Skocz do zawartości

Polecane posty

karban    1

A prowadzisz ewidencję sprzedaży i zakupów czy tylko zbierasz faktury, bo teraz podobno ewidencja nie jest potrzebna (w sumie same faktury to tak samo ewidencja)?

A odnośnie tego słynnego użyczenia ciągnika, to czy jak mam w umowie darowizny gospodarstwa, że przejmuje z wszystkimi maszynami, ciągnikami, itp. to to wystarczy dla US, czy muszę je też przerejstrować w starostwie na siebie?

Pozdrawiam

przemol87    45

@karban musisz przerejstrować go na siebie

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl

marcelo    0

witam.mam pytanie co do numerowania faktur vat.w listopadzie wystawiłem fakturę o nr

01/2011.jaki numer powinna mieć następna 02/2012 czy 01/2012. dziękuję za odpowiedź:)

konrad82    49

Hej ,ja mam takie pytanie.. Jak przechodzi sie na wat to trzeba zrobić spis tych wszystkich maszyn i im go dostarczyć?

kupie silos na pasze!!!!

areknn    4

A prowadzisz ewidencję sprzedaży i zakupów czy tylko zbierasz faktury, bo teraz podobno ewidencja nie jest potrzebna (w sumie same faktury to tak samo ewidencja)?

A odnośnie tego słynnego użyczenia ciągnika, to czy jak mam w umowie darowizny gospodarstwa, że przejmuje z wszystkimi maszynami, ciągnikami, itp. to to wystarczy dla US, czy muszę je też przerejstrować w starostwie na siebie?

Pozdrawiam

z tego co tu piszą i zrozumiałem to ciągnik moze być zarejesterowany na tatę i wtedy wystarczy umowa użyczenia bez przerejestrowywania go na siebie

karban    1

No tak, ale jeśli w akcie notarialnym masz, że przejmujesz wszystko łącznie z ciągnikami, to prawnie chyba jesteś już jego właścicielem, więc jakakolwiek umowa użyczenia nie miałaby sensu, bo jak coś jest twoje to nie musisz pytać kogo innego o zgodę Tak mi się wydaje.

konrad451    3

Witam wszystkich mam takie pytanie moja dziewczyna kupuje laptopa i zamierzam wziać fakture na siebie czytałem że można odliczyć tylko ze ona bedzie z niego korzystała i bedzie częściej stał u niej czy nie ma strachu takie cos zrobić za rok już bedzie stał u mnie bo się przeprowadza ??

a czy jesli beda na laptopie jakies filmy, gry to przyczepia sie? i cale oprogramowanie musi byc oryginalne oczywiscie? :)

areknn    4

ptytanie Jezeli w US rejestrowałem się jako np. Nowak Jan czyli nazwisko pierwszwe imię jako drugie a teraz będę miał fakturę jako Jan Nowak czyli imię pierwsze nazwisko grugie to będzie żle czy to ma jakieś znaczenie?

cobrap    0

Witam. Moi drodzy potrzebuje pilnie kodu PKWiU dla grochu siewnego i łubinu.

na necie znalazłem kilka ale kazdy inny. A moze mazna wpisac na f-rze po prostu 01.11.Z i czy to bedzie dobrze??

LukaszT6030    0

ptytanie Jezeli w US rejestrowałem się jako np. Nowak Jan czyli nazwisko pierwszwe imię jako drugie a teraz będę miał fakturę jako Jan Nowak czyli imię pierwsze nazwisko grugie to będzie żle czy to ma jakieś znaczenie?

Bez różnicy, byle NIP się zgadzał i adres

Arek    121

Witam. Moi drodzy potrzebuje pilnie kodu PKWiU dla grochu siewnego i łubinu.

na necie znalazłem kilka ale kazdy inny. A moze mazna wpisac na f-rze po prostu 01.11.Z i czy to bedzie dobrze??

Wpisywanie tych kodów nie jest obowiązkowe więc można je sobie darować.

batim    3

Mam pytanie będąc na Vacie czy mogę nie wystawić faktury za np; sprzedane zboże czy krowę czy jest może jakieś zwolnienie z wystawienia faktur

danielek24    2

ja mam bloczek w papierniczym max 10 zł ale u gościa widziałem bloczek na którym wydrukowane były już jego dane.zamawia się chyba w drukarni ale nie wiem ile kosztuje.

Jako początkujący vatowiec mam pytanie-zbieram faktury na zakupy do gosp ale mam juz i na zakupione maszyny.czy jak bede składał o zwrot(chciał bym przyspieszony) to mogę złożyć o zwrot vatu ze wszystkich faktur czy to jakoś się dzieli ze względu na wartość?

2)czy wszystkie nawet drobne faktury trzeba wpisywać do "ewidencji nabycia towarów i usług"

szumi    5

1. wnioskujesz o zwrot całej nadwyżki vatu, bez żadnego podziału na środki trwałe i pozostałe. Wszystko na przyspieszony zwrot, tylko pamietaj, że musisz mieć wszystkie faktury zapłacone!

ja składam Vat-7; wniosek o przyspieszony; xsero faktur zakupowych; xsero danego miesiąca z "ewidencji nabycia towarów i usług"

- nie wzywają już do urzędu (no ewentualnie kontrola na miejscu)

2. nie musisz, ale to w twoim interesie

Edytowano przez szumi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?