Skocz do zawartości

Polecane posty

krzychuuuuu    18

Normalnie. Zakupy odliczam prawie wszystko poza jedzeniem. A sprzedaz to sprzedaje tylko tyle co musze a reszte na ryczalt.

Wiadomość z agroFakt.pl

daremw    128

polak chce polak potrafi...

nawet ubrania wyjściowe, garnitur, koszule itp można odliczyć jak sprzedawca napisze fakturę na ubranie robocze, sposobów kombinowania jest na prawdę dużo a wszystko już jest tylko kwestią wyobraźni  i jakiegoś zdrowego rozsądku rzecz jasna. plony trochę zawsze można zaniżyć, sprzedać na sąsiada, gorzej przy zwierzątkach, zwłaszcza mleko, przy reszcie kombinacji jest bez liku

miwigos    85

Dobrze że masz takiego sąsiada u mnie połowa to vatowcy,a reszta połowe by chciała zysku i jeszcze by wypaplała dookoła ,był taki co tak robił nieżle go skarbówka prztrzepała już tego nie robi

Dasiekk    27

Jak jesteś na vat czynny to nie możesz sprzedawać na ryczałt i bajek tu nie pisz

Ależ on bajek nie pisze tylko ty nie masz pojęcia jak to działa.

Na Vat sprzedaje się część a resztę sprzedaje się na zaprzyjaźnionego ryczałtowca.

Odlicza się kompletnie wszystko oprócz jedzenia - bo już wodę i napoje jak najbardziej się odlicza.

A już zupełnym luksusem jest jak żona pracuje - jesteś na vat , sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz i się wszystko ładnie kręci. 

daremw    128

Dobrze że masz takiego sąsiada u mnie połowa to vatowcy,a reszta połowe by chciała zysku i jeszcze by wypaplała dookoła ,był taki co tak robił nieżle go skarbówka prztrzepała już tego nie robi

Dlatego napisałem o zdrowym rozsądku, sam mam sąsiada na którego mogę sprzedać i nic nikomu nie będzie mówił

krzychuuuuu    18

daremw  przy zwierzetach tez mozna kombinowac  ze vat masz caly dla siebie

Edytowano przez krzychuuuuu

staszek131415    2045

Ależ on bajek nie pisze tylko ty nie masz pojęcia jak to działa.

Na Vat sprzedaje się część a resztę sprzedaje się na zaprzyjaźnionego ryczałtowca.

Odlicza się kompletnie wszystko oprócz jedzenia - bo już wodę i napoje jak najbardziej się odlicza.

A już zupełnym luksusem jest jak żona pracuje - jesteś na vat , sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz i się wszystko ładnie kręci. 

To jest przestępstwo skarbowe !!!!!! jeszcze dziś wysyłam informację gdzie trzeba Ziobro zrobi z tym porządek ;)

Dasiekk    27

Wal śmiało ;). Kontrola co roku ;).

Dzisiaj HMRC przesłał mi maila z przypomnieniem żebym się rozliczył do końca stycznia ;) i wiesz co - tam mam około 60000 kwoty wolnej od podatku.

Jak tak dalej u nas pocisną z nowymi daninami to będzie jeszcze więcej osób miało firmy za granicą i tam płaciło większość podatków.

Dasiekk    27

Przed pisim trybunałem...widzę staszek że ci się humor wyostrzył;)

Dobrą opcją jak wyskakują z rolnictwa podatki albo vat jest leasing maszyny/auta. 

Pamiętajcie , jeżeli wszyscy chcą od was waszych pieniędzy w podatkach to róbcie tak żeby płacić ich jak najmniej.

soltys48    350

soltys48 jakie niby podpisy na fakturach sprawdzali? jak na fakturach nie musi być podpisów, nawet Nie musi być czy to kopia czy oryginał. robi to się przyzwyczajenia

Podpisy?Uczepiła się o "podpis osoby uprawnionej do odbioru faktury"

fezoi    48

Nie ma takiego obowiązku . Jak się mylę to mam z tyś, faktur do podpisania .

soltys48    350

kolego niewiem pierwszy raz byłem i nie dyskutowałem

Dzięki za info następnym razem będę wiedział

fezoi    48

To wszystko daje obraz pracy i postawy wobec obywatela b.ważnych organów (US) , nie byłem kontrolowany i to co pisałeś o kontroli jest interasujące dla mnie , przepis o braku obowiązku podpisywania faktur przez odbiorców jest z 2004 roku , a urzędniczka się przyczepiła , tylko na jakiej podstawie ? 

staszek131415    2045

Przed pisim trybunałem...widzę staszek że ci się humor wyostrzył ;)

Dobrą opcją jak wyskakują z rolnictwa podatki albo vat jest leasing maszyny/auta. 

Pamiętajcie , jeżeli wszyscy chcą od was waszych pieniędzy w podatkach to róbcie tak żeby płacić ich jak najmniej.

Qwszem Dasiu jak najmniej ale zgodnie z prawem ;)

soltys48    350

To wszystko daje obraz pracy i postawy wobec obywatela b.ważnych organów (US) , nie byłem kontrolowany i to co pisałeś o kontroli jest interasujące dla mnie , przepis o braku obowiązku podpisywania faktur przez odbiorców jest z 2004 roku , a urzędniczka się przyczepiła , tylko na jakiej podstawie ? 

ona sie nie tyle przyczepiłą co poprosiła o podpisanie i tyle ja to grzecznie zrobiłem-ogólnie kontrola przebiegała w miłej atmosferze jak na US ;)

archi106    11

daremw powiem ci ze przy zwierzetach tez mozna kombinowac i to tak ze vat masz caly dla siebie

A rejest w agencji jak ominiesz jak świnie i bydło rejestrowane

Dasiekk    27

W przypadku hodowli to raczej o duże koszty chodzi żeby się vat zzerował ;). Ale ja się nie znam, a na dodatek boję się pisać bo pisowski kapuś staszek siedzi na forum;). 

Stare czasy ci się staszku przypominają ? 

daremw    128

Qwszem Dasiu jak najmniej ale zgodnie z prawem ;)

nie koniecznie zgodnie z prawem, ważne aby na papierze nie wychodziły jakieś przysłowiowe kwiatki

staszek131415    2045

W przypadku hodowli to raczej o duże koszty chodzi żeby się vat zzerował ;). Ale ja się nie znam, a na dodatek boję się pisać bo pisowski kapuś staszek siedzi na forum;). 

Stare czasy ci się staszku przypominają ? 

Nie stare czasy Daśku tylko mówisz o uczciwości a z drugiej strony piszesz że można oszukiwać widzisz teraz nadeszły czasy dla uczciwych Tacy jak Ty i Krzych będą musieli się bać

Dasiekk    27

Bać się? A niby czego? Nic co nie jest zabronione jest dozwolone staszku drogi.

Jakbyś chciał złożyć na mnie donos na temat pozarolniczych przychodów to już wysyłam ci adres gdzie możesz go wysłać bo właśnie tam się rozliczam : 

HMRC Euston Tower, 286 Euston Rd, London NW1 3UL.

A gdybyś zrealizował swoje marzenie i zaczął montaż mioteł brzozowych i by się okazało że zus i podatki cię zjadają to wal śmiało pomogę ci otworzyć firmę w UK ;) .

Edytowano przez Dasiekk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?