Skocz do zawartości

Polecane posty

marb80    2

A jak jest z odliczenie vatu przy zakupie samochodu osobowego uzywanego powiedzmy 4 letniego.

Wiadomość z agroFakt.pl

a co się dzieje w przypadku kiedy złożę deklaracje vat za dany miesiąc i zaksięguje faktury a np.po czasie znajde  jakąś fakture ,której nie ująłem nigdzie

Ecopiotr    105

Możesz zrobić korektę deklaracji VAT. Nie polecam. Masz porządek, albo nie. Odpowiedź na nie, kwalifikuje się do kontroli. A skoro jej nie masz...

Ecopiotr    105

Nie masz obowiązku rozliczania faktur zakupu, ale tylko zakupu. Wszystkie faktury sprzedaży muszą być w deklaracji.

mrc1005    34

rozliczam się kwartalnie wiec we wrześniu będzie składana deklaracja. w październiku będę miał więcej jak 50 tys, przepływów pieniężnych, na jakiej deklaracji mam złożyć zeznanie na druku kwartalnym czy miesięcznym za październik, a później czekam do następnego kwartału rozliczając za 2 miesiące ???
dziękuję za odpowiedź ...

waldek91    1

A co jeśli 26 września kupiłem materiał siewny, a płatność 30 dni i zapłacę 26 października? To kiedy rozliczam tą fakturę, teraz w październiku?

strzymek    15

ja bym rozliczył we wrześniu jak się ubiegasz o przyspieszony zwrot to musisz mieć zapłacone faktury

biznes12    21

Witam 

(od razu mówię jestem amatorem)

mam zamiar przejść na VAT ale męczy mnie jedno pytanie jakie konto muszę w banku otworzyć żeby dostać zwrot vat? jak to działa mam fakturę komu ją daję? i na jakie konto przychodzi zwrot czy podaje się wcześniej nr konta czy jak? czy musze jakby swoja firmę założyć? 

Thomas2135    1212

No chłopie jesteś w lesie na prawdę. Nie szukałeś chyba wcześniej, żadnych informacji od czego zacząć "przejście" na VAT? Konto nie ma znaczenia. Może być to samo na które dostajesz dopłaty.

biznes12    21

szukałem ale nie znalazłem nic co by było krok po kroku gdzieś wyczytałem że żeby założyć konto w banku na dopłaty czy vat muszę pokazać że mam jakieś działki(ziemie) że jestem rolnikiem czy rolnik posiada inne konto(rachunek bankowy) ? czy może byc zwykłe konto? i co przy przechodzeniu na vat muszę podać? czy przy każdym rozliczeniu vat podaję nr konta na które przychodzi zwrot czy inaczej to działa ? 

Edytowano przez biznes12

freetaxi    170

Nie spotkałem się z czymś takim aby we wniosku o wpis do ewidencji podawać koniecznie konto "rolnicze". Ludzie mają rachunki w różnych bankach. Od mbank po milenium i nigdy nie było problemu.

jimmy871    5

We wniosku o wejście na VAT są dwie rubryki jedna na nr konta osobistego a druga na nr konta "rolniczego" w moim us nikt tego nie rusza i może być jedno konto podane jako prywatne i rolnicze..

poosa21    53

Mam pytanie odnośnie rozliczenia vatu za stal. (czy dobrze to rozumiem)

1. Do faktury za stal doliczam wartość podatku VAT  23%.
  2. W ewidencji „kupna” rozliczm ją normalnie jak każdą fakturę. (brutto, netto, VAT)
  3. Wpisuje w deklaracji VAT-7 w pozycji C12 wartośc natto i VAT za stal.
  4. I to wszystko?

Czy wszystko dobrze zrozumiałem? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Ecopiotr    105

Co znaczy "doliczam"? Rozliczasz faktury, a nie doliczania.

Thomas2135    1212

Do niektórych rodzajów stali nie ma odwrotnego obciążenia i chyba można tak samo jak przy częściach, paliwie itp odzyskać VAT. Składam takie faktury w biurze rachunkowym i nie miałem żadnych pytań.

mniszka    0

A jesli chodzi o "odwrotne obciazenie" to mam akurat na tapecie. Konkretnie faktura za ceowniki. Robie sama i dopytuje w US. Nic przyjemnego.

W razie czego pomoge.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?