Skocz do zawartości

Polecane posty

biznes12    21

witam przyszło dzis do mnie potwierdzenie że jestem juz podatnikiem vat ale diler mi jeden powiedział że dopiero za miesiąc będę mógł odciągnąć vat z ciągnika i bd mógł wystawić fakture czy to nie jest tak że od tego potwierdzenia mogę juz zwrot vat czy dopiero za miesiąc?

machtomi    5

Mam pytanie czy można być ROLNIKIEM NA VAT oraz jednocześnie pracować na etacie i opłacać ZUS

Wiadomość z agroFakt.pl

JanuszM6040    3

Do Biznes12. Aby móc rozpocząć odliczanie vatu musisz wystawić przy najmniej jedną fakturę sprzedaży na jakiś produkt rolny. Według mojej księgowej nie jest to obowiązkowe,ale urzędy skarbowe tak to interpretują więc lepiej nie ryzykować i sprzedać coś na fakturę.Tym bardziej że z ciągnika to będzie spory zwrot.

eminem    1

czy jesli kupuje urzywana maszyne od rolnika ryczaltowca i wystawie mu fakture to moge ubiegac sie o zwrot vatu?

strzechu    33

ale co mam sprzedać skoro dopiero wziołem dzierzawe a zwierząt nic nie mam?

pół tony żyta znajomemu hodowcy Vatowcowi.

Seba8080    1

witam nam taki pytanie będę miał przepisana na siebie ziemie i chciałbym przejść na VAT mogę od razu po przepisaniu ziemi czy będę musiał czekać jakiś okres

Thomas2135    1212

Możesz przejść od razu. Wystarczy, że masz akt notarialny, ob od tego zaczyna się w GUS składając wniosek.

fezoi    47

czy jesli kupuje urzywana maszyne od rolnika ryczaltowca i wystawie mu fakture to moge ubiegac sie o zwrot vatu?

Fakturę VAT RR wystawiasz tylko przy zakupie płodów rolnych od ryczałtowca .

fezoi    47

Jeśli  kupisz od rolnka vatowca i wystawi Tobie fakturę ze stawką 23%  to jak najbardziej , od pośrednka równieź , ale gdy wystawia ( pośrednik )na daną maszynę fakturę VAT marża to tam nie ma vatu do odliczenia .

Ecopiotr    105

Eminem, czegoś w Twoim sposobie myślenia nie rozumiem - jak chcesz "odzyskać" VAT, którego nie zapłaciłeś?

asasinator666    106

Chciałbym przejść na vat; produkcja to trzoda. Obecnie jestem na ryczałcie- wiadomo 7% kwoty dostaję . Przykładowo przy 10000zł do kieszeni wpada dodatkowo 700zł. Jak to jest po przejściu na vat (to, że 7% nie dostanę to wiem),  czy z tych 10000zł 8% odejdzie do skarbówki i w kieszenie zostanie 9200zł?

konrad451    3

jesli wystawisz fakture za sprzedaz na 10 000 zl brutto to do skarbowki oddasz 740 zl, a zostanie Ci w kieszeni 9 260 zl

jacek1296    67

Na ryczałcie 10000pln netto+7%vat=10700pln w kieszeni.Na vacie 10000pln netto+8%vat=10800pln, z tego 10000pln w kieszeni 800pln dla us.To dla świń(stawka vat 8%), a dla pszenicy stawka 5%(czyli wtedy 500pln.

Edytowano przez jacek1296

Sokol2    15

witam, jestem na zielonej liscie w obecnych wnioskach na modernizacje. nie jesem na wacie ale jak sie uda podpisać umowe to bede musiał na niego przejsc. Jak to sie robi tak mniej wiecej krok po kroku i ile to czasu trwa? powiedzmy ze na początku stycznia podpisze umowe z agecja i bede mogł kupowac maszyny, to kiedy mam zacząć chodzić do tych urzędow i zaczynać załatwiać wszystko z tym vatem???

Sokol2    15

a jak jest lepiej?? co miesiąc staram sie zawsze coś sprzedać... w każdym miesiącu też coś kupuje ale nie zawsze za jakąś wieksza sume

Ecopiotr    105

Mało komu się chce, dlatego jesteśmy na 348.

Nikita_Bennet    100

mało komu się chce też odpowiadać ciągle na to samo ;)

Tym bardziej jak ktoś chce przejść na VAT ale nie ma o tym bladego pojęcia, niestety taki musi najpierw poczytać i policzyć a nie robić inwestycje i przechodzić na VAT a potem być na minusie.

machtomi    5

Jakie sa aktualne stawki za prowadzenie księgowości w rozliczeniu kwartalnym?

Oraz pytanie czy lepiej zlecić firmie zewnętrznej czy samemu próbować rozliczać z US ( jest to produkcja na niewielkim gospodarstwie zwierzęca i roślinna)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?