karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Madzia20    16

Co poniektórzy odliczają Vat za internet w całości, niektórzy chyba 60% - ja osobiście nie odliczam ale poczytaj parę stron do tyłu była o tym mowa.

 

A ja mam takie pytanie, wczoraj kupowała parę dupereli (do prowadzenia papierkowej roboty) w markecie, wystawili mi Fakturę tylko dopiero teraz zauważyłam że w miejscu Imię, nazwisko, podpis osoby uprawnionej do wystawienia Faktury Vat nic nie mam - nie powinno byc tam podpisu czy pieczątki tego ci mi wystawiał Fakturę?

Na fakurzę jedynie mam pieczątkę ZAPŁACONO GOTÓWKĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Teraz faktura nie musi byc podpisana przez wystawiającego ani przez kupującego. ale jak ty komuś sprzedajesz z zapłatą jest przelew to lepiej nich ci podpisują bo jest to jedyny dowód na zawarcie tranzakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

czy faktury z stycznia muszę koniecznie rozliczyć w styczniu czy mogę potem? (rozliczanie miesieczne)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak sie nie mylę możesz spokojnie rozliczyć też w lutym. Chyba 2 albo 3 msc jest na rozliczenie- ale niech ktoś potwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

zaintersowaly mnie posty: czy ktos faktycznie bral fakture, np. kupil bluze w cropie i uzasadnil ze to ciuchy wyjsciowe jak jedzie z towarem, czy cos takiego przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

zaintersowaly mnie posty: czy ktos faktycznie bral fakture, np. kupil bluze w cropie i uzasadnil ze to ciuchy wyjsciowe jak jedzie z towarem, czy cos takiego przejdzie?

 

Ja pierdziele ludzie czy wy nie macie innych wydatków??

Mi zdarza się nawet że wszystkich faktur nie księguje bo za dużo miałbym wydatków względem przychodów, pozatym co za problem przy zakupie jakichś części czy nawozu powiedzieć żeby wystawili fakture na wiecej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

lukaczmarek ale na vacie są też mniejsi rolnicy... i np ja w styczniu nic w sumie nie kupowałem i nic nie sprzedawałem .... więc nie każdy ma tak jak ty..... po za tym jak masz znajomości czytaj bierzesz ŚOR na duże sumy w sklepie to ci i lewe faktury wystawią jak jestes mały i bierzesz 1-2 litry to musi ci wystarczyć to co masz użyte w gospodarstwie..... po za tym nie którzy nie dostali dopłat jeszcze a np załozyli sobie ze dopłaty idą na inwestycje więc takie miesiace jak styczeń luty zamyka sie za 0 a jak masz tak duzo to oddaj mi trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja z 13 ha jestem duży??:) i naprawde żadnych znajomości nie trzeba mieć. Wystarczy zagadać. A jak kupowałem nawozy pierwszy raz w nowym punkcie to sami pytali na ile fakturę wystawić. Jest jeszcze wiele różnych sposobów ale to nielegalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pytanie czy urzędnik w US jest myślący czy typowy jak w Polsce od przekładania papieru bo jak sie na bierze tego paliwa, nawózów 3 razy za dużo to.......... znam osobiście stacje na której po kontroli nie wie od kogo kontrol i za jaki okres ale nie pasowało im faktur na 300 tys :D

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

witam jaki jest limit paliwa na ha do US czy taki sam jak ten do zwrotu akcyzy 85 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

dostalem protokol z kontroli, mam kilka bledow wyliczeniowych i bede skaldal o korekte, popraWILEM wszystko wedle zalecen kontroli i papierow ktore mi zostawili, ale caly czas nie moge sie doliczyc 95zl VAtu dla mnie, US znalazl ze nalezy mi sie wiekszy zwrot, a tej kasa z nikad mi nie wychodzi, jak zloze znowu z roznicami w papierach to mi cofna jak dalej dzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Koledzy jeżeli składam na przyśpieszony zwrot vatu i us ma kopie faktur jakie chce odlicyć to jeżeli coś mu się nie spodoba to bedzię dzwonił zaraz lub zrobi kontrol czy czeka jakiś czas zeby póżniej nałożyć wiekszą kare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

zliczylem caly kwartal recznie, wychodzi o te 95 zl mniej niz kontrola wykazala, czyli tyle ile wyliczylem na poczatku, jednak w protokole jest wiecej, zglosic sie z tym do kontrolujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Co do czytania ostatnich stron to pisaliście tam o możliwościach wglądu US na konta. Oczywiście wgląd na konto podane do rozliczeń mają, ale robią to raczej jak węszą jakiś przekręt. Co do wglądu na prywatne konto to też mogą się ubiegać (jeżeli pojawiają się przelewy między jednym a drugim kontem, czy w innych przypadkach to nie wiem). Tłumaczymy się normalnie, ale oni potrafią zrobić niezłe pranie mózgu. Jak na przesłuchaniu zaczną przedstawiać konsekwencje i będą tak powtarzali przesłuchania przez kilka dni to osoba słaba psychicznie może nie wytrzymać:D

Nie chce tu nikogo straszyć ale tak jak tutaj niektórzy piszą - z umiarem do kombinowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
zliczylem caly kwartal recznie, wychodzi o te 95 zl mniej niz kontrola wykazala, czyli tyle ile wyliczylem na poczatku, jednak w protokole jest wiecej, zglosic sie z tym do kontrolujacych
sprawdź stawki podatku i wysokość VATu, sprawdź jak zaokrąglałeś, z poprzedniego okresu nie miałeś jakiejś nadwyżki?

 

 

@stachu2005

- nie wiem nie pamiętam,

- prawdopodobnie,

- wszystko zrobiłem w dobrej wierze i zgodnie z prawem,

- nie wiem, nie pamiętam, jest to w dokumentach które ma pan/pani,

- możliwe że ma pan/pani rację ale jeżeli będę miał w tej chwili dostęp do XYZ to udowodnię pani że blebleble,

- tak 100%,

- tak tylko i wyłącznie do celów związanych z prowadzoną działalnością,

- ależ oczywiście,

- wynika to przecież z dokumentów na które proszę patrzeć łącznie a nie rozdzielnie bo po co mi X skoro nie mam Y,

 

Tylko jeżeli ktoś odlicza pierdoły jak strój wyjściowy i się dziwi że US się czepia to sorki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Do mnie przyszło pismo z US o obciążeniu mojego rachunku bankowego o -106zł? To chyba nie zapłacony mandat?

Czy to normalne?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Co do czytania ostatnich stron to pisaliście tam o możliwościach wglądu US na konta. Oczywiście wgląd na konto podane do rozliczeń mają, ale robią to raczej jak węszą jakiś przekręt. Co do wglądu na prywatne konto to też mogą się ubiegać (jeżeli pojawiają się przelewy między jednym a drugim kontem, czy w innych przypadkach to nie wiem).

 

 

Do mnie przyszło pismo z US o obciążeniu mojego rachunku bankowego o -106zł? To chyba nie zapłacony mandat?

Czy to normalne?

 

Co do pierwszego cytatu - bank ma obowiązek udzielenia informacji stanowiącej tajemnicę bankową tylko w przypadkach i instytucjom, określonym w art. 105 Prawa bankowego. Nie ma mowy o czymś takim żeby każdy urzędnik sprawdzał według własnego widzimisie konta. Dopiero w sytuacjach opisanych w powżej wymienionym artykule bank jest zwolniony z tajemnicy.

Co do drugiego cytatu - jak najbardziej normalne jeżeli tytuł egzekucyjny potrącono Ci z konta firmowego/rolniczego, a jeżeli z konta oszczędnościowego, oszczędnościowo rozliczeniowego lub terminowej lokaty oszczędnościowej to taki przypadek reguluje to art. 54 Prawa bankowego - w skrócie dopiero jeżeli masz więcej środków na takich rachunkach niż określona w tym artykule kwota (+/- 10k - bo jest to zmienne) to mogą Ci zrealizować tytuł. Pamiętajcie teraz nie ma zmiłuj - tytuły za mandaty i temu podobne rzeczy przychodzą do 2 tygodni i jeżeli masz kasę na kontach jak wymieniłem wyżej to bank je realizuję bez mrugnięcia okiem bo ma taki obowiązek. Kiedyś komornika się zwodziło latami teraz już tego nie ma. A jeżli nie masz np. konta to Ci mogą potrącić np. z rozliczenia pitu, vatu czy innej cholery. Także nie zdziwcie się jak nie otrzymacie lub otrzymacie te kwoty mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale i tak chyba najpierw skarbowy/komornik powinien wezwać do zapłacenia a dopiero później sami ściągną jak nikt się nie stawi na wezwanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Ale i tak chyba najpierw skarbowy/komornik powinien wezwać do zapłacenia a dopiero później sami ściągną jak nikt się nie stawi na wezwanie?

Ile jest na zapłacenie to nie wiem, może tyle co napiałe kolega wyżej ale nie wysyłają żadnego wezwania do zapłaty - tylko od razu tytuł i to kopia do Ciebie i kopia do banku - masz kasę bank realizuje.

Jak ja to mówię - nie ma srania po gałęziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj