karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

in2dex    0

Czyli dwa wnioski? Słyszałem, że do przyśpieszonego zwrotu należy dołączyć kopie faktur. A do zwrotu 65dni trzeba dołączyć dodatkowy wniosek?

 

Nie cytuj poprzedniego posta !


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Zwrot przyśpieszony 25 dni - wniosek obowiązkowy. Kopie faktur nieobowiązkowe w chwili składania, ale wezwanie do ich okazania murowane. Jak złożysz kopie faktur + ksero strony ewidencji zakupów za dany okres - bez wezwania, ewentualnie kontrola na miejscu.

 

Zwrot 60 dni - nie składa się żadnego dodatkowego wniosku.

 

Mam nadwyżkę podatku z 3miesięcy w tym miesiącu znów mam zakup (wszystko od razu płacone). Sprzedaż zrobię sobie tak, że odprowadzę vat ok 10zł. Dodam, ze zakupywałem aktywa obrotowe (paliwo, paliwo,nawozy).

To mój pierwszy zwrot i chciałbym, żeby ktoś mi podpowiedział jak go uzyskać.

Jak rozumiem w deklaracji zaznaczam "zwrot w terminie:.." no właśnie jakim?

Potem zaznaczam, że dołączam wniosek? Czy muszę dołączać wniosek?

Proszę o pomoc;)

paliwo,nawozy - zwrot w terminie 60 dni, bez dodatkowych wniosków;

zwrot w terminie 25 dni tylko w przypadku gdy zakupywane były środki trwałe

Edytowano przez szumi
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Zwrot przyśpieszony 25 dni - wniosek obowiązkowy. Kopie faktur nieobowiązkowe w chwili składania, ale wezwanie do ich okazania murowane. Jak złożysz kopie faktur + ksero strony ewidencji zakupów za dany okres - bez wezwania, ewentualnie kontrola na miejscu.

 

Zwrot 60 dni - nie składa się żadnego dodatkowego wniosku.

 

 

paliwo,nawozy - zwrot w terminie 60 dni, bez dodatkowych wniosków;

zwrot w terminie 25 dni tylko w przypadku gdy zakupywane były środki trwałe

No i piwko dla Cb kolego:)

 

Zorbie zwrot wciągu 60dni. A jak to jest w przypadku gdy nie zrobię sprzedaży? 180+wniosek?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

paliwo,nawozy - zwrot w terminie 60 dni, bez dodatkowych wniosków;

zwrot w terminie 25 dni tylko w przypadku gdy zakupywane były środki trwałe

 

A gdzie to masz napisane, że 25 dni tylko przy zakupie środków trwałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

A faktycznie mój błąd z tymi środkami trwałymi i 25 dniami. Ciekawe, byłem przekonany, że 25 dni tylko przy środkach trwałych. Nawet dzisjaj składałem Vat-7 z wnioskiem o przyspieszony zwrot i byłem w pokoju gdzie urzędują panie z kontroli. Na dzień dobry spytała o faktury na środki trwałe, które to, czy zapłacone!

I to nie pierwszy raz, gdy przy przyspieszonym zwrocie o to pytają.

Ale faktycznie w przepisach tak jak piszesz nic nie ma o wymaganych środkach trwałych. Szacun dla Ciebie przyjacielu.

 

Na marginesie - ja nie zaryzykuję przyspieszonego trybu bez tych środków tr. tym bardziej, że nie mam takiej potrzeby, a taki wniosek działa na US jak czerwona płachta na byka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Płachta, nie płachta jak się trafi na spoko człowieka to dużo wytłumaczy i podpowie taki urzędnik. Szczególnie to ważne jak samemu się z tym walczy. Także polecam wszystkim zaraz na początku rozliczania się, jeśli jest taka możliwość złożyć wniosek o przyspieszony zwrot i przejść tą cała procedurę kontrolną, nawet z korektą deklaracji jeśli będzie mus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Dobrze mówisz, ja przeszedłem całą taką procedurę do końca (zakończoną mandatem karnym) po złożeniu pierwszej deklaracji. Dwie Panie kontrolujace bardzo miłe, nawet z dzieciakami się pobawiły, po batoniku małym dały, sporo wytłumaczyły, ale i tak zakończyło się karą. Jednak ogólnie spoko, to też ludzie, a że dałem ciała to ukarać musiały. Rozumiem to.

Pozostaje jednak przy zdaniu, że nie warto prowokować kontroli, bo zawsze może coś wyjść! Kontrola na początku rozliczania - tak, po kilku latach - wolę nie. Jak kontrola jest wnikliwa i zacznie kopać w papierach zawsze może coś znależć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

a czy można otrzymać fakturę od notariusza za sporządzenie aktu notarialnego na zakup ziemi ?? bo z tego co mi się wydaje to do aktu notariusz dołącza taka kartelunie ile i za co sie płaci i chyba jest tez tam ujęty podatek vat jak sie mylę to mnie poprawcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

niby dlaczego robia to niechętnie??? przecież to nie jest jakaś czarna strefa czy coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

witam, przechodze właśnie na vat, zamierzam się sam rozliczać, stąd moje pytanie: czy oprócz ewidencji środków trwałych i rejestru sprzedaży i zakupów potrzebna jest jeszcze jakaś dokumentacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

to znaczy, że jak notariusz zażąda 1000zł a ty poprosisz o fakturę to będzie 1000+ 23% które to będzie sobie można odliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Notariusz wystawia ci fakturę tylko za swoje usługi. opłaty sądowe są zwolnione z vat-u. Kwota jaką płacisz jest ceną brutto ale tak jak mówię dostaniesz fakturę tylko za usługi notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

jak ostatnio robiłem akt to na koncu był taki spis i pisało ze wpisa do ksiąg wieczystych tyle i tyle podpisy tyle i tyle jego prowizja tyle i tyle i w tym podatek vat chyba ze cos mi sie pomyliło <_<

 

 

no właśnie o to mi chodziło ze vat jest od jego usługi i to mozna chyba juz odliczyć co nie ???? :D

Edytowano przez mate02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tak, mozna. Ja na fakturze od notariusza mam 3 pozycje:taksa notawialna,wypis akt (obie rzeczy opodatkowane 23%) oraz oplata skarbowa (stawka vat=0)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

nie, wystarczy ewidencja sprzedaży i zakupów

 

czyli ewidencja środków trwałych nie jest potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Mam takie szybkie pytanie. Czy przy składaniu rozliczenia kwartalnego (VAT 7-k), kiedy mam zakupiony środek trwały, dołączam fakture za ten środek trwały i potwierdzenie zapłaty czy wystarczy sama faktura???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

Dobrze mówisz, ja przeszedłem całą taką procedurę do końca (zakończoną mandatem karnym) po złożeniu pierwszej deklaracji. Dwie Panie kontrolujace bardzo miłe, nawet z dzieciakami się pobawiły, po batoniku małym dały, sporo wytłumaczyły, ale i tak zakończyło się karą. Jednak ogólnie spoko, to też ludzie, a że dałem ciała to ukarać musiały. Rozumiem to.

 

Jeśli możesz rozwinąć wątek, to co CI się nie zgadzało i ile kary zapłaciłeś, oczywiście jeśli możesz napisać :)

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

 

czyli ewidencja środków trwałych nie jest potrzebna?

NIe jest potrzebna. Chyba ze kupujesz cos z Modrenizacji lub Mlodego Rolnika to wtedy ARiMR wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

paliwo,nawozy - zwrot w terminie 60 dni, bez dodatkowych wniosków;

zwrot w terminie 25 dni tylko w przypadku gdy zakupywane były środki trwałe

tutaj sie z toba nie zgodze,w grudniu zakupilem nawozy oraz kilka tys l. ON (czyli aktywa obrotowe a nie srodki trwale), złożyłem wniosek o przyspieszony zwrot nie bylo problemu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

NIe jest potrzebna. Chyba ze kupujesz cos z Modrenizacji lub Mlodego Rolnika to wtedy ARiMR wymaga.

 

o to wlasnie chodzi, ze kupuję na młodego....a mogłby ktoś powiedzieć kilka słów na ten temat? na czym to polega, czy to jest po prostu spis najbardziej wartościowych rzeczy w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj