Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaczmarek    265

Ja też odliczam procentowo. Nie oplaca się drugiego licznika. Jak pytałem się w elektrowni to przy przejściu na inna taryfę (dla przedsiębiorców) opłaty stałe są około 100 zł/mc wieksze + droższa energia

TOMI697    0

od 3 miesięcy jestem rolnikiem czy mogę jeszcze w tym roku prejść na VAT ???

Wiadomość z agroFakt.pl

fezoi    48

Zacząć trzeba od przeczytania kilkunastu stron do tyłu :) (poważnie).

TOMI697    0

ale tak naprawde poważnie pytałem zalezy mi na tym zeby przejść na VAT bo troche inwestycji mi się szykuje i poszókuje pomocy

lukaczmarek    265

ale kolega wyżej bardzo dobrze powiedział w tym temacie już wszystko było wiele razy wałkowane wystarczy sie cofnąć max 20 stron i bedziesz wszystko wiedział

beowulf87    1

witam, od dzisiaj jestem oficjalnie na Vacie, jak mam od dzisiaj brac faktury np. na rope.

Jakie dane podawac? Takie jak podane są w papierach od nadania REGONu.

beowulf87    1

z us dostaem tylko papiery odnosnie zmiany nipu na gospodarski z prywatnego, dlatego pytam jak formalnie podawac do faktur dane jak bede cokolwiek kupowac

ja tez niedawno przeszedlem na vat i

na pisemku z US napisane tylko jest ze przechodze na vat a moje dane są bez "Gospodarstwo rolne" tylko same imie i nazwisko.

to jest wszystko dobrze a faktury wypisywac na gospodarstwo rolne?? czy lepiej przejsc sie do urzedu i upewnic czy sie nie pomylili??

Nikita_Bennet    100

jak się uprzesz to wystarczy imię i nazwisko, adres, NIP.

Nawet jak w imieniu czy nazwisku lub adresie będzie błąd to poprawisz to notą korygującą.

Ja tam biorę różnie faktury - raz na gosp rolne a raz na imię i nazwisko - nie było żadnego problemu w przypadku kontroli z US.

widzisz to zależy jeszcze od osoby przyjmującej dokumenty.

jak sie ta osoba uprze to bedzie lipa ale zobaczymy

dziex za info

paul190    0

Wszystko zależy jak wypełniałeś dokumenty.

W przypadku mojej żony - bo ona jest właścicielem - w Urzędzie Statystycznym wpisałem tylko Imię i Nazwisko + inne dane. Tak samo w dokumentach składanych do Urzędu Skarbowego wpisałem Imię i Nazwisko + inne dane. Więc faktury bierzemy na Imię i Nazwisko - tak dla spokoju, bo przecież są urzędnicy i "urzędnicy". Jeśli ktoś zarejestrował się, jako: Gospodarstwo Rolne Imię i Nazwisko, to niech takie bierze faktury i spokój. Lecz tak jak kolega wyżej napisał - zawsze możesz wystawić notę korygującą do faktury.

darolee    3

W moim US pamiętam, że było to bez różnicy, czy będzie w nazwie GR czy nie. Tylko w gminie się czepiali ostro przy zwrocie akcyzy, że nie ma w nazwie GR. Teraz dla świętego spokoju i z przyzwyczajania mam w nazwie gospodarstwo. Kwestia jest taka, że jak ktoś nie jest "taboretem" w urzędzie tylko urzędnikiem, to powinien wiedzieć, że nazwa i adres są danymi pomocniczymi i nie należy zbyt się w nie wgłębiać. Najważniejszy jest NIP, w którym nie ma prawa wystąpić omyłka na fakturze, bo będzie nieważna.

darolee    3

Czy można w gospodarstwie odliczyć sobie VAT z brykieciarki na słomę?

Jak opalasz jakieś kurniki, szklarnie czy coś w tym stylu to pewnie można. Jak tylko w domu, to na jakiej podstawie chcesz odliczyć opał? :)

witam czy wysyłacie druki VAT-7 pocztą do US? czy trzeba osobiście?

Ja tam wolę nie powierzać takich dokumentów poczcie. Na pewno za każdym razem trzeba by poleconym, bo poczta już tak ma, że czasem coś nie dotrze do adresata. Podpisałem parę lat temu umowę, kiedy powstało coś takiego jak BGŻ Leasing. Długo mi nie przychodziła umowa z warszawy. Przedzwoniłem i w końcu mi przysłali kolorowy scan z podpisami, choć powinienem mieć oryginał, ale przepadł gdzieś na poczcie :)

darolee    3

a czytał kolega trochę coś tutaj?

Chyba nie, bo o kontrolach to już sporo było rozprawianie :)

Edytowano przez darolee

gryfel    5

@krzysiekfarmer5 ja też miałem kontrolę z US zaraz w pierwszym miesiącu po przejściu na VAT i tak przez kolejne 3 miesiące mnie kontrolowali aż później przestali jak nic nie znaleźli ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?