Skocz do zawartości

Polecane posty

kissmy...    57

podstawy nie znam, ale to z US. wiesz jak masz kombajn zarejestrowany na firmę a w gospodarstwie nie masz, to chyba logiczne jest ze nim u siebie kosisz.

wszystko się zgadza tylko w jakim celu mam wystawiać fakturę samemu sobie? inaczej ta kwestia wygląda w przypadku, gdy firma ma osobowość prawną, mój księgowy twierdzi, że świadcząc usługę samemu sobie nie muszę tego w żaden sposób dokumentować

darolee    3

A jaki jest w ogóle cel udokumentowania usługi samemu sobie? Nie bardzo widzę jakichkolwiek korzyści z tego wynikających?!!

SLAWEK1987    2

no właśnie mi o to chodziło- gdy ktoś wziął kombajn na działalność pozarolniczą to ma na ten sprzęt oddzielną firmę. u nas skarbówka wymaga. słyszałem to nie tylko od księgowej, ale i od znajomego że w US mu powiedzieli.

Korzyści to pewnie nie ma, ale podobno obowiązek jest

Wiadomość z agroFakt.pl

jarcooo    0

Rozmawiałem z kumplem o vacie. Powiedział mi że na maszyny jest 23 % ale odliczyć można 19 % bo reszte bierze państwo. Gdzie tu jest prawda?

gumaa87    84

A czy na usługach też ciąży vat?? dla wyjasnienia: ktoś wykosił mi zboże i wystawił fakture za koszenie. czy od tego moge odliczyc vat??

darolee    3

gdy ktoś wziął kombajn na działalność pozarolniczą to ma na ten sprzęt oddzielną firmę.

Korzyści to pewnie nie ma, ale podobno obowiązek jest

A to spoko zgubiłem trochę wątek

Rozmawiałem z kumplem o vacie. Powiedział mi że na maszyny jest 23 % ale odliczyć można 19 %. Gdzie tu jest prawda?

To już raczej z kolegą nie rozmawiaj o VAT, bo nie ma on o nim zielonego pojęcia :)

A czy na usługach też ciąży vat??

VAT, to podatek od towarów i usług jak sama nazwa wskazuje :D

witam. pierwszy raz jestem na tym forum. niedawno przeszedłem na vat, mam pytanie, rozliczeniami zajmuje się księgowy,a ja zastanawiam się jakich dokumentów (np. księga rejestracji bydła?) może żądać ode mnie urzędnik w razie kontroli i czy interesuje go coś poza nimi. z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam

kws    0

mam pytanie! oplacajac przelewy faktur np za zakupy na alegro czy rachunki za tel z konta internetowego istnieje koniecznosc wydrukowywania i podpinanie potwierdzen wpłat bardzo prosze o odpowiedz ja podpinalem tylko pod zakupy faktur RR

SLAWEK1987    2

odliczasz sobie vat od wszystkiego co kupujesz do gospodarstwa: części, folie, opryski, nasiona, paliwo, maszyny, części.

SLAWEK1987    2

jak weźmiesz go na firmę, to znaczy fakturę na niego to tak, tak samo z internetem. tylko czy nie będą chcieli w jakiś sposób sprawdzić czy używasz go do celów firmowych. z urzędnikami nigdy nic nie wiadomo. weź na fakturę laptop, oprogramowanie, program do księgowania, drukarkę i drukuj faktury. to później od tuszu tez odliczysz...

beowulf87    1

koledzy odkupile od rodzicow stado bydla, do agencji przeslalem papiery o zmianie siedziby stada, wystaliem rodzicom fakture, przelalem pieniadze na ich konto, terazbede to ksiegowal jako kupno, czy nikt sie do tego nie dowali ze cos tu jest nie tak?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się