bardzo niemiła niespodzianka...

Pewnie że mogą pod warunkiem że udokumentują skąd je wzięli bo na pewno nie z 1000 zł emerytury ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?