Skocz do zawartości

Polecane posty

Pawel20    49

Odwrotne obciążenie, taka adnotacja na fakturzę za ceownik i na tej fakturze tylko ilość, cena, wartość. Jak rozliczyć taką fakturę?

Edytowano przez Pawel20

poosa21    53

Na niektóre elementy stalowe jest teraz zwolnienie z vatu dla vatowców czynnych wiec stawka jest "zerowa" ale fakture trzeba rozliczyć. Tak sie mi przynajmiej zdaje.

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

a jak uzasadnic zakup tabletu do gospodarstwa? :)

Normalnie, potrzebny dostep do internetu, a cel różny zamawianie części czy coś w tym stylu

Pawel20    49

Na niektóre elementy stalowe jest teraz zwolnienie z vatu dla vatowców czynnych wiec stawka jest "zerowa" ale fakture trzeba rozliczyć. Tak sie mi przynajmiej zdaje.

Tylko jak to ująć w deklaracji cała zagwozdka.

pasjonat40    0

A ja do kolegów z kasami fisk w którą rubrykę wpisujecie paragony ze sprzedaży 8 czy 9 ew. sprzedaży i czy trzeba wpisywać każdy raport dobowy czy wystarczy raport miesięczny bo co biuro rachunkowe to inna interpretacja

kissmy...    57

@pawelek na fakturach nie trzeba wskazywać PKWiU, do niedawna był taki obowiązek dla towarów i usług z obniżoną stawką vat,

tematem ewidencjonowania raportów z kasy sam jestem żywo zainteresowany, ale mam pytanie dotyczące nierzetelnego kontrahenta, otóż jaki wystawić dokument w przypadku braku zapłaty za dostarczony towar w wyznaczonym na fakturze terminie ?

beowulf87    1

witam jestem na rozliczeniu miesiecznym, czy teraz (za pazdziernik) moge odliczyc faktury z lipca, nie pamietam ile bylo czasu

przemol87    41

A ja do kolegów z kasami fisk w którą rubrykę wpisujecie paragony ze sprzedaży 8 czy 9 ew. sprzedaży i czy trzeba wpisywać każdy raport dobowy czy wystarczy raport miesięczny bo co biuro rachunkowe to inna interpretacja

Ja dostarczam ksiegowej tylko raporty miesieczne i to wystarcza..

O jaką rubryke Ci chodzi

pasjonat40    0

przemol87 w ewidencji sprzedaży vat rubryka 8 to sprzedaż nieudokumentowana brutto w którą wpisywałem wcześniej sprzedaż detaliczną dla klientów nie vatowców a teraz wpisuje się sprzedaż z raportu miesięcznego bez rozbicia na dobowe tak się dowiedziałem w biurze rach a w rubryce 9 wpisuję sprzedaż brutto z faktur vat

kissmy...    57

ma ktoś jakieś doświadczenia ze składaniem VAT 7 przez internet? jeśli tak to mam parę pytań :)

ja składam przez e-deklatracje,

czy faktura vat bez oznaczenia czy to kopia czy oryginał (nie skreślono odpowiednio) oraz pozbawiona nip nabywcy jest ważna?

strzymek    15

no to suma kontrolna z trzech poprzednich deklaracji to co się wpisuje (z jakiej pozycji VAT 7 )? wieczorem i ja spróbuje

jackowski11    2

ma ktoś jakieś doświadczenia ze składaniem VAT 7 przez internet? jeśli tak to mam parę pytań :)

Musisz pobrać i zainstalować ze strony MF-u wtyczkę do e-deklaracji.

Jeśli do księgowości używasz jakiegoś oprogramowania (innego niż .xls) to ten soft sam powinien zintegorwać się z wtyczką do e-deklaracji.

Wysyłanie PIT-a analogicznie jak PIT-37. Jeśli posiadasz podpis kwalifikowany to nim podpisjesz - jeśli nie, podajesz kwotę przychodu z ostatniego PIT-a 37

kissmy...    57

dokładnie do weryfikacji używa się wartości przychodu z pit37, odnośnie do innej sumy kontrolnej to z pewnością jest ona gdzieś na tej stronie dokładnie opisana (poszukaj ?)

jaro86    6

Chcę kupić cztery opony do samochodu osobowego czy można od nich odliczyć Vat .

jak chcesz kupic opony to zakumpluj sie z kolega ze strony wczesniej:) tam cos o tym bylo

jarekmalina    3

Sruta rzepakowa, sojowa stawka 8%

dzięki

plapla jak na fakturze nie będzie rozmiaru opon to możesz coś zakombinować.

Edytowano przez jarekmalina

strzymek    15

dokładnie do weryfikacji używa się wartości przychodu z pit37, odnośnie do innej sumy kontrolnej to z pewnością jest ona gdzieś na tej stronie dokładnie opisana (poszukaj ?)

ale ja nie składam pit 37 używam małej księgowości rzeczpospolitej i dokładnie można podpisać danymi i trzeba wpisać wartość przychodu osiągniętego dwa lata przed datą obecną z zeznania rocznego to co mam wpisać 0 ?

Edytowano przez strzymek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się