Skocz do zawartości

Polecane posty

szopen    28

U mnie PGE zeszło w szczytowej z 51 gr netto za prąd (nie dostawę) na 38 gr, a w pozaszczytowej z 33 gr na 24 gr. Taryfa 12a umowa na dwa lata z gwarancją niezmienności ceny. Dostawca energii może być dowolny z całej Polski, co do cen za opłatę sieciową wyboru nie ma.

PATr    238

Pge warszawa akurat ale gdy umowa mi się kończyła to odzywali się też z pge łódź z taką samą stawką

Wiadomość z agroFakt.pl

jimmy871    5

podaj godne źródło tej tezy, jeszcze miesiąc temu pytałem w KIP i powiedziano mi że EŚT jest nie obowiązkowa.

mrc1005    34

Kolego nie wprowadzaj innych w błąd. Ewidencje środków trwałych muszą prowadzić osoby płacące podatek dochodowy ...

Nikita_Bennet    100

EŚT obowiązkowa nie jest ale np jak brało się kasę z MGR to potem trzeba okazać EŚT wraz z zakupionym środkiem.

Nie ma podstaw prawnych dla konieczności prowadzenia EŚT przez rolnika-aktywnego VATowca no chyba że coś się zmieniło tak więc:

Musi

prosimy o źródło ;)

jacek1296    67

EŚT obowiązkowa nie jest ale np jak brało się kasę z MGR to potem trzeba okazać EŚT wraz z zakupionym środkiem.

Nie ma podstaw prawnych dla konieczności prowadzenia EŚT przez rolnika-aktywnego VATowca no chyba że coś się zmieniło tak więc:

prosimy o źródło ;)

Wystarczyło oświadczenie, że nie prowadzi się EST.

Edytowano przez jacek1296

Nikita_Bennet    100

ale czasami się przydaje ta EŚT ;)

Wracając jednak do twierdzenia kolegi "miwigos" poprosimy o dokładniejsze informacje że EŚT jest obowiązkowa.

sss    1

koledzy mam pytanie, tata planuje przekazać mi gospodarstwo, czy mogę od razu zarejestrować jako podatnik vat czynny? 

MafiaDG    2

Przyłączam się do tematu . Jak to jest z tym Vatem w rolnictwie ? jak chce się zostać rolnikiem czynnym-vatowcem to jakie wymogi trzeba spelniać ? bo jestem w tym całym temacie zielony . Dodam że prowadzę gospodarstwo 20ha ornego z czego 5ha to moje a reszta dzierżaw i 7ha łąk i chciałbym zostać vatowcem , opłaca mi się wogóle  bawić w to ziemie u nas IV  V  VI klasa a czasem i nieklasyfikowane są na litych piachach .

rolnik9518    0

Witam mam do was pytanie czy rolnik będący na vacie może wystawiać faktury za wykonane usługi w rolnictwie przykładowo za koszenie kombajnem

sss    1

jęsli prowadzisz działalność gospodarczą to możesz

Thomas2135    1212

Coś kojarzę, żeby robić usługi legalnie i wystawiać faktury trzeba w GUS dopisać numer działalności usługowej. Nie pamiętam dobrze, może ktoś dopisze.

jaro86    6

Jeśli jesteś tylko na vacie to nie możesz wykonywać usług. Musiałbyś zarejestrować działalność usługową.

jaro86    6

Sprzedałem pszenice do mieszalni pasz. Jaka wystawić stawke vat na fakturze ?

Kolego jest podana strona do stawek kilka stron wcześniej, może ze 4-5 str.  A przed zadaniem kolejnego pytania zobacz czy już ktoś o to tu nie pytał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?