karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

lukaczmarek    277

Aby otrzymać zwrot możesz sprzedać nawet worek zboża sąsiadowi i to wystarczy bez względu na wysokość zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewals    0

Ale dostane zwrot adekwatny do tego worka zboza czy cale 25000 ktore mam do zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

nastepny ignorant :) Ty prosisz o pomoc a ja prosze poczytaj tu troche to uzyskasz odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Wystarczy miesiąc.

To ma być tylko ode drogi

 

Tu może być inny problem - US może stwierdzić, że to ogrodzenie nie dotyczy gospodarstwa tylko budynku mieszkalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Jak składacie o przyspieszony zwrot vat-u i macie kontrol z US to chcą od was wyciąg z konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie przy kontroli chca tylko wszystkie faktury z okresu ktorego dotyczy przyspieszony zwrot


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Wyciąg z konta nie jest potrzebny jeśli masz dowody zapłaty lub polecenia przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

 

Tu może być inny problem - US może stwierdzić, że to ogrodzenie nie dotyczy gospodarstwa tylko budynku mieszkalnego.

Dlatego pytałem księgowej aby się upewnić czy można od niego odliczyć VAT od ogrodzenia i powiedziała że można więc myślę że może nasz US pozwala ;)

Tylko nie wiem co z tymi fakturami za materiał, czy zostanie on zaliczony jako środek trwały czy nie i jeśli tak to czy na 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Bo dzisiaj miałem kontrol i chciała wyciąg z konta. Zapytałem się po co jej jak są polecena przelewu do wszystkich faktur. A ona coś tam jakąś swoją teorie i na tym się skończyło i jej nie dałem tego wyciągu. I jeszcze chciała karty gwarancyjne na maszyny które kupiłem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Drodzy UŻYTKOWNICY, mam pytanie, jestem na vacie, kupuję np. cieleka od rolnika ryczałtowego, wystawiam mu fakture RR zkwota netto + 7% podatek, i teraz zastanawiam sie jak mam odliczyć te 7% i gdzie wpisac ta kwote w ewidencji nabycia towarów i usług i czy wogóle mogę ja odliczyć? i w przypadku sprzedaży np. cielaka wystawiam fakture VAt dla rolnika ryczałtowego, z jaka stawką podatku 7% czy 8%?

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Chciałem sie was zapytać jak to w końcu jest z tymi fakturami za paliwo które zanosimy do gminy. Pobierali w gminie od was po te 5 zł od faktury czy nie a moze jakieś inne warunki? bo u mnie to właśnie od każdej faktury chca pobierać opłate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

U nas w gminie w tym roku też chcieli 5zł(opłata skarbowa) za ksero faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Drodzy UŻYTKOWNICY, mam pytanie, jestem na vacie, kupuję np. cieleka od rolnika ryczałtowego, wystawiam mu fakture RR zkwota netto + 7% podatek, i teraz zastanawiam sie jak mam odliczyć te 7% i gdzie wpisac ta kwote w ewidencji nabycia towarów i usług i czy wogóle mogę ja odliczyć? i w przypadku sprzedaży np. cielaka wystawiam fakture VAt dla rolnika ryczałtowego, z jaka stawką podatku 7% czy 8%?

BYŁO


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

mam pytanie:kupile sobie samokopiujace faktury vat rr i chcialem sie spytac w ktorym miejscu napisac ze zaplacilem gotowka??? na faturze zwyklej vat jest taka rubryka "sposob zapłaty" ale w rr nie ma takiej rubryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No to chyba masz pecha i nie dokladnie obejrzaleś przy kupnie druku :)

Do wystawiania samych paktur masz "milion" programików. Myślę, że zgrabniej to bedzie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

a moze w miejscu "termin zaplaty " moglbym wpisac ze zaplacono gotowka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Chciałem sie was zapytać jak to w końcu jest z tymi fakturami za paliwo które zanosimy do gminy. Pobierali w gminie od was po te 5 zł od faktury czy nie a moze jakieś inne warunki? bo u mnie to właśnie od każdej faktury chca pobierać opłate.
Przecież faktura jest naszą własnością i nie mogą jej od nas wziąć. Niech sobie ksero zrobią i trzymają a oryginał jest dla nas. Nie wiem jak to u mnie w gminie jest.
Jeżeli zarządasz faktur od razu to jest wyrok sądu że pobierają opłatę ale jak powiesz że chcesz zwrot faktur po wydaniu decyzji to mają oddać Ci za darmo (jak jesteś VATowcem to teraz lipa no chyba że dałby do U.Gminy i modlił sie że nie wpadnie kontrola z US w tym czasie).

Ja myślę zrobić sobie kopie i trzymać je w razie kontroli z US a do UG zanieść ORYGINAŁ zaznaczając że mają te oryginały zostać odesłane razem z wydaniem decyzji po zakończeniu postępowania w sprawie.

Określenie się U.Gminy jest w drodze decyzji na którą organ (UG) ma miesiąc, składam dokumenty 28-29luty więc decyzja powinna być już w kwietniu (i faktury) i wtedy niosę nowe faktury do US (a stare wracają do teczki).

 

 

Pytanie nr 43: Czy za potwierdzenie przez upoważnionego przez wójta, burmistrza (prezydenta miasta) pracownika urzędu gminy lub miasta za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT, stanowiących dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej powinny być pobierane opłaty skarbowe?

Stosownie do art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635, z późn. zm.) opłacie skarbowej podlegają zaświadczenia wydawane na wniosek zainteresowanego. Zgodnie z przepisami części II załącznika do ww. ustawy, jako zaświadczenia traktuje się m.in.: poświadczenia zgodności kopii dokonywane przez organy administracji samorządowej.

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów (pismo z dnia 14 października 2011 r. znak PL/LM/835/16/JGR/11/AE-3658), potwierdzenie za zgodność z oryginałem przez upoważnionego przez wójta, burmistrza (prezydenta miasta) pracownika urzędu gminy lub miasta, kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego przez producentów rolnych, dokonywane na podstawie art. 6 ust. 3 pkt 1 ww. ustawy z dnia 10 marca 2006 r., podlega opłacie skarbowej.

Potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii faktur VAT, składanych wraz z wnioskiem o zwrot podatku akcyzowego, dokonywane jest na wniosek producenta rolnego. Wnioskodawca, mając bowiem prawo wyboru, decyduje, że do przedmiotowego wniosku nie załącza oryginałów faktur VAT, a jedynie ich kopie, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uprawnionego pracownika urzędu gminy lub miasta. Odnosząc się do sytuacji, kiedy producent rolny załączy do wniosku o zwrot podatku akcyzowego oryginały faktur VAT, a następnie wystąpi o ich zwrot, należy odróżnić dwie sytuacje:

1) wniosek o zwrot faktur VAT w trakcie postępowania w sprawie zwrotu podatku akcyzowego,

2) wniosek o zwrot faktur VAT po zakończeniu postępowania w sprawie zwrotu podatku akcyzowego.

W pierwszym przypadku, potwierdzenie za zgodność z oryginałem następuje na wniosek, a zatem implikuje obowiązek zapłaty opłaty skarbowej. W przypadku, gdy wnioskodawca już po zakończonym postępowaniu, zwraca się o zwrot wcześniej dołączonych do wniosku oryginałów faktur VAT, poświadczenie nie podlega opłacie skarbowej. Należy zauważyć, że do celów dowodowych należałoby pozostawić w aktach poświadczone kopie wydanych oryginałów faktur VAT. W tym przypadku organ administracji publicznej poświadcza jednak kopie dokumentów za zgodność z oryginałem z urzędu, a zatem poświadczenie to pozostaje poza zakresem przedmiotowym ustawy o opłacie skarbowej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jest tak jak pisz nikita-bennet w gminie oddają te faktury po wydaniu decyzji odnośnie zwrotu tej akcyzy...... tylko trzeba złożyć jakiś papier o wydanie tak jest u mnie bynajmniej ....... a w biurze rachunkowym sobie skserowali moje faktury i tyle, zresztą moje papiery poszły do weryfikacji do urzędu bo mają mi zwracać vat za ciągnik to zobaczymy czy się doczepią....., że brakuje 4 faktur oryginałów za paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

BYŁO

tylko jak jest tyle stron to trudno jest znaleźć interesujace nas informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Orientuje się ktoś, czy od rat leasingu za ciągnik będę mógł sobie odliczać vat? W Banku poinformowali mnie,że jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie w urzędzie gminy nikt nie zabiera orginalów faktur tylko robią sobie ksero i stukają pieczątkę ZGODNA Z ORGINAłEM i odają faktury kosztuje to 0,50gr od faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie skserowali sobie, oddali oryginały i nic nie musiałem płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj