Skocz do zawartości

Polecane posty

danielhaker    803

Zależy jaką ma sprzedaż. Jeżeli mówimy o tym przykladzie to te 3 tys. to jest minimum bo pasze mają 7 czy tam 8% (poprawcie mnie bo nie jestem pewien czy 7 czy 8)

I dla tego nie rozumiem dlaczego jest 5% dla vatowca a 7% dla ryczałtowca.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    41

 

A można na to paragraf? Bo jak pisałem wyżej mnie w US trzeba mieć jakąś sprzedaż w danym okresie rozliczeniowym! Poza tym ini pisali, że jest podobnie.

 

zwrot 180 dniowy:

"Brak czynności opodatkowanych w danym okresie rozliczeniowym nie stoi na przeszkodzie, aby podatnik otrzymał zwrot wykazanego w deklaracji podatku naliczonego. Jedyną niedogodnością w tym przypadku jest to, że zwrot ten podatnik może otrzymać - w myśl art. 87 ust. 5a ustawy o VAT - w ciągu 180 dni, licząc od dnia złożenia deklaracji."

zrodlo: http://www.podatki.gofin.pl/17,1,62,144339.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    15

 

Co za degenerat!!!! Już nie 50 stron wstecz ale ze 2-3. Ludzie!! Czuć tu śmietnikiem czy szambem :)

Nie jestem "alfą i gametą ....czy tam omegą" Cieszy mnie jak się czegoś tu dowiem konstruktywnego. Ale jak tu zadałep 1 pytanie czy odpowiedz to ponad 100 stronek przeczytałem od dechy do dech bo mnie to interesuje, a takich Kolegów to widzę nie bardzo!!!

MAM małą propozycję do w miarę zorientowanych pisać po takich postach "BYŁO" i tyle :D

 

! Nie obrażaj ludzi, skoro nie znasz ich i sytuacji w jakiej się znajdują!

!!nie jesteś bogiem, nic konstruktywnego swoją wypowiedzią i ubliżaniem nie wnosisz!!

!!!po to jest forum żeby pytać i dla tych co się znają na sprawie i chcą pomóc odpowiadać!!!

!!!!brawo że nie pracujesz lub na pół etatu i masz czas czytać 100 stron, zanim znajdziesz, lub nie coś co cię interesuje, uwierz że ja nie mam takiej komfortowej sytuacji żeby mieć czas czytać całe forum (5 stycznia zmarł śmierciątragiczną mój tato i wszystko zostało na mojej głowie 600 ogonów, 50 ha, wszystkie papierki) ja akurat takiej sytuacji jaka mnie interesuje 2,3 strony wcześniej nie widze, więc pytam. skoro tobie to nie odpowiada to się nie wypowiadaj i sam szamba i śmietnika nie rób z tego forum pouczając innych!!!! Od tego są Moderatorzy, nie ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

darolee    3

Bogiem to ja nie jetem bo sam napisałem, że cieszy mnie jak się tu czegoś konstruktywnego dowiem. A stwierdzenie faktu, że komuś się zupełnie nic niechce przeczytać (a przedmiotowe pytanie było chwilę wcześniej) i pytania są coniektóre pownarzane już w dziesiątkach razy.... to nie obraza tylko fakt!! Może przesadziłem z tymi 2-3 stronami ale o darowiznie było na 207,208,209 stronie. Współczuję z powodu sytacji, ale cytowałem Twój post dla ogół panującej tu mody i nie sądzę, że wszyscy są w podobnym położeniu. Gdyby takie przypadki zdażały sie raz na jakiś czas, to nikt do nikogo nie miał by pretensji.

 

zwrot 180 dniowy:

zrodlo: http://www.podatki.g...,62,144339.html

Dzięki Ci dobry człowieku :) Akurat mam taką sytuację ....znerwował mnie tem mój US ;[

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    15

Nie pytam już o podatek od darowizny, tylko o to czy przejdzie taki myk

Sprzedaje świnie na mame na ryczałt, mama daje mi darowizne po każdej sprzedaży, a ja będąc współwłaścicielem gospodarstwa kupuje :

1) materiały do remontu maszyn, chlewni i środki do produkcji roślinnej, która jest na mnie, a mama pasze itp.

2) wszystkie materiały do produkcji i świń i roślinnej.

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    9

Ja mam pytanie odnośnie darowizny bo nie mogę się tego doszukać. Czy jest jakaś maksymalna kwota do której rodzice mogą zrobić darowiznę żeby nie trzeba było odprowadzać podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

Zależy jaką ma sprzedaż. Jeżeli mówimy o tym przykladzie to te 3 tys. to jest minimum bo pasze mają 7 czy tam 8% (poprawcie mnie bo nie jestem pewien czy 7 czy 8)

I dla tego nie rozumiem dlaczego jest 5% dla vatowca a 7% dla ryczałtowca.

na pasze 8%, dziwi mnie, że na mleko jest 5% jak na zwierzęta i reszte jest 8%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

8 dla ryczaltowca ale nie dla vatowca za zboze oprocz owsa jak sprzedaje to ma 5 a przy zwierzakach chyba tez choc nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    5

Ja mam pytanie odnośnie darowizny bo nie mogę się tego doszukać. Czy jest jakaś maksymalna kwota do której rodzice mogą zrobić darowiznę żeby nie trzeba było odprowadzać podatku?

z tego co sie orientuje to od rodziców nie ma podatku tylko trzeba zgłosić w US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

a jaka jest stawka na używane maszyny?? bo chce kupic pługa od brata który jest na ryczałcie więc chyba 7%?? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie darowizny bo nie mogę się tego doszukać. Czy jest jakaś maksymalna kwota do której rodzice mogą zrobić darowiznę żeby nie trzeba było odprowadzać podatku?

 

moga podarowac ile chcesz tylko musisz zglosic to do US w ciagu 6 miesiecy

potrzebny jest druczek SD-... i dowod wplaty(jesli wplacili na twoje konto) lub inne potwiedzenie ze podarowali Ci okreslona kwote a pozniej ewentualnie kontrola skad rodzice mieli tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    5

a jaka jest stawka na używane maszyny?? bo chce kupic pługa od brata który jest na ryczałcie więc chyba 7%?? ^^

używanej maszyny od ryczałtowca nie odliczysz,co innego zwierzęta lub zboże to 7% ale płatne przelewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarcooo    0

mam pytanie odnosnie energii elektr. Mamy w gospodarstwie 1 licznik jest on na ojca chce go teraz przepisac na mnie ale ja bym chciał zeby na fv jakie mi beda przesylac widnial nip a u ojca go nie ma jak przesylaja. chcialbym rozliczac sie procentowo z calego licznika. co mam zrobic zeby energa przesylala mi fv z moim nipem ale nie traktowala mnie jak przedsiebiorstwo bo wtedy nalicza mi drozsza taryfe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    61

moga podarowac ile chcesz tylko musisz zglosic to do US w ciagu 6 miesiecy

potrzebny jest druczek SD-... i dowod wplaty(jesli wplacili na twoje konto) lub inne potwiedzenie ze podarowali Ci okreslona kwote a pozniej ewentualnie kontrola skad rodzice mieli tyle kasy

 

Jeśli rodzice są RR bądź pracują poza rolnictwem to co US obchodzi skąd mieli kasę, przecież nie mają obowiązku sie rozliczać/ prowadzić rachunkowości... Dobrze myślę ? jak nie to poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rodzice są RR bądź pracują poza rolnictwem to co US obchodzi skąd mieli kasę, przecież nie mają obowiązku sie rozliczać/ prowadzić rachunkowości... Dobrze myślę ? jak nie to poprawcie

 

niewiem jak jest ale w moim przypadku cos takiego bylo. kontroli nie mialem ale przy skladaniu deklaracji SD mialem wpisac nr tel do ewentualnej kontroli

zdziwiny bylem ze kontroli wlasnie nie bylo(bo podczas skaldania w sumie wspomnieli cos o kontroli) ale pozniej od znajomej slyszalem ze US sprawdzal u siebie( w systemie) czy rodzice placili jakies podatki czy cus i wyszlo ze mogli miec taka kase prowadzac wczesniej gospodarstwo a pozniej renta/emerytura

a niektorych urzednikow to jebie i nic nie kontroluja:p

jak bylo naprawde to nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    3

No było to wielce prawdopodobne. W moim przypadku, kiedy rodzice przekazali mi darowiznę, to nie czepili się mnie, tylko rodziców, pomimo, że tato jest, a raczej był RR. Dwa razy musiał składać wyjaśnienia skąd miał kasę na darowiznę :) Się trochę zirytował tym w sensie, że lat -dzieści prowadzi gospodarstwo a oni głupie pytania zadają w pismach. Napisał ogólnikowo właśnie ze prowadzi ponad trzydzieści lat gospodarstwo i stąd kasa. Drugie pismo przysłali by sprecyzował. Napisałem mu takie pisemko, że ma tyle i tyle ha wg. UG z ha dochód jest taki i taki co daje taką i taką kwotę rocznie dochodu. Wszystka razy lata prowadzenia działalności i wyszło, że jest "miliarderem", to się już nie czepiali. W razie jakby jeszcze coś im się nie podobało mieliśmy wziąć zaświadczenie z UG, ale już se dali spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco401    0

Panowie czy można zrobic darowiznę ciągnika (sześcioletnego) kupionego na zasadach ogólnych np. synowi i jakie są konsekwencje podatkowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

Ewidencia środków trwałych iest obowiązkowa czy można ją odpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

A od ubezpieczenia AC można odliczyć vat?

W ubezpieczeniach nie ma podatku VAT. Są nieopodatkowane.

 

Ewidencia środków trwałych iest obowiązkowa czy można ją odpuścić

Urząd skarbowy nie wymaga ewidencji środków trwałych (przynajmniej u mnie), ale słyszałem że ARiMR wymaga jeśli się bierze n.p coś na Młodego Rolnika to przy kontroli sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    15

Nie pytam już o podatek od darowizny, tylko o to czy przejdzie taki myk

Sprzedaje świnie na mame na ryczałt, mama daje mi darowizne po każdej sprzedaży, a ja będąc współwłaścicielem gospodarstwa kupuje :

1) materiały do remontu maszyn, chlewni i środki do produkcji roślinnej, która jest na mnie, a mama pasze itp.

2) wszystkie materiały do produkcji i świń i roślinnej.

nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×