karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

kokoman0    305

U nas też PGE i jeśli chcesz odliczć vat od e. elektrycznej to musisz drugi licznik zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a msz NIP na fakturze?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Wszystko można jak się ma dobrą księgową:P Czy można z vatu miesięcznego przejść na kwartalny? jakie są warunki?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

z tym odliczaniem vatu z energi w %to tak jest na slowo honoru moja ksiegowa zglebiala temat i nie ma prawnej mozliwosci odliczania w% a ja nie wezne pelnej odpowiedzialnosci dla paru set zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

To ja nie wiem od czego to zależy. dziwne ze ta sama firma a różnie do klienta podchodzi. Jeśli chodzi o odliczenie to u nas wszyscy odliczają i US nigdy nie miał zadnych wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

U mnie, jak i z tego co widać w innych US jest ogólne przyzwolenia na % odliczanie VAT. W moim urzędzie każdy urzędnik udzieli informacji o możliwości odliczania w ten sposób VATu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jak księgowa w imieniu rolnika wystąpi do US o opinię na piśmie czy można odliczyć i US odpowie na piśmie że można to wtedy jest podkładka. Tylko ja tego tematu u księgowej nie ruszam bo nie mam NIPu na fakturze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

a msz NIP na fakturze?

Fakturę ma księgowa więc nie mogę sprawdzić ale i na tych blankietach do wpłaty w polu nadawca nie ma numeru NIP. Jak będzie faktura to sprawdzę.

 

A router WiFi podlega zwrotowi VAT-u? Jak w razie czego go wytłumaczyć?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Teraz nie wiem czy dobrze pamiatam a mianowicie, jezeli w nowym miesiacu tzn w grudniu zloze wniosek o przejscie na VAT z RR to bede Vatowcem dopiero od stycznia 2012 czy juz w grudniu moge Faktury Vat z grudnia odpisywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Fakturę ma księgowa więc nie mogę sprawdzić ale i na tych blankietach do wpłaty w polu nadawca nie ma numeru NIP. Jak będzie faktura to sprawdzę.

 

A router WiFi podlega zwrotowi VAT-u? Jak w razie czego go wytłumaczyć?

 

Jeżeli służy tylko do celów rolniczych to tak ;)

A jak wytłumaczyć? Bo na kabel sieciowy Cię nie stać a czasem musisz podpiąć kompa pod komputer w ciągniku, rozsiewaczu, siewniku czy opryskiwaczu i kompa masz przenośnego i głupotą byłoby mieć kabel do sieci a nie wi-fi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wszystko można jak się ma dobrą księgową:P Czy można z vatu miesięcznego przejść na kwartalny? jakie są warunki?

Tylko nie koniecznie to księgowa beknie jakby co.

Moja mnie wysłała do elektrowni po nip, a że z kwitkiem wróciłem to kazała robić korektę i zwrócić te parę zł co wziąłem za kilka lat , ale powiedziałem że nie, z tym że nie odliczam już od kilku lat za energię vatu. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie jest enea. Ja mam taryfę gospodarczą bo to jest gospodarstwo i innej by nie dali. Sam licznik mnie kosztował 5 tyś do tego cała stacja transformatorowa. Miałbym co odliczać bo za prąd idzie ponad 1 tyś co miesiąc(prąd 300 a resztą to przsył itp). Gnoje ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Co zaliczamy do Srodkow trwałych? Dystrybutor do paliwa za 700 zł zalicza sie do nich?Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Co zaliczamy do Srodkow trwałych? Dystrybutor do paliwa za 700 zł zalicza sie do nich?Prosze o odpowiedz

Środek trwały jest wtedy gdy jest, bądź planowane jest jego użytkowanie dłużej niż 12m-cy. Więc dystrybutor to środek trwały


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

saszeta prawdopodobnie placi abonament za przyslugującą mu moc(opcja dla osob prowadzacych dzialalnosc gosp.)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Daniel, pytanie zasadnicze przed rozpoczęciem dyskusji. Po co wracać do ryczałtu? Ja po 8 latach na vacie mogę powiedzieć że bym zginął bez systematycznych przelewów z US. :lol:

Idąc dalej, za rok Tusk i tak ci każe prowadzić księgowość, to wypadałoby na tym zarobić, skoro na typowym rolnictwie już się nie da.... :o

Co do środków trwałych, nie ma przepisu który by nakazywał rolnikowi prowadzenia książki środków trwałych czego też ma księgowa nie robi, ale ja musiałem takową napisać bo ARIMR zażądała . :lol: W deklaracji oczywiście wpisujemy środki trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Teraz nie wiem czy dobrze pamiatam a mianowicie, jezeli w nowym miesiacu tzn w grudniu zloze wniosek o przejscie na VAT z RR to bede Vatowcem dopiero od stycznia 2012 czy juz w grudniu moge Faktury Vat z grudnia odpisywac?

Od 1 stycznia. Ja przeszedłem dzisiaj i mogę brać fakturki od jutra:) W ogóle zdziwiłem się że można przejść na VAT w ciągi 40 minut:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@saszeta, a weź się połap tam na tej ich fakturze co jest za co ;[ Nie zrobią po prostu samej ceny za KWh tylko dodają swoje dodatkowe opłaty.

 

przychodzą ze 3 fv. Zużycie, przesył, abonament i kupę jeszcze pierdół. Ja mam trafo 160 kW więc duże straty są. Ale mógłbym pół wsi oświetlić za to :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak się dobrze trafi to i w 5 minut można przejść na VAT :)

Przejść z miesięcznego na kwartalne rozlczenie można bez problemu, żadnych warunków raczej nie ma.

Tak przynajmniej wczoraj Pani w US mi mówiła, w grudniu jestem na mieiśecznym rozliczeniu ale jak chcę to od stycznia mogę przejść na kwartalny- ale trzeba to u nich zgłosić czy jakoś tak.

Może ktoś inny dokładniej wie, lub zadzwoń do US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

saszeta prawdopodobnie placi abonament za przyslugującą mu moc(opcja dla osob prowadzacych dzialalnosc gosp.)

 

zainstalowaną mam 20 kW. Pompa swoje ciągnie :lol: . Ale działalności nie mam tylko taką taryfę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj