Skocz do zawartości

Polecane posty

malorolny121    25

ARO tak nie do końca jest że to co kupił bez vat to sprzedaje bez vatu. Jesli kupujesz maszyne bez vatu np.od rolnika na umowe i ta maszyna w twoim gosp jest okres krótrzy niż pół roku to sprzedając ją musisz wystawić fakture z e stawką vat i vat rozliczyć w skarbowym. to samo dotyczy zwierząt.

henio2    101

Nie ma znaczenia czy nabyłeś przed przejściem na vat sprzedając musisz doliczyć vat i nie ważne czy pól roku czy jeden dzień

ONA77    12

Zgadzam się z heniem2 . Dla ciebie krowa jest towarem a nie śr.trw. i nie można tu stosować zwolnienia.

Tak jak w innej działalności np. sklep , podatnik zwolniony kupuje towar , a potem przechodzi na zasady ogólne , i od tego momentu cały towar który sprzedaje opodatkowuje vatem , bez względu na to kiedy go zakupił .

Zasady dla środów trwałych są inne niż dla sprzedawanego towaru

Wiadomość z agroFakt.pl

szwed1983    0

mam pytanie,przy przejściu na vat jak długo trzega na nim być?

mam pytanie,przy przejściu na vat jak długo trzeba na nim być?

henio2    101

Tak ale jeśli pobudujesz budynek i odliczysz Vat to jest rozliczany w ciągu 10 lat i jesli po trzech latach zrezygnujesz to będzisz musiał 70% tego odliczonego zwrócić do urzędu skarbowego :(

janusz20    105

A termin 10 lat jest liczony od dat na poszczególnych fakturach zakwalifikowanych do budowy tegoż budynku, czy od oddania budynku do użytku?

Arek    113

A jak księgować faktury za padłe zwierzęta? Gmina pokrywa cały koszt ale faktura przychodzi do mnie i jest napisane zapłacono. Księgować to jako normalny zakup i odliczyć vat ?

areknn    4

Sprzedając ciągnik nabyty przed przejściem na vat a teraz bedąc na vacie sprzedajesz go to vatu nie naliczasz sprzedajesz ze stawką zw

karolwiesz    3

Sprzedając ciągnik nabyty przed przejściem na vat a teraz bedąc na vacie sprzedajesz go to vatu nie naliczasz sprzedajesz ze stawką zw

a czy od 2014 to się nie zmienia?

areknn    4

Rzeczywiście też tak słyszałem ze od 1 stycznia na takie maszyny bedzie 23% takze jezeli je macie to teraz jest odpowiedni czas aby sprzedawać ze stawką zw

staszek131415    2045

Nie mam za bardzo teraz czasu ale poszukajcie sobie gdzieś ja brałem udział w szkoleniu bo od kilku lat jestem na vat i organizują takie szkolenia dla vatowcó więc to na 100 % pewna informacja

Arek    113

A jeśli samochód osobowy wrzuciłem w ewidencję środków trwałych to też powinienem przy sprzedaży wystawić FV 23% ?

Marcian1234    14

Witam :)

Czy mogę też również odliczyć sobie vat od samochodu osobowego który będzie wykorzytstywany również w rolnictwie pewnie będzie to suzuki grand vitara.

I mam takie pytanie czy sprzedając kombajn ze stołem do rzepaku za który odliczyłem sobie vat muszę wystawić na niego fakturę vat ??

kissmy...    57

od osobówki całego vatu nie możesz odliczyć, chyba że kupisz go z kratką na początku 2014 roku, jeśli kombajn kupi osoba fizyczna nieprowadząca DG lub rolnik ryczałtowiec to nie musisz wystawiać faktury, nabijasz to tylko na kasie, a jeśli jeszcze jej nie masz to zyskujesz w takim przypadku obowiązek zainstalowania a sprzedaż ewidencjonujesz bez wystawienia faktury

http://www.experto24.pl/podatki/vat-i-akcyza/dostawa-uzywanych-samochodow-osobowych-bedzie-zwolniona-z-vat.html

i co teraz zrobić z maszynami nabytymi przed przejściem na zasady ogólne? darować to ryczałtowcowi?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?