karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

1piotr1    14

niech ktoś z zainteresowanych zaznaczy zwrot na 25 dni wk***i naczelnika swojego urzedu skarbowego po odlicza co jest tu opisane.... i pożniej nam napisze co mozna..... :D zresztą co powiat to inne przepisy umnie np urząd honoruje tylko potwierdzenia przelewu z banku czyli takie które wykona Pani w banku przybije pieczątkę itd ........ więc popisać sobie można a okaże się pozniej, że jeden w jednym powiecie odliczył a w drugim będzie kara za nie prawidłowe odliczenie vatu a kary oni tam mają konkretne......... ;)

pralke to chyba trzabyło odliczać % tak samo jak węgiel sie odlicza ile ejst metrów biura i powierzchni uzywanej w domu na cele rolnicze w porównaniu z powierzchnia mieszkalną czyli co liczyc ile sie pierze slodni wyjściowych a ile roboczych ??

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No to piłę spalinową zakupiłam i to za cenę o wiele wyższą niż był zamiar więc prawie 300zł Vat-u jest.

 

Hmm..jak mogą honorować tylko potwierdzenia przelewu z banku? Powinni iść do przodu z rozwojem a nie stoją w miejscu, przecież bankowość inetrnetowa to dzisiaj już powszechność.

 

Ja dzisiaj drukowałam z neta przelew i jest coś takiego napisane.

Dokument sporządzony na podstawie art.7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. nr72 z 2002 roku, poz.665 z późniejszymi zmianami). Nie wymaga podpisu ani stempla.

I tak myślę że w razie czego jakby się powołał na tą ustawę to nie powinni mieć żadnych zastrzeżeń co do takich potwierdzeń przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czy to prawda, że US nie toleruje zwykłyk wydruków potwierdzenia przelewu z ekonta??

A jak jest w przypadku ARiMR, czy oni też takie coś nie tolerują?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@Madzia20 - zawsze piszę o przyspieszony - zawsze też załączam do rzeczy za które płaciłem netem takie podtwierdzenie z podobnym tekstem. US nigdy mi nie robił problemów w związku z tym.

Tak więc spokojnie drukuj i już.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

@Madzia20 - zawsze piszę o przyspieszony - zawsze też załączam do rzeczy za które płaciłem netem takie podtwierdzenie z podobnym tekstem. US nigdy mi nie robił problemów w związku z tym.

Tak więc spokojnie drukuj i już.

A czy ARiMR honoruje tego typu papier gdy rozliczamy się ze sprzętów?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ARiMR toleruje zwykłe wydruki ze strony bez żadnych pieczątek

W US tez nigdy problemów nie było

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oficjalnie gospodarstwo jest na mnie.

F. VAT za stacjonarkę i neta 100% odliczenia.

F. VAT za zdrapki do komórki także 100%.

Na razie US się nie czepia.

 

Z racji że ze stacjonarki nikt nie korzysta (no może jak jest cieplej to jest 10 minut połączeń do grene czy innej agromy) to myślę przenieść ją do PLAY, neta z netii zastąpić bezprzewodówką z PLAY.

No i tak myślę dobrać jeszcze 2 karty sim z abo w PLAY jak sieć będzie dalej działać jak działa.

Efekt - stacjonarka na osobę prywatną.

Internet na gosp. rolne.

2 komóreczki na gosp. rolne.

PYTANIE: czy jak będę odliczał 70% wartości faktur z 2 komóreczek to się nikt nie przywali z pytaniem po co mi dwie komórki?

Gospodarstwo prowadzę sam, komóreczki w jednej sieci. Przejdzie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Hej, mam pytanie - jak zaewidencjonować fakturę vat RR? Prowadzę ewidencje nabycia i sprzedaży. Normalnie należałoby to wpisać w ewidencję nabycia, jednak stawka jest 7% - a tam takowej kolumny nie ma... może zrobić jakąś osobną ewidencję faktur RR? czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

A czy idąc tymk tropem można by odliczyć zakup pralki?

Oczywiście, sprawdzone ,przeszło.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy kwota około 20 tyś musi iść przelewem, czy tak wysoką sumę można wpłacić bezpośrednio u dilera? Chodzi tu o zakup środka trwałego, od którego wiadomo chciało by się odliczyć VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Akurat z konta osobistego raczej nie będę robiła przelewów na gosp., tylko tam mam jakieś oszcz. i np. teraz ktoś będzie nam za ziemniaki płacił (taty ziemniaki) na moje konto osobiste abym od razu mogła sprawdzić czy kasa jest bo rodzice nie mają konta internetowego.

@Madzia konto osobiste potrzebne jest do robienia darmowych przelewów za faktury. Konta gospodarstw rolnych, traktowane są przez banki jako konta biznesowe, w których każdy przelew obarczony jest spora opłatą. W przypadku sporej ilości faktur robisz przelew na konto prywatne, a z tego darmowo dalej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Właśnie dlatego rozgladam sie za jakims bankiem z darmowymi przelewami, bo mam konto w BS i 1zł za przelew, a niekiedy jest kilka przelewów w tygodniu. Jaki polecacie z którym nie macie kłopotu. Oczywiscie z tego nowego banku bede robił przelewy za faktury które bede brał na gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja z BS przeszedlem do BGZ. BS jak mowiles 1zl za przelew karta 3.5zl, Internet oplata za usluge 1zl no i do tego co kwartal 30 zl za prowadzenie konta do gospodarstwa. BGZ za to 1.5zl za przelew + 5 zl za karte co miesiac. Wiecej oplat nie mam a ponad to jezeli zaplace co miesiac przynajmniej 1500 zl karta to zwracaja mi 5 zl za karte i chyba jakis procent za zakupy cos mi sie wydaje(ale to nie jestem pewien). Wiecej oplat nie ma a konto to oczywiscie firmowe.

Przeszedlem do nich bo bede tam kredyt MR bral wiec przy okazji milo mnie zaskoczyli. Dodatkowo otworzyli mo dodatkowe konto bezplatne gdzie moge lokowac nadwyzke kapitalu jezeli akurat nie obracam nim na dosyc dobrym procencie. Naprawde spodobalo mi sie w porownaniu do lichwy BS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

W BS jest tylko i wyłącznie o tyle dobrze, że gotówkę masz prawie pod ręką. Najlepiej to mieć w BS tylko na drobne wydatki a resztę mieć na innym koncie bo w BS to pieniądze nawet na opłaty za prowadzenie i przelewy ciężko mają zarobić.

Zmieniamy temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja w BS za konto płacę 8 zł. przelewy 1,5zł.

Drugie konto mam w BZ WBK pod warunkiem że za cokolwiek co msc zapłącę kartą płatnicza konto mam całkowicie za darmo i przelewy też (jak nie zapłącę to 5zł ściagają) ale ja mam ten + że jest to konto jeszcze dla studenta i do 25 lub 26-roku życia.

Więc no niestety nie jest dla wszystkich.

 

A co do mojego konta os. to nie chodziło mi o to czy przelewy moge nim robić (bo i tak chociaż taniej to na 99,9% nie będę robiła) tylko o to czy w razie kontroli US może sprawdzić moje konto os. i czepiać się że np.dostałam od kogoś 5tys i za co to, czemu nie zgłoszone (w razie jakbym powiedziała np.że ktos pozyczkę mi spłaciłc) i takie tam.

 

A i @danielhaker czemu mówisz że w BS o tyle dobrze że gotówka pod ręką? W innych bankach nie?

U mnie w miasteczku z BS mam 2 bankomaty przy oddziałach banku, z bz wbk chyba 3

Ale już w większym mieście prędzej spotkasz bankomat bz wbk niż BS :)

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Pewnie Danielowi chodziło o bliskość oddziałów bo na wsiach bankomatów raczej nie masz. Ja do punktu kasowego BS mam 4 km więc jak mi potrzebna jakaś kasa to wsiadam w samochód, 10 min i mam kasę, a do najbliższego oddziału innego banku mam około 25 km więc różnica jest.

Jak już mówimy o bankach to ja mam w mBanku przelewy za darmo, prowadzenie gdy nie użyjemy karty 2 zł. Natomiast w spółdzielczym przelewy 70 gr

 

Edit: uprzedziłeś mnie

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Właśnie dlatego rozgladam sie za jakims bankiem z darmowymi przelewami, bo mam konto w BS i 1zł za przelew, a niekiedy jest kilka przelewów w tygodniu. Jaki polecacie z którym nie macie kłopotu. Oczywiscie z tego nowego banku bede robił przelewy za faktury które bede brał na gospodarstwo.

Ja do przelewów założyłem sobie konto w mbanku. Prowadzenie konta i przelewy za darmo. Opłata za kartę 2zł. Jest też opcja że płacisz za kartę 5zł i masz wypłatę ze wszystkich bankomatów za darmo. W kredyt Banku też mają fajną ofertę dla nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

odnośnie do konta to warto dokonać analizy długookresowej nie tylko pod względem opłat ale również oprocentowania na ROR czy możliwości otwarcia wyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych (kwota odsetek zakładając średni stan konta 10000zł wynosi obecnie ok 33zł/mies przy stopie ok 4% z dzienną kapitalizacją), istotny jest również brak prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów (ja od około 3 lat korzystam również z konta online w eurobanku - stabilne i wysokie stopy % w stosunku do konkurencji, wszystkie bankomaty za darmo a karta przy 3 transakcjach miesięcznie nic nie kosztuje i jeszcze zwracają 1% wartości transakcji),

 

czy ktoś z Was zamierza bądź prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, podczas gdy jest rolnikiem ryczałtowym i czynnym podatnikiem VAT w ramach działalności pozarolniczej, spotkałem ostatnio interpretację (zaraz dodam hiperłącze), która wskazuje, iż nie można łączyć różnych form rozliczania z VAT, czyli ryczałtu z gospodarstwa i bycia podatnikiem czynnym w ramach pozostałej działalności, bo łączenie zasad ogólnych w rolnictwie ze zwolnieniem w pozostałej działalności nigdy nie było możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

kissmy... moi rodzice prowadzą działalność gospodarczą są na zasadach ogólnych i normalnie gospodarstwo na ryczałcie i nie ma z tym problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

mam pytanie obecnie jeszcze nie posiadam szkolenia do stosowania śrowków ochrony roślin ale za to mój tata posiada- tu moje pytanie jak tata jest ryczałtowcem a ja będę na zasadach ogólnych to czy by dało się jakoś odliczyć vat od takiej usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@lukaczmarek Tym samym dokonując rejestracji jako podatnik VAT czynny, Wnioskodawca dokonuje jej dla wszystkich czynności wykonywanych w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, występując jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy. Podmiot będący rolnikiem ryczałtowym nie może bowiem łączyć dwóch statusów - podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy (niemającego obowiązku składania deklaracji, prowadzenia ewidencji, wystawiania faktur) i jednocześnie podatnika VAT czynnego – w pozostałym zakresie działalności rolniczej, tj. świadczenia usług rolniczych. (…)”

 

http://www.podatki.egospodarka.pl/69435,Rolnik-ryczaltowy-dzialalnosc-i-uslugi-rolnicze,1,65,1.html

 

najdziwniejsze jest to, że w tym samym serwisie znajduje się porada (troszeczkę starsza), iż te statusy można z powodzeniem łączyć http://www.podatki.egospodarka.pl/62084,Dzialalnosc-rolnicza-i-inna-a-rozliczenie-VAT,1,65,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

powiem ci nie wiem jak brzmi teoria ja mówię jak wygląda u mnie praktyka.

Chociaż teraz gość który brał maszyny na zróżnicowanie księgowa mu powiedziałam że musi przejść z gospodarstwem na vat. z kolei inny też brał i jemu powiedzieli ze jak chce to może ale nie musi :)

 

 

 

mam pytanie obecnie jeszcze nie posiadam szkolenia do stosowania śrowków ochrony roślin ale za to mój tata posiada- tu moje pytanie jak tata jest ryczałtowcem a ja będę na zasadach ogólnych to czy by dało się jakoś odliczyć vat od takiej usługi?

 

ale jakiej usługi może byś napisał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj