karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

marulekk    5298

Wiem, że mnie z linczujecie za tego typu pytanie, wiem że było milion pięćset sto dziewięćset razy to poruszane, sorry ale powiedzcie mi

Jak kupuje od rolnika ryczałtowego cielaka to ile jest vatu? 7 czy 8% ???


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

swinie sa na ojca chyba je przepisze na siebie jestem juz po kontroli dzisiaj byli panowie i jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

Wiem, że mnie z linczujecie za tego typu pytanie, wiem że było milion pięćset sto dziewięćset razy to poruszane, sorry ale powiedzcie mi

Jak kupuje od rolnika ryczałtowego cielaka to ile jest vatu? 7 czy 8% ???

7%:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

...dziś zamówiłem sobie okno do domu i człowiek od pomiarów powiedział, że skoro jetem na VAT mogę odliczyć sobie podatek od materiałów budowlanych.Wystarczy, że napisze oświadczenie w US. Czy ktoś słyszał coś na ten temat?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Chce prześć na Vat bo planuje zakup ciągnika.Będę składał wniosek na kredyt Preferencyjny lub na Nowe Technologie.Trzeba wniosek składać na Brutto lub na Netto.Bardziej odpowiada mi wziąść w Brutto.I czy jak po złożeniu wniosku zarejestruje się to będę mógł odliczyć sobie Vat ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

...dziś zamówiłem sobie okno do domu i człowiek od pomiarów powiedział, że skoro jetem na VAT mogę odliczyć sobie podatek od materiałów budowlanych.Wystarczy, że napisze oświadczenie w US. Czy ktoś słyszał coś na ten temat?

 

Jak oficjalnie je wstawisz w oborze to możesz próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

Witam, mam takie małe szybkie pytanie. Czy kupował ktoś komputer na gospodarstwo? czy mogą być problemy z uznaniem tego zakupu przez US do odliczenia VAT-u? dziękuję z odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Oczywiście nie ma żadnych problemów.Sam mam już drugi komp na gospodarstwo.

Przecież same wnioski o dopłaty możesz wypełnić elektronicznie.

Edytowano przez ksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

@Marcian1234 jesli zaplacic za ciagnik jak bedziesz na vacie to jak najbardziej mozesz odliczyc od niego vat, nie wiem natomiast tylko jak zareaguje na to bank ze po zlozeniu wniosku a przed podpisaniem umowym i przelewem srodkow przesles z ryczaltu na vat bo wiem prawidlowo o takiej zmianie powinienes bank poinformowac, ja tez tak chcialem ale bank powiedzial ze nie da rady:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Dokładnie jak kolega pisze, aby wziąć kredyt brutto w świetle przepisów musisz najpierw podpisać umowę kredytową potem przejść na vat a następnie odebrać fakturę, której datowanie musi być z okresu jak już będziesz na vat. Nie jest to data po decyzji o przejściu, tylko od początku okresu rozliczeniowego przejścia, czyli 1 dzień następnego miesiąca od decyzji, czy 1 dzień następnego kwartału od decyzji.

Ale jest to wykonalne :D

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie mam pilne pytanie...... przeszedłem na vat i jeszcze nie przerejstrowałem ciągnika na siebie tylko jest na ojca... i nie mam żadnych nr rejstracyjnch podanych do skarbówki.. czy mogę brać paliwo na siebie na fakture?? prosze szybko o odp osobę która ogarnia temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

spisz z ojcem umowę użyczenia ciągnika z dniem takim jak przeszedłes na VAt i bedzie dobrze


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Co do umowy użyczenia pytanie do tych co mają, spisywaliście ją odręcznie czy braliście z neta i dopinaliście kartkę z wypisanymi maszynami?

 

I pytanie odnoście darowizny, jak zrobię sobie darowiznę na pług obracalny-skibowy to US chyba nic do tego po co on mi, do jakiego ciągnika będę go podpinać itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

no tak ale zakupiłem własnie dziś paliwa.. i ciekawe czy to przejdzie jak bede jechał do księgowej z fakturami to jej dam tą umowę użyczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Niektórzy tutaj mieli umowę użyczenia i kontrolę US i przeszło bez problemu - przynajmniej tak pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja mam głównie ustne umowy użyczenia i również nie ma problemu, ewentualnie US może przesłuchać obie strony

 

Dokładnie jak kolega pisze, aby wziąć kredyt brutto w świetle przepisów musisz najpierw podpisać umowę kredytową potem przejść na vat a następnie odebrać fakturę, której datowanie musi być z okresu jak już będziesz na vat. Nie jest to data po decyzji o przejściu, tylko od początku okresu rozliczeniowego przejścia, czyli 1 dzień następnego miesiąca od decyzji, czy 1 dzień następnego kwartału od decyzji.

Ale jest to wykonalne :D

 

pozostaje jeszcze jedna furtka, nie trzba być czynnym podatnikiem vat w momencie zakupu, wystarczy przejść na zasady ogólne po nabyciu środka trwałego i rozliczyć go na czas czyli za dany okres rozliczeniowy bądź w dwóch kolejnych http://www.podatki.egospodarka.pl/36897,Zakupy-przed-dniem-rejestracji-a-odliczenie-VAT,1,65,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Że niby kolega zaawansowany? Oj oj :) czasami piszą ze google nie gryzie, a jak napiszę że przeszukiwanie tematu na forum też nie gryzie. Po co pisać ponownie coś co już było masz u góry takie magiczne coś jak "szukaj : ten temat" wpisz kontrol i ...... trochę chęci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Witam, mam takie małe szybkie pytanie. Czy kupował ktoś komputer na gospodarstwo? czy mogą być problemy z uznaniem tego zakupu przez US do odliczenia VAT-u? dziękuję z odp i pozdrawiam

Zero kłopotów z komputerem na gospodarstwo w US, mało tego wiąłem sprzęt komputerowy w ramach "Modernizacji", po odliczeniu Vatu i zwrocie z agencji cena zestawu była bardzo przyjemna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

pozostaje jeszcze jedna furtka, nie trzba być czynnym podatnikiem vat w momencie zakupu, http://www.podatki.e...VAT,1,65,1.html

 

Mi nie chodzi tu tyle o US, choć też trzeba dotrzymać zasad, co o bank. Prawdopodobnie zasady są jednolite, we wszystkich bankach, więc przy podpisaniu umowy podpisuje się taki formularz agencyjny, że wszystkie dane wcześniej podane się nie zmieniły, co nie byłoby prawdą gdybyśmy przeszli na VAT przed podpisaniem umowy i kredyt nie należałby się w brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

o widzisz a ja nie wiedziałem że taki bajer jest hahaha :lol: zaraz sprawdzimy czy coś jest.......

 

kolega niby też zaawansowany i co z tego... jak w tej szukajce nie ma dokładnie o to co mi chodzi...

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@darolee to właśnie w US cały sęk, nie wiem jak wygląda kwestia terminów po podpisaniu umowy z bankiem, ale z mojej praktyki wynika, iż transakcja powinna zamknąć się w 2 tygodnie po czym można przejść na zasady ogólne VAT i odliczyć podatek od zakupu dokonanego przed rejestracją i wszyscy powinni być zadowoleni, no chyba że oświadczenie na umowie przewiduje taki przypadek, szczegóły w US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj