karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

A US może się doczepić do tego ze pożyczyłem pieniadze na vat od rodziców i po zwrocie vatu oddam pieniadze rodzicom?

Napisz z rodzicami umowe pozyczki tylko zeby napisane bylo ze jest to pozyczka 0% bez prowizji.np 25000 pozyczasz 25000 oddajesz.Bo inaczej to rodzice musieli by zapłacic podatek do US od dochodu ktory by uzyskali poprzez procent lub prowizje.Okreslic termin i warunki.i wtedy jestes kryty na calej lini.To jest stary sposob ludzi ktorzy mieli pieniadze a dochodow nie wykazywali.

 

Czy chcąc dostać zwrot podatku po 60 dniach trzeba dołączać do deklaracji wniosek o zwrot podatku, czy w takiej sytuacji to idzie jakby z automatu?

 

Chodzi mi o 70 pozycje w deklaracji VAT7

Wniosek o zwrot podatku powinno sie dolaczac w przypadku zwrotu w terminie 25 dni.Bo to jest termin przyspieszony.

Podstawowym terminem zwrotów jest termin 60dni.

 

"Pytanie dotyczy przyspieszenia zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym (art. 87 ust. 6 ustawy o VAT). W przypadku złożenia przez podatnika wraz z deklaracją podatkową umotywowanego wniosku, urząd skarbowy różnicę podatku, która podlegałaby zwrotowi:

• w terminie 60 dni - zwraca w terminie 25 dni,

• w terminie 180 dni - zwraca w terminie 60 dni."

 

Przy 60 dniach w pozycji 70,71 zaznaczasz "tak". Skoro przyspieszasz do 60 dni, równie dobrze możesz do 25.

Zwrot w terminie 180 dni

W przypadku gdy podatnik nie wykonał w okresie rozliczeniowym czynności opodatkowanych na terytorium kraju oraz dostawy towarów lub świadczenia usług poza terytorium kraju przysługuje mu, na jego umotywowany wniosek złożony wraz z deklaracją podatkową, zwrot kwoty podatku naliczonego w terminie 180 dni od dnia złożenia rozliczenia. Także i w tym przypadku zasadność zwrotu może podlegać weryfikacji. Jednak w sytuacji kiedy podatnik nie zamierza skorzystać ze zwrotu, to kwotę tę może przenieść do rozliczenia na następny okres rozliczeniowy. Przy czym zwrócić należy uwagę, że na pisemny wniosek podatnika urząd skarbowy dokona zwrotu tej kwoty w terminie 60 dni, jeżeli podatnik złoży w urzędzie skarbowym zabezpieczenie majątkowe.

 

Wiec musiałby nastapic zwrot w terminie 180 dni zeby przyspieszac do 60 dni i wtedy dopiero zaznaczac w deklaracji pozycje 70,71 na tak.

 

Czy aby uzyskac zwrot vatu trzeba miec sprzedaz w tym miesiacu? Kiedys (pare lat temu) trzeba bylo miec sprzedaz a zwrot byl roznica vatu do zaplacenia a naleznego (jakoś tak)/ Ale tutaj wyczytalem ze nie potrzebna jest sprzedaz http://www.agrofoto....post__p__314257

Sprzedaż musi byc w danym miesiacu musi byc wykazana aby moc odliczyc Vat.

Jeżeli sa to zakupy obrotowe typu paliwo,pasze nawoz itp i vat od tych zakupow wynosi 2000 zl podatku naliczonego a twoja sprzedaz w danym miesiacu wyniosła 6000 zl netto to w danym miesiacu mozesz otrzymac zwrot w wysokosci "6000*23%= 1380 zl.

620 zl przenosisz na nast miesiac wpisujac ta kwote w rubryce 65. a w kolejnym miesiacu powinna sie ona pojawic w rubryce 47.

Jesli chodzi o vat od srodkow trwalych to 23% kwoty netto od sprzedaży nieobowiazuje.

 

Czyli jak mam zwrotu vatu 2500zl to w tym okresie rozliczeniowym mam sprzedaż za 10000zl i dostaje zwrot 25000zl w ciągu 25dni? Do tej pory od 8 lat rozliczała mnie moja ciocia i do tej pory jak chciałem mieć zwrot potrzebna była sprzedaż. Ona wyliczała ja z jakiegoś wzoru.

Tylko napisz czy te 25000 to jest vat od srodkow obrotowych czy od srodkow trwalych

jezeli od trwalych to nie ma problemu a jezeli jest to vat obrotowy to tak jak juz napisalem w poscie wyzej.

Vat od srodkow obrotowych, naliczony, do zwrotu na rachunek bankowy bedzie zawsze wartoscia 23% z kwoty netto sprzedazy.

 

Jak składacie o przyspieszony zwrot vat-u i macie kontrol z US to chcą od was wyciąg z konta?

W moim przypadku była kontrol w US.Skaldalem wniosek w terminie 25 dni o zwrot 45000 od maszyn oraz 2000 obrotowego.Razem 47000.moja sprzedaż Wynosiła 15000zł. Dokumenty jakie skladalem z deklaracja to vat7,ksero wszystkich faktur wraz z potwierdzeniem ich zapłaty(bo tylko jezeli W miesiacu w ktorym skladamy wniosek o przyspieszenie do 25dni wszystkie faktury przelewowe musza byc zapłacone do ostatniego dnia miesiaca za ktory jest skladana deklaracja,nie moze byc jedna z faktur niezapłacona jezeli jest ona wykazana w ewidencji),ksero ewidencji sprzedazy oraz nabycia,ksero ewidencji srodkow trwalych,wniosek do Naczelnika Urzędu Skarbowego z prosba o zwrot w terminie 25 dni z odpowiednim uzasadnieniem.

W czasie kontroli, oryginały faktur,ewidencji sprzedaży,nabycia,srodkow trwalych,dowody rejestracyjne ciagnikow,umowa z arimr,z bankiem o kredyt,homologacje maszyn ktore kupilem.

Zadnych poprawek w czasie kontroli.

Na vacie jestem od V 2006r.nigdy nie korzystalem z usług ksiegowych.

 

Dlatego pytałem księgowej aby się upewnić czy można od niego odliczyć VAT od ogrodzenia i powiedziała że można więc myślę że może nasz US pozwala ;)

Tylko nie wiem co z tymi fakturami za materiał, czy zostanie on zaliczony jako środek trwały czy nie i jeśli tak to czy na 10 lat...

Jezeli budowa przekracza 15000zl to tak.

 

a moze w miejscu "termin zaplaty " moglbym wpisac ze zaplacono gotowka??

A po co Ci wystawiac RR jak chcesz zapłacic gotowka,nie masz wtedy prawa do odlicznia.

Odliczyc mozesz jezeli zapłacisz przelewem w terminie 14 dni(chyba ze strony w umowie zawarły inny termin płatnosci)Oryginał faaktury zostawiasz dla ryczałtowca.

Edytowano przez michalswietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Orientuje się ktoś, czy od rat leasingu za ciągnik będę mógł sobie odliczać vat? W Banku poinformowali mnie,że jest taka możliwość.

Z tego co wiem nie ma takiej opcji. VAT powinieneś odliczyć od przedmiotu leasingu, a wystawiona faktura VAT spłaty jest na 0% więc co masz odliczyć. To troche tak jakbyś chciał odliczać VAT od oprocentowania kredytu.

 

1. Wiec musiałby nastapic zwrot w terminie 180 dni zeby przyspieszac do 60 dni i wtedy dopiero zaznaczac w deklaracji pozycje 70,71 na tak.

 

2. Sprzedaż musi byc w danym miesiacu musi byc wykazana aby moc odliczyc Vat.

"6000*23%= 1380 zl.

620 zl przenosisz na nast miesiac wpisujac ta kwote w rubryce 65. a w kolejnym miesiacu powinna sie ona pojawic w rubryce 47.

Jesli chodzi o vat od srodkow trwalych to 23% kwoty netto od sprzedaży nieobowiazuje.

 

1) Nie wiem mnie tak poinstrowali w US wiec nie wnikałem ale sobie zobacze teraz.

 

2) ta zasada już nie obowiązuje po nowelizacji. Możesz ubiegać sie o zwrot w dowolnej wysokości, bez względu czy są to środki trwałe, czy pozostałe, wykazując dowolną sprzedaż w danym okresie rozliczeniowym.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy UŻYTKOWNICY, mam pytanie, jestem na vacie, kupuję np. cieleka od rolnika ryczałtowego, wystawiam mu fakture RR zkwota netto + 7% podatek, i teraz zastanawiam sie jak mam odliczyć te 7% i gdzie wpisac ta kwote w ewidencji nabycia towarów i usług i czy wogóle mogę ja odliczyć? i w przypadku sprzedaży np. cielaka wystawiam fakture VAt dla rolnika ryczałtowego, z jaka stawką podatku 7% czy 8%?

Jezeli kupujesz na RR do uzgodnionej kwoty 7%,ale jezeli sprzedajesz ze swojego gospodarstwa cielaka to czy to dla ryczałtowca czy nie to na normalnej fakturze vat 8%

 

2) ta zasada już nie obowiązuje po nowelizacji. Możesz ubiegać sie o zwrot w dowolnej wysokości, bez względu czy są to środki trwałe, czy pozostałe, wykazując dowolną sprzedaż w danym okresie rozliczeniowym.

A znasz moze date tej nowelizacji??

w moim US nadal wzywaja do korekty jezeli ktos tak odliczal ze od sprzedazy 1000 zl odlicza 1000 zl vatu od obrotowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

 

Z tego co wiem nie ma takiej opcji. VAT powinieneś odliczyć od przedmiotu leasingu, a wystawiona faktura VAT spłaty jest na 0% więc co masz odliczyć. To troche tak jakbyś chciał odliczać VAT od oprocentowania kredytu.

Aha. To tylko będę mógł odliczyć vat od zakupu ciagnika, paliwa oraz późniejszego utrzymania. Faktura bedzie wystawiona na mnie, również na mnie ciagnik będzie zarejestrowany. Wiec z odliczaniem vatu problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

"miachalswietokrzyskie: A po co Ci wystawiac RR jak chcesz zapłacic gotowka,nie masz wtedy prawa do odlicznia.

Odliczyc mozesz jezeli zapłacisz przelewem w terminie 14 dni(chyba ze strony w umowie zawarły inny termin płatnosci)Oryginał faaktury zostawiasz dla ryczałtowca."

ja : a dlaczego to placac gotowka nie mam rawa do odliczenia ??? mi ksiegowa mowila ze to bez roznicy czy place gotowka czy przelewem

Edytowano przez AturSz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Panowie piszecie ze przy kontroli w domu US chce umowe z ARIMR, a co to jest za umowa bo ja nic takiego nie mam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

"miachalswietokrzyskie: A po co Ci wystawiac RR jak chcesz zapłacic gotowka,nie masz wtedy prawa do odlicznia.

Odliczyc mozesz jezeli zapłacisz przelewem w terminie 14 dni(chyba ze strony w umowie zawarły inny termin płatnosci)Oryginał faaktury zostawiasz dla ryczałtowca."

ja : a dlaczego to placac gotowka nie mam rawa do odliczenia ??? mi ksiegowa mowila ze to bez roznicy czy place gotowka czy przelewem

 

Przy zwykłych fakturach vat nie ma znaczenia czy gotówka czy przelew ale jak wystawiasz RR i chcesz dostać zwrot vatu to musisz płacić przelewem w ciągu 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

czyli jak bym rolnikowi ryczaltowemu wystawil zwykla fakture vat i tam wpisal mu stawke vat 8 % to wtedy by mozna gotowka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atosibodzio    0

Chce przejść na vat i nie wiem czy zarejestrować się jako ,,Gospodarstwo rolne" imię i nazwisko, ale w tedy zapewne muszę wyrobić regon, czy same imię i nazwisko i wtedy bez wyrabiania regonu. Czy robi to jakąś różnice. A wy jak macie i czy w przypadku nazwy ,,Gospodarstwo rolne" musi widnieć na wszystkich fakturach czy same imie i nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

ja mam w nazwie Gospodarstwo Rolne i tak staram staram się brać faktury ale miałem 3 szt na imie i nazwisko i podczas kontroli nie było problemu ważny jest Nip a regon to chyba zależy od US jeden chce inny ponoć nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

czyli jak bym rolnikowi ryczaltowemu wystawil zwykla fakture vat i tam wpisal mu stawke vat 8 % to wtedy by mozna gotowka??

 

Ale chcesz kupić czy sprzedać bo nie napisałeś :P

Jak sprzedajesz to wystawiasz fakturę vat i klient może płacić gotówką lub przelewem.

Jak kupujesz od ryczałtowca to wystawiasz fakturę RR i płacisz przelewem. Jak chcesz kupić i nie odliczać vat to kupujesz jak chcesz :P

 

Chce przejść na vat i nie wiem czy zarejestrować się jako ,,Gospodarstwo rolne" imię i nazwisko, ale w tedy zapewne muszę wyrobić regon, czy same imię i nazwisko i wtedy bez wyrabiania regonu. Czy robi to jakąś różnice. A wy jak macie i czy w przypadku nazwy ,,Gospodarstwo rolne" musi widnieć na wszystkich fakturach czy same imie i nazwisko.

 

Nie ma to większego znaczenia. W statystycznym mam wpisane gospodarstwo rolne imię nazwisko, w skarbowym wpisałem tak samo na vat-r a pisma przychodzą tylko na imię i nazwisko. Jak pytałem się jak mają być wypisane faktury kupna i sprzedaży to powiedzieli, że bez różnicy bo jestem osobą fizyczną i ważniejszy jest nip niż sama nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

najlepiej zadzwoń do swojego oddziału US i porozmawiaj z osobą zajmująca się VAT dal rolników.... ja musiałem wyrabiać REGON bo dzwoniłem do swojego US i tego wymagają, tak samo z Gospodarstwem rolnym jedna osoba powiedziała mi że jak chce to mogę wpisywać na fakturach a inna osoba zajmująca się VAT powiedziała że jeśli tam się zarejestrowałem to bez wyjątku musi być gospodarstwo rolne...

 

także reasumując jedź do US i na miejscu się wszystkiego dowiedz bo co urząd to inny obyczaj. (oczywiście jeśli masz nie daleko a jak nie to dzwoń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Odnośnie rat leasingu to nie wprowadzajcie w błąd!!! VAT odlicza się od każdej raty (zawarty tam jest VAT), tak wyżej było napisane, że na koniec sobie odliczysz jak wystawią fakturę końcową to ile tego VAT-u tam będzie? w najlepszym przypadku 10% wartości początkowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czytałem poprzednie posty dotyczące odliczenia ON i mam dwie f-vat jedna na moje imię i nazwisko, a na dole napisane: "ciągnik", a druga w innej stacji na Gospodarstwo Rolne... i nie napisane do czego tankowane w co i wg. Czy obie te faktury przejdą??

Następnym razem napisze, ze w kanister i będę miał po problemie.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dzięki:)

 

 

 

Czy aby uzyskac zwrot vatu trzeba miec sprzedaz w tym miesiacu? Kiedys (pare lat temu) trzeba bylo miec sprzedaz a zwrot byl roznica vatu do zaplacenia a naleznego (jakoś tak)/ Ale tutaj wyczytalem ze nie potrzebna jest sprzedaz http://www.agrofoto....post__p__314257

 

Sprzedaż musi byc w danym miesiacu musi byc wykazana aby moc odliczyc Vat.

Jeżeli sa to zakupy obrotowe typu paliwo,pasze nawoz itp i vat od tych zakupow wynosi 2000 zl podatku naliczonego a twoja sprzedaz w danym miesiacu wyniosła 6000 zl netto to w danym miesiacu mozesz otrzymac zwrot w wysokosci "6000*23%= 1380 zl.

620 zl przenosisz na nast miesiac wpisujac ta kwote w rubryce 65. a w kolejnym miesiacu powinna sie ona pojawic w rubryce 47.

Jesli chodzi o vat od srodkow trwalych to 23% kwoty netto od sprzedaży nieobowiazuje.

 

Tutaj się zamotałem. Czy to oznacza, że sprzęt kupiony za MR odliczę sobie bez większych problemów bo to środki trwałe, a paliwo i nawozy nie tak łatwo? Skoro planuje pierwszą sprzedaż pod koniec roku?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

... tak wyżej było napisane, że na koniec sobie odliczysz jak wystawią fakturę końcową to ile tego VAT-u tam będzie? w najlepszym przypadku 10% wartości początkowej!

Chodziło mi o to, że faktura wystawiona przez Dilera będzie na moje dane tzn. ja zamawiam, bank zapłaci, również ciągnik od samego początku będzie zarejestrowany na moje nazwisko. Więc vat od kupna będę mógł sobie odliczyć. Następnie przelewam całość zwrotu do banku na ratę balonową. Tak się dogadałem. Jeśli jeszcze do tego będę mógł sobie odliczać vat od rat leasingu to taki rodzaj sfinansowania mojego zakupu będzie dla mnie jak najbardziej korzystny ;)

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

ja mam w nazwie Gospodarstwo Rolne i tak staram staram się brać faktury ale miałem 3 szt na imie i nazwisko i podczas kontroli nie było problemu ważny jest Nip a regon to chyba zależy od US jeden chce inny ponoć nie

Mi księgowa każe pisać tak jak miałem napisane przy zgłaszaniu do US. A wpisane miałem samo imię i nazwisko i tak mi każe pisać.

Ponawiam ponawiam pytanie co to jest umowa z ARIMR którą wymaga US???

Edytowano przez LukaszT6030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

jeśli brałeś coś na PROW to masz umowe z ARMIR i US chcę ją do wglądu jeśli nic nie brałeś to takiej umowy nie masz i nikt od ciebie takiej umowy nie będzie wymagał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ponawiam ponawiam pytanie co to jest umowa z ARIMR którą wymaga US???

Gdy bierzesz na modernizacje to podpisujesz umowę z arimr, gdy na młodego rolnika to pokazujesz decyzje. Z dopłatami jest podobnie. Innych umów nie ma. Gdy się zapytają skąd masz kasę, a ty powiesz, ze z dotacji na modernizacje... to oni będą chcieli zobaczyć umowę. Jeżeli powiesz, że za dopłaty to pokazujesz decyzje. Proste:)

 

W jaki sposób mogę odzyskać nadwyżkę podatku?

Sprzedaż:

100zł netto + 5złVAT=105zł -5%

 

Nabycie:

10000zł+2300vat=12300 -23% AKTYWA TRWAŁE

5000zł+1150vat=5150 -23% RESZTA

 

ŁĄCZNIE DO ZWROTU: 17345zł

 

Więc w przyśpieszonym zwrocie wszystkiego CHYBA nie odzyskam.

A czy mogę zaznaczyć w deklaracji zwrot 25dni i 180dni w czym w ciągu 25dni odzyskam vat za aktywa trwałe, a w terminie 180dni resztę?

Jak to jest?

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Mam taką sytuacje posiadam część gospodarstwa dokładnie ziemię jeden budynek, a chcemy zmodernizować budynek który jest rodziców,(zmienić dach ocieplić ściany) jestem vatowcem i chcąc odzyskać vat pomyślałem,żeby dali mi ten budynek w użyczenie. Czy takie coś przejdzie z US ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Wydaje mi się że przeszło by to, tylko w umowie użyczenia możesz coś napisac ze n.p zobowiązujesz się do remontu tego budynku.

Na moim przykładzie:

Mam ciagnik od rodzicow w uzyczeniu no i jak robilem silnik czy skrzynie to sie nic nie czepiali.

 

Nie cytuj poprzedniegop posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

dzięki za odp. a czy takie użyczenie pisze się samemu między sobą czy w jakims urzędzie

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj