karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

1piotr1    14

odliczał ktoś może zakup aparatu fotograficznego ? bo właśnie złożyłem fakturę do rozliczenia i się zastawiam czy przejdzie..... oczywiście będzie używany na potrzeby gospodars***..... jak bym chciał wystawić bydło na sprzedaż, pszenice, ziemniaki to fotografuje na aukcje internetowe... tworze także prywatne kartoteki pól, zdjęcia z dni pola aby porównać różne odmiany zbóż np i różnych wystaw rolniczych .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Chyba nie powinno być problemu, tak samo jak drukarka jest potrzebna do drukowania jakiś papierów, laptop do programów i np.tego forum tak i aparat często się nam przydaje..

a co do telefonu to jest potrzebny do prowadzenia gospodarstwa więc chyba też powinno być ok

 

No ale to tylko moje domysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zrób kilka zdjęć zniszczonych upraw przez dziki i masz dowód do czego go używałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur89    0

witam od niedawna rozliczam się kwartalnie z vatu ostatnio ze względu na brak sprzedaży musiałem przenieść zwrot na kolejny kwartał, czy teraz w formularzu vat 7k mam wpisac razem kwotę zaległego zwrotu i tego aktualnego ?? i czy jeślii sprzedaż była teraz na małą kwotę (resztka zboża) to czy wypłacą mi całą kasę czy tylko ileś procent mojego zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam22    0

W którą rubrykę w ewidencji zakupu wpisać wartości z faktury rr wystawionej za zakup cielaka, przede wszystkim chodzi mi o 7% vat ? Dodam jeszcze,że wypełniam ewidencję zakupu wydaną przez taxpol .Proszę o pomoc.

 

Czy ktoś może mi pomóc?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@dam22 wpisujesz w rubrykę dotyczącą zakupu środków innych niż trwałe (każdy ma inną ewidencję, więc ciężko przewidzieć jaki kształt ma Twoja),

 

@kocur89 wpisujesz kwotę z poprzedniej deklaracji w odpowiednim polu i doliczasz to do nadwyżki podatku naliczonego nad należnym i wszystko Ci wypłacą jeśli tylko wystąpiła sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

ja w maju zakupiłem i wrzuciłem w koszty rower, powinno przejść, jak na razie nikt się do tego nie doczepił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Mam pytanie złożyłem deklarację z szybkim zwrotem vatu (były zakupy środków trwałych) dziś jest 24 dzień i cisza... Kontroli nie było, nikt nie dzwonił i kasy brak. Normalnie problem bo kasa potrzebna jak studnia podczas pożaru...

I teraz tak odzywać się do skarbówki i pytać to - głupota Tak jakby podcinać gałąź na której sie siedzi.

 

Jak wasze doświadczenia w kwestii terminowości wypłat w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

US nawet dnia wcześniej przelewu nie wykona. 25 dni to 25 dni. U mnie przelew był po 27 dniach (musiałem interweniować, gdyż po kontroli pracownik nie przekazał dokumentów w celu wykonania przelewu) i z reguły w ostatniej sesji wykonywania przelewów. Teraz jeszcze może zależeć od tego, o której godzinie twój bank księguje na kontach. Jeśli nie miałeś kontroli z US i 26 dnia nie ma kasy na koncie, oraz masz potwierdzenie złożenia VAT7 - interweniuj i to śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja nie mogę narzekać - przy 25 dniowym zwrocie w 22-23 dzień jest kasa na koncie.

Tylko że czasami pracownik US dokonuje kontroli, do mnie akurat dzwonią ale jakby się nie dodzwonili to piszą pismo itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wystawiłem 2 faktury vat o błędnych numerach, skorygowałem błędy za pomocą faktur korygujących (nic poza numerem faktury nie uległo zmianie) jak te faktury zaewidencjonować? wykazać tylko te dwie faktury już z właściwymi numerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kontrola ta polega między innymi na sprawdzeniu poprawności prowadzonej ewidencji, jej zgodności z deklaracjami, właściwym stosowaniu stawek vat, sprawdzeniu czy wszystkie faktury zakupowe są opłacone, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam, mam dwa pytania, jako że dopiero od 1 sierpnia będę już płatnikiem vat to proszę o wyrozumiałość :D

- ile mam czasu na wystawienie faktury przy sprzedaży zboża, czyli jak powiedzmy jutro sprzedam 20 ton rzepaku to ile mam czasu na wystawienie faktury kupującemu i z jaką datą wystawiam ta fakturę ? data sprzedaży czy wystawiania ?

- jako że dopiero od 1 stycznia będę na vacie to mam taki dylemat, będę prawdopodobnie po niedzieli (23-24 sierpnia) sprzedawał rzepak, i teraz nie wiem czy mam go sprzedać będąc jeszcze na RR (ryczałt) czy poczekać i wystawić z dniem 1 sierpnia fakturę, co bardziej mi się opłaci, z jednej strony dobrze wziąść na ryczałcie 7% Vat, z drugiej jak już będę na Vacie to nie będę miał zbytnio dochodów do ewentualnego rozliczenia vatu z zakupu środków och. roslin, paliwa itd... hm... dobrze to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak nie bedziesz miał rzepaku to możesz ,,znajomemu'' sąsiadowi sprzedać zboże... :) :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@BARABUS przede wszystkim mamy teraz miesiąc lipiec (nie zaś sierpień) a kolejnym miesiącem będzie sierpień (a nie styczeń),

- fakturę musisz wystawić w ciągu 7 dni od sprzedaży, jako datę sprzedaży wskazujesz na fakturze datę sprzedaży, a jako datę wystawienia - datę jej wystawienia (tak aby nie przekroczyć terminu 7 dni),

- rzepak sprzedaj przed przejściem na zasady ogólne, gdyż nie odliczyłeś vat od środków produkcji, czyli ten ryczałt musisz odzyskać inaczej będziesz stratny, a kolejnymi rozliczeniami się na razie nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Pytanie na szybko. Właśnie wypełniam deklarację żeby zawieźć jutro i naszła mnie wątpliwość.

Mam do zwrotu 8752 zł z poprzedniej deklaracji których na razie nie będę odbierać. W miesiącu czerwiec nic nie kupowałam, nic nie sprzedawałam więc prawie wszędzie w deklaracji mam 0. Jedynie w pozycji 47 mam wpisane 8752.

I co wpisać w pozycji 60 i 65?

w pozycji 60 0 czy te 8752

a w pozycji 65 wpisać 8752?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w obu polach 8752 zgodnie z instrukcją, jeśli chcesz przenieść nadwyżkę na kolejny okres rozliczeniowy

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No i właśnie zrobiłam zgodnie z instrukcją i razem z panią z US wpisałyśmy tam 0 zamiast 8752.

Ale cały czas mi chodziło po głowie to co mi napisałeś i właśnie zobaczyłam że z rozpędu w pozycji 55 wpisałam 0 zamiast 8752 więc i w pozycji 60 wyszło mi 0 zamiast 8752.

 

Teraz pozostaje mi złożenie deklaracji korygującej i dołączenie pisemnego uzasadnienia przyczyn korekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A nie masz formularza który sam to wyliczy? bez wpisywania w pole 55, 60 oraz 65. Jeżeli wszytsko przenosisz na następny okres rozliczeniowy. Bo jak przenosisz wszystko to te trzy pozycje bedą takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jakoś prawie nigdy nie robię tego na kompie, choć mam fajny formularz do tego. I dlatego mi się coś pomyliło (za co wściekła na siebie jestem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Witam.

Załużmy ze mam kilka zroznicowanych upraw np pare ha kalafiora pare kapusty pare cebuli i wgl

I moje pytanie brzmi czy mógłbym robic tak ze oddajre vat z wszystkich warzyw oprócz kalafiora a kalafiora

sprzedawał bez zwrotu. Oczywicie nie wystepowałbym o zwrot vatu z zakupionych ansion i nawozów potrzebnych do uprawy kalafiora.

Z reszty warzyw ocziwscie bym oddawał vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj