Skocz do zawartości

Polecane posty

miwigos    84

Dasiek takim jak ty to życze pożądnej kontroli,u mnie nie przejdzie takie coś ,chyba,że konroli nie będzie ,ja nie miałem nigdy ,10 lat na vacie jestem ,ale się nie boje bo za 1000 zł nie dam sobie j..j ogolić,a zwrot vatu duży ,środki trwałe zakupine w tym okresie około 800 tyś netto

Wiadomość z agroFakt.pl

fezoi    47

Dzierżawa gruntów rolnych korzysta ze zwolnienia z VAT (stawka zw.).

fezoi    47

Znalazłem fakturę z ANR na ratę dzierżawy ze stawką zw.,vat 0zł. ale to było w 2006r. później dali sobie spokój z fakturami i przysyłają zawiadomienie o płatności .

poosa21    53

Mam pytanie:

Niedługo bede sprzedawał busa czyli wystawiam fakturę na 23%, co umieścć na fakturze tylko nazwę pojazdu czy jakieś inne dane, czy trzeba wystawić jakiś protokół zdawczo odbiorczy?

Bede też sprzedawał samochód osobowy i tu wystarczy tylko umowa kupna sprzedaży nie muszę chyba wystawiać faktury?

ANR wystawia fakturę za czynsz dzierżawczy ale stawka 0.

Dasiekk    27

Dasiek takim jak ty to życze pożądnej kontroli,u mnie nie przejdzie takie coś ,chyba,że konroli nie będzie ,ja nie miałem nigdy ,10 lat na vacie jestem ,ale się nie boje bo za 1000 zł nie dam sobie j..j ogolić,a zwrot vatu duży ,środki trwałe zakupine w tym okresie około 800 tyś netto

Kontrole to ja miałęm już wiele razy. Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz że nie przejdzie zwłaszcza że nigdy nie miałeś kontroli. Jak nie potrafisz w razie kontroli umotywować celowości zakupu/wydania pieniędzy to jest tylko twój i twojego księgowego problem.  To że ja korzystam z przysługującego mi prawa a Ty nie to ja uważam że jest bardzo w porządku ;). 800tyś inwestycji - nie rozumiem czy się chwalisz czy żalisz. Jak chwalisz - to gratuluję że się wszystko dobrze kręci (też dużo zainwestowałem w ostatnich latach a teraz jeszcze chcę PROW "wydoić" maksymalnie) a jak żalisz to wspułczuję. ok?

Chyba szkolenia z rachunkowości i podstaw VAT miałyby wielkie wzięcie u rolników. Może to dobry temat na biznes ;).

poosa21    53

Z osobówki  odliczałeś VAT przy zakupie ?

Oba pojazdy kupione przed przejściem na vat.

kris14    259

Nie. Ale jakbym dostawał to mógłbym ?

Jeżeli miałbyś wystawioną fakturę, prawidłowo wystawioną to tak, ale dzierżawienie gruntów na cele rolnicze jest zwolnione z podatku (§ 13 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r.  - Dz. U. Nr 73, poz. 392 z późn. zm.) więc tak czy siak nie odliczysz.

staszek131415    2036

Bo ludzie nie mają pojęcia o vat i bajki piszą  myślą że się tylko 23 % odlicza a vat to nic innego jak różnica między vat należnym a naliczonym  i niech nikt nie myśli że sprzeda worek zboża a dostanie zwrot 1000 zł

Dasiekk    27

@Staszek131415 , no właśnie , ta różnica jest bardzo istotna. wydajesz 1230 zł a zwracają ci 230zl jeżeli 23% VAT. pisałem o agregatach prądotwórczych co je mam do nawadnianiA - one mi się już 3 razy zwróciły na vacie z paliwa :).

Tak, jest zwolniona. Nie ma żadnego limitu.

to przy przelewie na konto uwzględnić w tytule darowizna ? i darujący musi zgłaszać to skarbówce ?

kris14    259

Tak, robisz przelew, najlepiej w tytule wpisać darowizna, z potwierdzeniem przelewu idziesz do skarbówki.

kamik90    2

Kamil, co masz z matematyki? :) Masz zamiar przystąpić do matury? ;)

Z 1000zł 23% to jest 230 zł więc nie wiem o co Ci chodzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?