Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1216

Sprzedawca zawsze wystawia fakturę, ale są może rzeźnie, które wystawiają fakturę za rolnika. Tak czy inaczej to wystawiającym jesteś Ty.

eminem    1

to jak to wkoncu jest jak zakupow mam 300tys a sprzedazy 100tys. To musze sie do urzedu tlumaczyc skad mialem 200tys?

PATr    238

No to inny przyklad

dokonam zakupu za 30tys vat 23%

sprzedam ojcu 30 bykow za 120tys

i jestem 4 720,87 zł z vatem na +.

robisz zakupy na 30 tys. z vatem 23% -vatu masz 5600 zł

sprzedajesz byki za 70 tys. z vatem 8% wychodzisz na 0, ale jak sprzedasz byki za np. 40 tys. to jesteś na plusie. U mnie na przykładzie przez 4 lata wyciągnąłem z US 150 tys. nie licząc zakupu maszyn(z nimi jeszcze więcej), sprzedając mleko z mniejszym vatem a większość zakupów prócz paszy i nawozów na 23%

Wiadomość z agroFakt.pl

edi25    0

A moze byc odwrotnie?

Na zakupy robie 70tys z vatem

sprzedaje byki za 30tys z vatem

?

Ecopiotr    105

Jest jeszcze coś takiego jak dopłaty. Nawet US o nich wie. Prowadząc gospodarstwo wg. zasad PROW nie mam możliwości zysku z "rolnictwa", bo koszty i warunki na to nie pozwalają. Nie znaczy to jednak, że na konto nie wpływają sumy, o których prowadząc realne rolnictwo można by było marzyć.

panowie gdzie złożyć wniosek o nadanie NIP? dziś bylem w us i babeczka mowi ze trzeba do urzedu miasta czy cos. przez internet mozna?

Thomas2135    1216

O NIP składasz w US. Jak można gdzie indziej. Dostajesz wniosek i wypełniasz. Jest tylko kłopot, bo trzeba wpisać pracodawcę a jak ktoś zamierza prowadzić gospodarstwo to może zostawia się puste miejsce. Po 2 tyg. masz nadany Nip.

aro1975    114

w gminie to możesz wpis do ewidencji działalności gospodarczej załatwić, ale na pewno nie nip - nadaje tak jak pisał kolega wyżej US.

jak poprosisz to NIP (sam numer) dadzą od ręki, a na decyzję poczekasz do 14 dni

gelo400    30

żona zrobiła wpis do ewidencji i na drugi dzień był nip nie musiała pojawić się nawet w us

aro1975    114

jak założyła działalność gospodarczą to się zgadza - wszystko załatwiasz w jednym okienku, ale z nip-em dla rolnika jest trochę inaczej - to nie jest działalność stricte gospodarcza, rozlicza się z VAT jako osoba fizyczna i nie płaci podatku dochodowego, a firma rozlicza się z obu podatków i przeważnie płaci ZUS.

eminem    1

Jak to jest z tym limitem 20tys sprzedazy rolnikowi ryczaltowcowi?

moge sprzedac ryczaltowcowi tylko do 20tys zł?

kris14    259

Jeżeli sprzedaż dla rolnika ryczałtowego przekroczy 20tys (w ciągu roku, proporcjonalnie od momentu jak jesteś na vat) to musisz się kasę fiskalną.

Thomas2135    1216

Kris ma rację. Możesz ryczałtowcom sprzedać i na 100 tyś, ale po przekroczeniu 20 tyś musisz mieć już kasę fiskalną. Gelo dawno żona składała wniosek? Ja składałem w US jakieś 6-7 lat temu. Rodzice to chyba dostali właśnie w gminie jak wprowadzono NIP.

Ecopiotr    105

Jak to jest z tym limitem 20tys sprzedazy rolnikowi ryczaltowcowi?

moge sprzedac ryczaltowcowi tylko do 20tys zł?

Temat kasy fiskalnej był wałkowany w tym temacie kilka razy. Poczytaj.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

bizon1    18

ojcu wystawiasz faktyrę vat rr i wpłata na konto

Edytowano przez bizon1

SOKAN    12

Jakie warunki trzeba spełnić aby zwrot vat-u uzyskać w 60 dni?

szopen    28

Wracając do roweru to nie widzę powodu żeby nie odliczyć vatu. Sam mam rower tylko do jazdy do gospodarstwa (trochę oddalone o domu mieszkalnego) i  po gospodarstwie (spore podwórko). Poza tym po polach można nim jeździć zamiast quada lub motoru crossowego. Moim zdaniem ważne żeby mieć drugi do użytku prywatnego.

Thomas2135    1216

Sokan a jak się rozliczasz. Przy miesięcznych rozliczeniach nie robisz nic. Zwrot jest jak chcesz właśnie po 60 dniach, tylko przyspieszony 25 dni jak masz sprzedaż. Ja wnioskowałem w poprzednim miesiącu o przyspieszony zwrot, zrobili kontrolę i przyczepil się sam nie wiem do czego. Na fakurze jak byk zapłacono kartą a oni chcą potwiedzenia, że zapłacono. Zrobiłem przelew elektroniczny, na fakturze napisane, że zapłacono i dalej daj potwierdzenie. Na szczęście wystarczył wyciąg z konta z historią przelewów. 2 faktury za paliwo jednak trzeba było odrzucić, bo nigdzie w historii rachunku nie mogłem znaleźć operacji i nie było jak potwierdzić, że zapłacono. Na stacji widocznie ktoś się pomylił i zamiast wpisać zapłacono gotówką, bo tak płaciłem napisane było zapłacono kartą. Przez to zwrot 25 odrzucili i dostanę w ciągu 60 dni. Księgowa mówiła, że mnie pierwszego tak skrupulatnie kontrolują. Człowiek nic nie kombinuje, co sprzedam to wystawię fakrurę a starają się zrobić z Ciebie chyba oszusta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?