karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

vicia1223    11

Marulek to w razie tej kontroli sprawdzą czy chociaż te maszyny z faktur są u Ciebie na podwórku czy jeszcze coś oprócz tego ??

 

Do chlewni z 230 tucznikami może się nie skusi wejść jedna z drugą?? :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

Mogą sprawdzić wszystkie faktury a co za tym idzie wszystkie maszyny, przedmioty które zawarte są na w/w fakturach.

Wiadomo że środki (materiały) nie trwałe typu pasza, cement, ropa, nawozy, to wszystko co zużywa się na bieżąco nie jesteśmy w stanie wykazać podczas kontroli ale za to musimy udowodnić na co to poszło, np. pasza na chów zwierząt itd. itp. czyli reasumując mogą też zajrzeć do obory czy faktycznie posiadasz zwierzęta.


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

ale z drugiej strony jesli oni nie maja pozwolenia od inspekcji weterynaryjnej wojewodzckiej oraz nie maja badan i odziezy ochornnej to masz prawo ich nie wpuscic do zwierzat z wiadomych przyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@artur jest takie powiedzenie że wyżej d... nie podskoczysz, choćbyś nie wiem jak się sprężał. Teoretycznie to masz z tym brakiem prawa rację, tylko że wszystkie zezwolenia można załatwić i po takim postawieniu sprawy to masz jak w banku długą i wnikliwą kontrolę, z licznymi wezwaniami w sprawie. Po pół rocznym okresie kontroli nawet święty będzie miał dosyć. Przeszedłem kilka kontroli, bo każdy zwrot powyżej 10tys. musi być kontrolowany z urzędu. Te terenowe nie są takie straszne, interesuje ich czy rzeczywiście jest dany zakup na podwórku i jeżeli jest dowód rej. to czy ma właściwe dane, co do papierków to potrafią być bardzo wnikliwi.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitaa    0

Zwolniona z vatu ale faktury normalnie wystawiają więc koszt przesyłki normalnie możesz dopisać na swojej fakturze.

Co do druczków faktur to można je kupić w sklepie papierniczym albo ściągnąć darmowy programik do wystawiana faktur np. Fakturka.

 

 

Dziękuję za pomoc.

Martwi mnie tylko przecież klient płaci mi z góry za przesyłkę np.10 zł w tym Vat 22 procent (2,20 zł)

Przelewy są z góry lub za pobraniem.I ja mam odliczyć Vat?

Jak ma to rozgryźć .

Może wystarczy dopiąć dowód z poczty kartkę nadania.?

Edytowano przez Anitaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak się składa o zwrot to potrzeba tylko deklaracje,czy też kopie faktur?chodzi mi o zwrot przyspieszony.część faktur płatnych gotówką a część przelewem ale wszystko zapłacone.

 

mam jeszcze jedno może dziwna pytanie:" Limit 40tys. w pierwszym roku i później 20tys. tyczy się sprzedaży nieudokumentowanej z całego gospodarstwa. Czyli jest to sprzedaż osobie fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej" czy inny rolnik,nie vatowiec jest osobą fizyczną,czy nie i nie mozna mu nic sprzedać bez wystawiania faktury?

Sprzedaz nieudokumentowana w pierwszym roku do20tys w kolejnym do40tys. W wyniku przekroczenia ww kwoty jestes zobowiazany za zakupu kasy fiskalnej.

Bedąc na vacie musisz dokumentowac swoja sprzadaz czyli wystawiac fatkury kupujacym ewentualnie wpisywac to w sprzedaz nieudokumentowana, chodzi o to zeby w jakikolwiek rejestrowac sprzedaz swoich produktow.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos23    0

jak ktos ma jakies pytania odnosnie vatu to chetnie odpowiem bo jestem vatowcem i sam prowadze ewidencje.

ps. niech nikt nie wierzy w to ze moza sobie gospodarstwo podzielic pomiedzy małżonków i jeden sprzedaje na ryczałcie a drugi vatowcem zeby odzyskac vat za dany miesiac musisz miec sprzedaz i mozesz srodków d produkcji odliczyc max 22 % wartosci sprzedazy. resze ci przeniosą na następny miesiac. jak nie masz sprzedazy to cały vat nliczony przechodzi na następny miesiąc. wyjątkiem sa srodki trwałe za ktore po zlozeniu podania o przyspieszony zwrot mozesz go dostać do 25 dni bez wzgłędu na sprzedaz.

 

 

to ja mam pytanko w takim razie, od jaiegoś czasu mąż jest na vacie i sama rozliczam fakturki ale teraz mam zonka.

Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć, do tej pory jak coś było z terminem płatnosći na kolejny kwartał to rozliczałam w kolejnym ale teraz to nie wiem sama co z tym zrobić, będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wystawiacie jeszcze jakieś dokumenty poza fakturami? kp czy wz? i czy znacie jakiś przypadek małżonków z rozdzielnością majątkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitaa    0

http://www.sprzedawc...osztow-wysylki/

Piszą o pełnomocnictwie od klienta inaczej trzeba doliczać VAT do kosztów przesyłki pocztowej (poczta Tobie zw . , Ty dla klientów 23% ). Pozdrawiamy ! ( ja i moja żona ogrodniczka :) ).

