Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelus    0

Tak wystawiasz rr i możesz odzyskać 7% ale płatność tylko przelewem

a nie można zapłacić gotówką ? 

Dasiekk    27

Możesz orzechami zapłacić ale wtedy zwrot dostaniesz w postaci suszonych śliwek !!! 

Jak ktoś Ci pisze że tylko przelew to znaczy że pewnie coś wie i tylko przelew.

Wiadomość z agroFakt.pl

lolek1    6

A mozna   wcale nie wystawic tej faktury  RR  rolnikowi  ryczałtowemu  czy urząd skarbowy  może  za to  jakos    ukarac ?   bo  ten  vat  to groszowe  sprawy  np  przy kupnie małego cielaka.

staszek131415    2020

a nie można zapłacić gotówką ? 

Gotówką do ręki nie ale idziesz do banku i płacisz gotówką na konto sprzedającego i jest ok

Arek    113

A mozna   wcale nie wystawic tej faktury  RR  rolnikowi  ryczałtowemu  czy urząd skarbowy  może  za to  jakos    ukarac ?   bo  ten  vat  to groszowe  sprawy  np  przy kupnie małego cielaka.

Nie musisz. Tak samo nie musisz brać faktur na szpadle, rękawiczki i inne drobniejsze rzeczy ale grosz do grosza...

pawelus    0

Potrzebna jest pieczątka  gdy będe wystawiał faktury za sprzedane zboże ?

Edytowano przez pawelus

Mikruss    55

Nie jest wymagana bo wystarczy dane ręcznie wpisać ale wypada ja mieć choćby przy wypełnianiu rozliczenia do us. Może od ciekawa groszowa sprawa bo ok 50 zl ale kupując ok 20 cielakow różnie to jest już jakiś grosz A sprzedając towar za kilkadziesiąt tyś. rocznie vatu uzbiera się sporo i później jest szukanie dziury w całym aby nic nie dopłacać.
Co do RR to musi być potwierdzenie wpłaty na konto ryczaltowca bo inaczej nie odzyskasz vatu. Kwestia dogadania się z platnoscią.

Ale przydatny. Ja w końcu muszę o niego wystąpić bo bez niego operator kom. nie wystawi faktury, przez co,miesiąc w miesiąc ucieka mi około 40 zł.

mrc1005    34

@tome11

odnosiłem się do postu wyżej i tylko do zwierząt tam zawartych. określone są rzeczy na które można wystawić fakturę vat RR.

pawelus    0

Witam . Czy jeżeli teraz zakupię 1000 litrów paliwa a rozliczam sie kwartalnie to czy Urząd Skarbowy sie nie bedzie tego czepiał ? Boję się podwyżek cen paliw. 

macko25    5

czyli na paliwo mogę brać ile chce czy jakoś to policzyć i ograniczyć tak żeby nie przesadzić ja mam 20 ha a ojciec 30 ha ale on jest na ryczalcie czyli może wszystkie faktury brać na mnie czy trochę przesada

danielhaker    803

150% więcej tak bez niczego to raczej trochę przesada. Może dałoby się jakoś usługi robić dla Ojca, ale niech podpowiedzą mądrzejsi ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się