Skocz do zawartości

Polecane posty

SOKAN    12

Ja się rozliczam miesięcznie. 25 dni przerabiam zawsze jak jest spora kwota, ale 60 jeszcze nie przerabiałem.

W zeszłym miesiącu miałem 25 dni i miałem kontrole. Też czepiali się szczegółów, nigdy nie było czegoś takiego. Np. Farba - pytają się do czego ona było użyta. Odpowiadam - do malowania drzwi wjazdowych do garażu. A oni - a ten garaż to czasem nie do celów prywatnych. Faktura za telefon - a czy czasem pan nie korzysta do celów prywatnych. Idt itp. Każda faktura, która wydała się im podejrzana musiała być opisana i podpisana.

Ja rozliczam się sam, i miałem korektę deklaracji za parę miesięcy wstecz, o całe 3 zł. 

Z tego co widzę tu na forum i nie tylko to jest to spowodowane przez "głupich cwaniaków" którzy odliczają podatek vat o przeróżnych rzeczy. A potem wszystkich z automatu - rozliczasz się z vat-u to jesteś podejrzany.

Czyli przy zwrocie na 60 dni nic się robi dodatkowego, poza deklaracją ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez romuald90

staszek131415    2141

No jak miałeś w skarpecie to możesz mieć problem , będziesz musiał udokumentować np fakturami ze sprzedaży

Wiadomość z agroFakt.pl

szopen    28

Albo darowizną od rodziny. Wystarczy złożyć informację do US o darowiźnie z pierwszej grupy (bliska rodzina) i po sprawie. Podatku od takiej darowizny nie ma.

Thomas2135    1270
Napisano (edytowany)

Ja rozliczam się w biurze i księgowa się z nimi użera. 60 dni to standardowy termin zwrotu o ile zaznaczysz, że chcesz. Chyba nawet nie musisz mieć sprzedaży. Co do pieniędzy to dopłaty chyba dostajesz. Jak masz ziemię od niedawna to jak poprzednicy umowę darowizny. Może z wesela uzbierałeś. Z czegoś te pieniądze odłożyłeś, więc może tak prawdę powiedzieć.

Edytowano przez Thomas2135

eminem    1

A na ta darowizne nie ma jakiegos limitu? Moze byc 200tys darowizny z rodzica na syna?

miwigos    93

PO co se robić problem z kontrolą bo miesiąc szybciej kasa ,9 lat jestem na VAT i nie miałem jeszcze kontroli

Jus82    1
Napisano (edytowany)

Jaki program polecacie do samodzielnej księgowości? Za i przeciw mile widziane

Edytowano przez Jus82

PO co se robić problem z kontrolą bo miesiąc szybciej kasa ,9 lat jestem na VAT i nie miałem jeszcze kontroli

A kupowałeś w tym czasie jakiś drogi środek trwały ?

PATr    242

U mnie był drogi zakup środka trwałego po miesiącu przejścia na vat, i po tym była kontrola(przyczepili się że zwrot na 25 dni a faktury, od 4 lat spokój, w październiku miałem zakupiłem ciągnik i beczkę na 460 tys. netto i kontroli nie było, natomiast wujek 3 km dalej, od 4 lat na vacie, w pierwszym roku kupował sporo z racji modernizacji i ani razu nie miał kontroli

miwigos    93

Bardzo duże zwroty ,za każdy środek trwały dołączone ksero faktury i się nie czepiają bo wszystko widzą ,na tym to polega

szopen    28

Też przewidywałem kontrolę po zakupie ciągnika za 350 tys ale dołączyłem ksero faktury i nie było. W tym roku chcieli żeby im przesłać faktury zakupu i sprzedaży z kwietnia i listopada (były spore zwroty) i nadal cisza i spokój.

jimmy871    5

W listopadzie miałem zakup za 540 tys brutto i również byłem pewien ze kontrola jest nieunikniona ale jednak pomimo szybkiego zwrotu kontroli nie było choć tłumaczyć to można rownież charakterystycznym miesiącem jaki jest grudzień. Kolego Szopen a w jaki sposób poinformowali cię o tym iż masz dostarczyć im faktury? Telefonicznie?
Koledzy a jak u was jest z kontrolami gdy przyjeżdzają kontrolują wyłącznie miesiąc za który staramy sie o zwrot czy poprzednie miesiące rownież? W moim us jak dotąd kontrolują wyłącznie miesiąc za który wnioskuje o zwrot.

PATr    242

U mnie jak byli, było to z 3 miesiące po przejściu na vat to kontrolowali od początku, tak jak mówiłem jedynie do czego się przyczepili to to że zwrot był na 25 dni a faktury np. z terminem płatności 60 dni i nie były opłacone a vat był już u mnie, ale gościu był w porządku i tylko upomniał i nic mi z tego nie zrobili

Arek    120

Jeżeli sprzedaż dla rolnika ryczałtowego przekroczy 20tys (w ciągu roku, proporcjonalnie od momentu jak jesteś na vat) to musisz się kasę fiskalną.

Na początku roku w top agrar pisali, że ma się to zmienić. Jak sprzedaż dla RR będzie w całości zapłacona przelewem to przy takich płatnościach limit 20 tysi nie występuje. Ale nie wiem czy to projekt czy taki przepis już wszedł.

Thomas2135    1270

Właśnie o tym pisałem, i podawałem paragraf w dzinniku usaw ale koledzy twierdzili, że to dotyczy tylko sprzedaży wysyłkowej. Księgowe twierdzą, że właśnie i takiej zwykłej. Sam nie wiem kto ma rację, bo z paragrafu wynika to pierwsze założenie.

Mateusz1q    24

Mam konto gospodarcze, które podałem do US i na które wplywaja wszystkie naleznosci oraz z ktorego oplacam wszystko zwiazane z produkcja. Wiadomo o co chodzi :D

Moge sobie zalozyc drugie konto osobiste i nie informowac o tym US? Placilbym sobie rachunki itp ? Jak to wyglada?

jaro86    6

Jasne, że tak. Możesz mieć i 20 kont i skarbówce nic do tego. Jak będą chcieli to i tak cię sprawdzą.

Marcin79    1

Jestem vatowcem i chcę złożyć o zwrot do materiału siewnego, tylko dedykuje jak mam to zrobić. Faktura musi zostać u mnie w razie kontroli US, dokumenty wysyłam pocztą bo ARR mam daleko, oddziału ARR blisko też nie mam. Co mam zrobić wysłać do ARR i prosić o odesłanie? Iść do notariusza to znając życie zapłacę? co robicie w podobniej sytuacji

MDSikor    6

Ja dołączam notatkę, żeby odesłali fakturę i nie ma problemu. Zawsze odsyłają z decyzją.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

przemol87    45

Prawie od wszystkiego mozesz odliczyc vat ale trzeba miec podstawy.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Laver    4

Mam tylko produkcję roślinną przy zwierzętach zakup kosy byłoby łatwiej uzasadnić.

szopen    28

A trawa przy budynkach nie rośnie? Ręcznie chcesz ja kosić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?