Witam ;)

Prowdzicie sprzedaż przez intrenet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ogrodem zajmujemy się hobbystycznie , żona kupuje byliny , a ja kopię dołki :wacko: . Podesłałem linka o rozliczaniu kosztów przesyłek , ponieważ moim zdaniem tam jest więcej osób , które taką sprzedaż prowadzą . Mogę się mylić , ale mimo szczerych chęci pomocy Koledzy i ja mamy doświadczenia w bardziej rolniczych operacjach :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitaa    0

To super ma kto kopać dołki :) ja muszę najmować :wacko:

 

Też zajmuje się z hobbystycznie nie na dużą skalę,M przechodzi na Vat i z tą moje kłopoty w poszukiwaniu informacji wcześniej było łatwiej jako ryczałtowiec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

to ja mam pytanko w takim razie, od jaiegoś czasu mąż jest na vacie i sama rozliczam fakturki ale teraz mam zonka.

Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć, do tej pory jak coś było z terminem płatnosći na kolejny kwartał to rozliczałam w kolejnym ale teraz to nie wiem sama co z tym zrobić, będę wdzięczna za pomoc

Koleżanka zacytowała post z 2007 roku , trochę przepisy się zmieniły od tego czasu . Czytanie tematu od początku jest wskazane i doceniane , ale kilkanaście ostatnich stron powinno wyjaśnić wątpliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć, do tej pory jak coś było z terminem płatnosći na kolejny kwartał to rozliczałam w kolejnym ale teraz to nie wiem sama co z tym zrobić, będę wdzięczna za pomoc

 

Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w terminach określonych w ust. 10, może obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

pewnie już było, ale czy odliczacie vat od samochodu osob. tzn, od napraw eksploatacyjnych, opon, paliwa etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

załączasz wniosek o zwrot podatku pozycja 64 na deklaracji - tak

Przepraszam ,ale o której wersji deklaracji VAT7 mówicie , bo coś mi nie pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przepraszam złapałem akurat nieaktualny druk, traktowałem o pozycji dotyczącej wniosku o zwrot podatku (aktualnie to jest prawdopodobnie pozycja 67 w VAT 7k i 70 w VAT 7(12))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

do deklaracji w ktorej zaznaczam zwrot 60 mam dodac pismo o z prosba, czy sama deklaracja wystarczy

 

Ja nie pisałem pisma z prośbą i bez problemu dostałem zwrot w 60 dni.

 

pewnie już było, ale czy odliczacie vat od samochodu osob. tzn, od napraw eksploatacyjnych, opon, paliwa etc.?

 

Można wszystko oprócz paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoot    1

witam, przechodze właśnie na vat, zamierzam się sam rozliczać, stąd moje pytanie: czy oprócz ewidencji środków trwałych i rejestru sprzedaży i zakupów potrzebna jest jeszcze jakaś dokumentacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos23    0

 

Jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w terminach określonych w ust. 10, może obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.

 

 

 

czyli jeżeli rozliczam się kwartalnie to w 3 kwartale tego roku (lipiec-wrzesień) będę mogłą rozliczyć tą fakturę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

jak się składa o zwrot to potrzeba tylko deklaracje,czy też kopie faktur?

 

mam jeszcze jedno może dziwna pytanie:" Limit 40tys. w pierwszym roku i później 20tys. tyczy się sprzedaży nieudokumentowanej z całego gospodarstwa. Czyli jest to sprzedaż osobie fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej" czy inny rolnik,nie vatowiec jest osobą fizyczną,czy nie i nie mozna mu nic sprzedać bez wystawiania faktury?

Nie ma sensu cokolwiek kserować, bo i tak prawdopodobnie bedą chcieli oryginalne papiery do kontroli.

Co do drugiego, to każdemu możesz sprzedać bez faktury. Chodzi o to w takiej sprzedaży by jak najwięcej wystawiać faktur, aby nie złapać sie na kasę fiskalną. Rolnikowi RR wystawić można też fakturę RR

 

w marcu kupiłem ciągnik,maszyny (wiadomo będzie większy zwrot) i będę składał wniosek przyspieszony to Pani odpowiedział mi abym do wniosku dołączyć xero faktur i przelewów za te maszyny wtedy US będzie na pierwszy rzut oka widzieć skąd taka kwota VAtu a kontrola w gosp. to raczej murowana przy takich zakupach

No i o to też mi chodzi co powyżej. Po co cokolwiek dostarczać nad wymagane, skoro i tak kontrola murowana. Szkoda papieru :)

 

Mam takie pilne pytanie, czy fakture z marca,ktora jest zapłacona w marcu moge rozliczyc w kwietniu?? Rozliczam sie miesiecznie. Prosze o odpowiedz

Możesz rozliczyć w kwietniu lub w maju .

Tak jak kolega pisze ustawa się troche zmieniła i można fakturę przeszucić na jeden z dwóch kolejnych okresów.

 

Faktura wystawiona w połowie marca na nawozy z terminem płatnosci na koniec sierpnia --czy w sierpniu będą mogłą ją rozliczyć,

 

Tak jak powyżej :) można teraz ujawnić zakup w trzech okresach. czyli jak piszesz, że faktura z marca i rozliczasz się kwartalnie możes zją wpisać w I,II i III kwartale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Mam nadwyżkę podatku z 3miesięcy w tym miesiącu znów mam zakup (wszystko od razu płacone). Sprzedaż zrobię sobie tak, że odprowadzę vat ok 10zł. Dodam, ze zakupywałem aktywa obrotowe (paliwo, paliwo,nawozy).

To mój pierwszy zwrot i chciałbym, żeby ktoś mi podpowiedział jak go uzyskać.

Jak rozumiem w deklaracji zaznaczam "zwrot w terminie:.." no właśnie jakim?

Potem zaznaczam, że dołączam wniosek? Czy muszę dołączać wniosek?

Proszę o pomoc;)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj