karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

socha    0

My sobie tego nie wyobrażamy, TAK JEST.

Tak powinno być zgodnie z przepisami, a jak jest to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Hmm, jestem ciekawa innych komentarzy co do tego bo nawet ktoś tutaj z forum pisał mi że można spokojnie płacić gotówką.

I nie musi być wszystko przelewem.

Za zakup młotka w castoramie też przelewem mam płacić?

 

 

Ale o czym ty wogóle mówisz?? Przecież my rozmawialiśmy o płatnościach za faktury RR wystawiane rolnikom a nie młotku z castoramy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oj tam zaraz zgodnie z prawem.

Płaci się przelewem, gość dostaje kasę a my parę groszy z US bo przecież zapłaciliśmy ryczałtowcowi cenę z VATem więc te parę groszy wraca do nas, czyli efektywnie (jak to mówili w kargulach i pawlakach) kupujemy taniej a warunki są opisane tutaj.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

@lukaczmarek tak wiem, sorki- po prostu źle zrozumiałam Twoją wypowiedź bo tam oprócz rolnika RR była tez mowa z moim poście o płaceniu przelewem nawet 1zł i do tego się odniosłam- źle zrozumiałam Twojego posta i żle napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A ja mam takie pytanie, w 2011 byłem na rozliczeniu kwartalnym, czy jeszcze mogę w styczniu przejść na miesięczne, czy już popij wodą? Zagapiłem się trochę i zapomniałem o tym poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

ponawiam: koledzy rozliczam się sam, na podtawie info z forum odliczam sobie 50% wartosci faktur za internet, czyli majac fakture na 49zl brutto wpoisuje do ksiegi 50% wartosći czyli 24,50 i od tej kwoty odliczam 23% vatu ktory ksieguje, teraz jednak zwatpilem czy robie to prawidlowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronek4011    0

mam pytanie przeszedłem na vat i bede go rozliczał kwartalnie i czy trzeba prowadzić książkę przychodów i rozchodów.

Za odp z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
ponawiam: koledzy rozliczam się sam, na podtawie info z forum odliczam sobie 50% wartosci faktur za internet, czyli majac fakture na 49zl brutto wpoisuje do ksiegi 50% wartosći czyli 24,50 i od tej kwoty odliczam 23% vatu ktory ksieguje, teraz jednak zwatpilem czy robie to prawidlowo

nie wiem po co sobie życie utrudniasz. Ja z nk.pl i facebook.pl korzystam z komórki a internet i telefon stacjonarny 100% i się nie bawię, tak samo co kwartał kupuję 1-2 kody do simplusa i one są zużyte do celów gospodarstwa i odliczam 100%.

 

Poza tym mam abo w play za grosze który służy mi do celów prywatnych (facebook, nk, i inne duprerele). I to jest wersja oficjalna.

 

Nieoficjalnie 2 kompy w domu, net do wszystkiego, tel. stacjonarnego nikt nie używa praktycznie (no czasem jak trzeba obdzwonić punkty skupu czy szuka się części podczas remontu jakiejś maszyny). Z komórki i tak dzwonię abonamentowej wszędzie a tę na kartę (gdzie kody odliczam) służy jako jako numer gospodarstwa gdzie wszyscy dzwonią.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W jakiej firmie masz telefon i internet stacjonarny? Mi netia nie chciała dopisać do faktury nipu, nip mogę mieć w abonamencie dla firm, który netto będzie wynosił tyle co teraz brutto więc g.wno nie interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja mam w netii. Problem owszem robili. W tym roku kończy mi się umowa więc sporo płacę.

Firma NONSTOP: 69 netto

Szybki internet dla firm 6M: 39netto

daje to 108 netto miesięcznie (133brutto).

Jak podpisywałem umowę to TPSA za 2 mega + jakiś abo z darmowymi minutami krzyczała około 150 brutto dla klienta indywidualnego (faktura bez NIP).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Czyli ogólnie rzecz biorąc można odliczyć od wszystkiego, co da się uzasadnić, że jest użyte w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no tak ale to tak z głową trzeba robić bo czasami lepiej nie odliczyc i mieć święty spokój.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A może ktoś się orientuje, czy są jakieś limity dotyczące ilości zakupionego ON?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

znam dwa:

1. zdrowy rozsądek

2. życzliwy sąsiad jak zauważy że tankujemy komuś a wie że odliczamy VAT

;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

A nie jest czasami tyle limitu co jest akcyzy??? Czyli 80l do hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Dobra a jeśli ja mam 16 hektarów własności a 25ha dzierżawy tylko że 10ha jest umowa ale dopłatę nie biorę a reszta jest na gębę jak to jest dokładnie z tym czy mogę mieć jakieś problemy że mam tylko 16ha własności a będę brał faktur na całe gospodarstwo i czy w razie kontroli taka umowa co mam spisaną wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj