Skocz do zawartości

Polecane posty

darolee    3

A mama to rolnik? Bo mnie nie odpowiedziałeś tak na prawdę na pytanie. Nie interesuje mnie kto z rodziców dogląda świnek, tylko czy jakaś część gospodarstwa stoi na mamę lub tatę, bo to że ojciec jest na rencie nie znaczy, że nie może mieć gospodarstwa. Ale jak któreś z rodziców jest rolnikiem, to nawet się dobrze by składało.

Wiadomość z agroFakt.pl

marulekk    63

Wiem, że mnie z linczujecie za tego typu pytanie, wiem że było milion pięćset sto dziewięćset razy to poruszane, sorry ale powiedzcie mi

Jak kupuje od rolnika ryczałtowego cielaka to ile jest vatu? 7 czy 8% ???

karolr2    180

swinie sa na ojca chyba je przepisze na siebie jestem juz po kontroli dzisiaj byli panowie i jest wszystko ok

AturSz    6

Wiem, że mnie z linczujecie za tego typu pytanie, wiem że było milion pięćset sto dziewięćset razy to poruszane, sorry ale powiedzcie mi

Jak kupuje od rolnika ryczałtowego cielaka to ile jest vatu? 7 czy 8% ???

7%:):)

in2dex    0

...dziś zamówiłem sobie okno do domu i człowiek od pomiarów powiedział, że skoro jetem na VAT mogę odliczyć sobie podatek od materiałów budowlanych.Wystarczy, że napisze oświadczenie w US. Czy ktoś słyszał coś na ten temat?

Marcian1234    14

Chce prześć na Vat bo planuje zakup ciągnika.Będę składał wniosek na kredyt Preferencyjny lub na Nowe Technologie.Trzeba wniosek składać na Brutto lub na Netto.Bardziej odpowiada mi wziąść w Brutto.I czy jak po złożeniu wniosku zarejestruje się to będę mógł odliczyć sobie Vat ????

Pawel20    49

...dziś zamówiłem sobie okno do domu i człowiek od pomiarów powiedział, że skoro jetem na VAT mogę odliczyć sobie podatek od materiałów budowlanych.Wystarczy, że napisze oświadczenie w US. Czy ktoś słyszał coś na ten temat?

Jak oficjalnie je wstawisz w oborze to możesz próbować.

Daro81    0

Witam, mam takie małe szybkie pytanie. Czy kupował ktoś komputer na gospodarstwo? czy mogą być problemy z uznaniem tego zakupu przez US do odliczenia VAT-u? dziękuję z odp i pozdrawiam

ksys    2

Oczywiście nie ma żadnych problemów.Sam mam już drugi komp na gospodarstwo.

Przecież same wnioski o dopłaty możesz wypełnić elektronicznie.

Edytowano przez ksys

AturSz    6

@Marcian1234 jesli zaplacic za ciagnik jak bedziesz na vacie to jak najbardziej mozesz odliczyc od niego vat, nie wiem natomiast tylko jak zareaguje na to bank ze po zlozeniu wniosku a przed podpisaniem umowym i przelewem srodkow przesles z ryczaltu na vat bo wiem prawidlowo o takiej zmianie powinienes bank poinformowac, ja tez tak chcialem ale bank powiedzial ze nie da rady:) :)

darolee    3

Dokładnie jak kolega pisze, aby wziąć kredyt brutto w świetle przepisów musisz najpierw podpisać umowę kredytową potem przejść na vat a następnie odebrać fakturę, której datowanie musi być z okresu jak już będziesz na vat. Nie jest to data po decyzji o przejściu, tylko od początku okresu rozliczeniowego przejścia, czyli 1 dzień następnego miesiąca od decyzji, czy 1 dzień następnego kwartału od decyzji.

Ale jest to wykonalne :D

Edytowano przez darolee

nhfan    1

panowie mam pilne pytanie...... przeszedłem na vat i jeszcze nie przerejstrowałem ciągnika na siebie tylko jest na ojca... i nie mam żadnych nr rejstracyjnch podanych do skarbówki.. czy mogę brać paliwo na siebie na fakture?? prosze szybko o odp osobę która ogarnia temat :)

marulekk    63

spisz z ojcem umowę użyczenia ciągnika z dniem takim jak przeszedłes na VAt i bedzie dobrze

Madzia20    16

Co do umowy użyczenia pytanie do tych co mają, spisywaliście ją odręcznie czy braliście z neta i dopinaliście kartkę z wypisanymi maszynami?

I pytanie odnoście darowizny, jak zrobię sobie darowiznę na pług obracalny-skibowy to US chyba nic do tego po co on mi, do jakiego ciągnika będę go podpinać itd?

nhfan    1

no tak ale zakupiłem własnie dziś paliwa.. i ciekawe czy to przejdzie jak bede jechał do księgowej z fakturami to jej dam tą umowę użyczenia :)

Madzia20    16

Niektórzy tutaj mieli umowę użyczenia i kontrolę US i przeszło bez problemu - przynajmniej tak pisali.

kissmy...    57

ja mam głównie ustne umowy użyczenia i również nie ma problemu, ewentualnie US może przesłuchać obie strony

Dokładnie jak kolega pisze, aby wziąć kredyt brutto w świetle przepisów musisz najpierw podpisać umowę kredytową potem przejść na vat a następnie odebrać fakturę, której datowanie musi być z okresu jak już będziesz na vat. Nie jest to data po decyzji o przejściu, tylko od początku okresu rozliczeniowego przejścia, czyli 1 dzień następnego miesiąca od decyzji, czy 1 dzień następnego kwartału od decyzji.

Ale jest to wykonalne :D

pozostaje jeszcze jedna furtka, nie trzba być czynnym podatnikiem vat w momencie zakupu, wystarczy przejść na zasady ogólne po nabyciu środka trwałego i rozliczyć go na czas czyli za dany okres rozliczeniowy bądź w dwóch kolejnych http://www.podatki.egospodarka.pl/36897,Zakupy-przed-dniem-rejestracji-a-odliczenie-VAT,1,65,1.html

darolee    3

Że niby kolega zaawansowany? Oj oj :) czasami piszą ze google nie gryzie, a jak napiszę że przeszukiwanie tematu na forum też nie gryzie. Po co pisać ponownie coś co już było masz u góry takie magiczne coś jak "szukaj : ten temat" wpisz kontrol i ...... trochę chęci ;)

szumi    5

Witam, mam takie małe szybkie pytanie. Czy kupował ktoś komputer na gospodarstwo? czy mogą być problemy z uznaniem tego zakupu przez US do odliczenia VAT-u? dziękuję z odp i pozdrawiam

Zero kłopotów z komputerem na gospodarstwo w US, mało tego wiąłem sprzęt komputerowy w ramach "Modernizacji", po odliczeniu Vatu i zwrocie z agencji cena zestawu była bardzo przyjemna!

darolee    3

pozostaje jeszcze jedna furtka, nie trzba być czynnym podatnikiem vat w momencie zakupu, http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html

Mi nie chodzi tu tyle o US, choć też trzeba dotrzymać zasad, co o bank. Prawdopodobnie zasady są jednolite, we wszystkich bankach, więc przy podpisaniu umowy podpisuje się taki formularz agencyjny, że wszystkie dane wcześniej podane się nie zmieniły, co nie byłoby prawdą gdybyśmy przeszli na VAT przed podpisaniem umowy i kredyt nie należałby się w brutto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?