Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1220

Przy miesięcznych rozliczeniach ewentualne zwroty dostajesz w ciągu 60 dni. Jeśli zależy Ci na czasie możesz złożyć wniosek o przyspieszony zwrot i dostajesz w ciągu 25 dni. Musisz jednak wykazać jakąś sprzedaż w tym czasie. Jeśli chodzi o vat naliczony i należny przy miesięcznych rozliczeniach rozliczasz go co miesiąc.

henio2    101

Jeśli sprzedam kamienie z pola czy muszę wystawić fakturę i z jaką stawką?

mikad    227

Wydaje mi się że tak jak piach, czy inne kruszywa 23%

Wiadomość z agroFakt.pl

Marciano    2

mam kilka pytań odnośnie "przejścia na VAT"otóż, mam gospodarstwo, pracuje w mieście - stała umowa o pracę i chciałem przejść na "VAT w rolnictwie"

1. czy mogę dalej zachować umowę o pracę w mojej firmie a gospodarstwo będzie na vacie

2. czy muszę płacić krus

3. nie prowadzę produkcji zwierzęcej tylko roślinną(zboża), fakturę przy sprzedaży wystawiam ja czy kupujący, czy moge sprzedawać osobom które nie są na vacie

????????

aro1975    114

możesz pracować i mieć gospodarstwo na vat, nie musisz płacić krusu, jak będziesz na vat to Ty wystawiasz fakturę nie ma znaczenia komu

skywalker89    39

no ale jak sprzeda rolnikowi RR na kwotę przynajmniej 20tys to chyba musi mieć również kasę fiskalną ??

naj1306    1

Nie możesz.Poczytaj na tej stronie co podałeś w zakładce Rolnik i PIT-świadczenie usług.

henio2    101

Wydaje mi się że tak jak piach, czy inne kruszywa 23%

No sam już nie wiem nie mogę nigdzie znalezć jednoznacznej interpretacji pomoże ktoś?

Pawel20    49

Czy fakturę sprzedaży za styczeń można rozliczy w deklaracji za luty? To jest tak samo jak z fakturami zakupu. Kasa na koncie jest, ale faktura coś poczta długo idzie a pasowałoby deklaracje złożyć.

henio2    101

Jak pocztą idzie ?Przecież jak jesteś Vatowcem to Ty wystawiasz fakturę możesz złożyć w następnym miesiącu i zrobić korektę

Pawel20    49

Niekiedy mogę sobie tylko wystawić numer i termin płatnoscii... A do wyceny to już za dużo nie ma gadania. Telefonicznie się dowiedziałem co jest na fakturze.

fireseba    101

3 marca dostanę gospodarkę notarialnie, od 1 kwietnia będę na vat, czy jak kupię ciągnik w połowie marca dostanę zwrot czy muszę czekać aż do kwietnia z zakupem?

Thomas2135    1220

Fakturę do rozliczenia, czyli z zakupu ciągnika musisz dostarczyć z datą po przejściu na VAT. W twoim przypadku będzie to 1 kwietnia i później, bo wcześniejsza będzie nieważna.

kissmy...    57

od 1 kwietnia będę na vat, czy jak kupię ciągnik w połowie marca dostanę zwrot czy muszę czekać aż do kwietnia z zakupem?

nie wiem czy coś się w tym zakresie zmieniło, ale fakturę można rozliczyć w danym okresie bądź dwóch kolejnych, zatem vat od śt nabytego przed rejestracją jako podatnik vat czynny możesz śmiało odliczyć,

ja mam inne pytanie w marcu dostanę fakturę na nasiona kukurydzy z terminem płatności na wrzesień, kiedy mogę ją zaewidencjonować i odliczyć vat naliczony?

przemol87    43

ja mam inne pytanie w marcu dostanę fakturę na nasiona kukurydzy z terminem płatności na wrzesień, kiedy mogę ją zaewidencjonować i odliczyć vat naliczony?

Rozliczasz ją normalnie ale nie jestem pewnien czy mozesz to zrobic na przyspieszony zwrot

cobrap    0

ewidencjonujesz ja normalnie ale aby otrzymac zwrot vat od niej to najszybciej po 60 dniach od wpisu do ewidencji mozesz wystapic, plus do tego jakas sprzedaz i nie mozesz na przyspieszony zwrot . Wiem bo pytalem i tak robilem i nie bylo problemu

Arek    113

A co w przypadku jeśli kupujemy środek trwały, mamy sprzedaż i taką fakturę z odroczonym terminem płatności. Jesli występujemy o przyspieszony zwrot to musimy pominąć tą fakturę z opóźnionym terminem płatności?

kissmy...    57

ktoś jeszcze się wypowie bo zdania są narazie podzielone

zdania są i będą podzielone, ale ustawę o VAT mamy jedną, proponuję telefon do KIP, albo odszukanie dyskusji na ten temat w wątku

naj1306    1

ewidencjonujesz ja normalnie ale aby otrzymac zwrot vat od niej to najszybciej po 60 dniach od wpisu do ewidencji mozesz wystapic, plus do tego jakas sprzedaz i nie mozesz na przyspieszony zwrot . Wiem bo pytalem i tak robilem i nie bylo problemu

Od stycznia jest zmiana aby odliczyć VAT naliczony faktura musi być zapłacona.

SOKAN    12

Właśnie też to gdzieś czytałem, tylko nie mogę znaleźć gdzie to było.

To w takim razie kiedy ją ewidencjonować ?

cobrap    0

Od stycznia jest zmiana aby odliczyć VAT naliczony faktura musi być zapłacona.

ja tak robilem w 2012 i 2013 bo tak mi powiedzieli w US a w tym roku jeszcze nie wystepowalem o zwrot tak ze nie wiem, ale jak pojade do US to zapytam

aro1975    114

moja księgowa odliczyła vat z faktury wystawionej w styczniu i terminem płatności w kwietniu. powiedziała że jak nie zapłacę przez chyba 6m-cy od terminu płatności to dopiero będzie ją musiała wyksięgować i zwrot vat do us. to była faktura na gospodarstwo, a rozlicza mi gospodarstwo i firmę razem.

Edytowano przez aro1975

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?