karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

socha    0

Nigdzie tego nie wyczytałem, ja rozliczam się miesięcznie i zwrot mam zawsze po równo 60 dniach i tyle się czeka na zwrot

Ale masz zawsze sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego Lukaczmarek gdzie to wyczytałeś

 

Ten którego zdanie podważasz, nigdzie tego nie wyczytał. On wie to z doświadczenia. Co pisze Lukaczmarek ja także potwierdzę, czyli informacja staje się coraz bardziej wiarygodna bo już dwóch się za nią opowiedziało. Zawsze możecie sprawdzić w US. Tam 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Ciekawe z jakiego doświadczenia bo móje mówi mi inaczej, od 3 lat jestem na vat i sam z żoną się rozliczam a nie jak większość lata do biur rachunkowych i pisze tu rzeczy o których nie ma zielonego pojęcia a jak mi nie wierzycie to sprawcie sobie na picie vat-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja rozliczam sie samodzielnie, w kazdym miesiącu mam jakś sprzedaż, przeważnie nieudokumentowaną, we wniosku zaznaczam zwrot 60 dni i po 2 miesiacach kasa jest na koncie, nawet nie dołączam żadnych dodatkowych pism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ciekawe z jakiego doświadczenia bo móje mówi mi inaczej, od 3 lat jestem na vat i sam z żoną się rozliczam a nie jak większość lata do biur rachunkowych i pisze tu rzeczy o których nie ma zielonego pojęcia a jak mi nie wierzycie to sprawcie sobie na picie vat-7

 

 

To sam sobie sprawdź kolego bo w deklaracji są terminy 25, 60 i 180 dni w zależności od tego co pisałem na poprzedniej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Doczytałem i to jest tak jak pisze kolega wyżej tylko dodałbym jedno, jeżeli nie mamy sprzedaży w danym okresie

i chcemy dostać zwrot w 180 dni to musimy taki wniosek umotywować.

I mam jeszcze takie pytanie: jak to jest dokładnie z tą sprzedażą nieudokumentowaną, jak to powinienem zaewidencjonować np. zostawiłem sobie trochę zboża po żniwach

i raz na jakiś czas sprzedaję powiedzmy po 100kg sąsiadowi (dla kur), który nie chcę ode mnie faktury to jak postąpić z taką transakcją aby być ok wobec US?

Edytowano przez socha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...raz na jakiś czas sprzedaję powiedzmy po 100kg sąsiadowi (dla kur), który nie chcę ode mnie faktury to jak postąpić z taką transakcją aby być ok wobec US?

Ja tam wystawiam fakturę bez NIP i niech ją sobie tyłek nawet podetrze, później sobie sprzedaż mam wyliczoną w programie za dany kwartał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Koledzy z AF od tygodnia posiadam gospodarstwo i chciałbym przejść na VAT.

Jakie dokumenty i co trzeba przedstawić w skarbówce żeby na niego przejść?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

panowie robie ksiege sprzedazy i kupna w exelu, mam lapa na fakture i program do wystawiania faktur tex, jak pokaze ksiege z exela w razie kontroli to moga mnie zapytac o licencje na exela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

Witam wszystkich mam zamiar przejść na VAT i zamierzam sam prowadzic swoją księgowość mam kilka pytań

1 jakie dokumenty musze założyć w domu

2 od czego zacząć z tym urzędem

3 jak wygłada rozliczanie sie co miesąć

4 macie może jakiś darmowy program do wystawiania faktór

5 i jak to wszystko jest skaplikowane

prosze o odpowiedzi które rozliczaja sie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Przejdźcie do US i tam powiedzą co potrzeba aby przejść na VAT


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe z jakiego doświadczenia bo móje mówi mi inaczej, od 3 lat jestem na vat i sam z żoną się rozliczam a nie jak większość lata do biur rachunkowych i pisze tu rzeczy o których nie ma zielonego pojęcia a jak mi nie wierzycie to sprawcie sobie na picie vat-7

 

 

Kolego, możesz się rozliczać nawet z żony koleżanką, a mi i tak jest to obojętne. To Ty masz problem, więc to Ty powinieneś sprawdzać, a nie nam każesz. Jeśli uważasz że wprowadzamy Cię w błąd zapytaj w US. Szczerze, to co na twoim miejscu bym zrobił, to właśnie rekreacyjna wycieczka do US. Na forum mówią tak, Ty uważasz że jest inaczej, co najmniej podejrzane... Więc żeby nie było że ktoś źle doradził, jeszcze raz namawiam do odwiedzin US ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Witam wszystkich mam zamiar przejść na VAT i zamierzam sam prowadzic swoją księgowość mam kilka pytań

1 jakie dokumenty musze założyć w domu

2 od czego zacząć z tym urzędem

3 jak wygłada rozliczanie sie co miesąć

4 macie może jakiś darmowy program do wystawiania faktór

5 i jak to wszystko jest skaplikowane

prosze o odpowiedzi które rozliczaja sie same

1. Nie bardzo rozumiem. Ja mam program, w którym ewidencjonuję sprzedaż i zakupy oraz środki trwałe. I segregator na faktury i tyle.

2. Najpierw wystąpiłem o regon do GUS (bo tego wymagał ode mnie mój US), a potem po nadaniu przedstawiłem go w US + dwa druki (jakiś bodajże NIP i VAT) + umowa z banku i numer konta.

3. Ja wybrałem metodę kwartalną ale pewnie z miesięczną podobnie zbierasz faktury cały miesiąc, a do 25-ego następnego miesiąca składasz deklarację.

4. Darmowego nie mam ale korzystam z programu Taxmachine - mimo, że płatny ale tak jak napisałem wyżej można w nim prowadzić praktycznie całą księgowość + nawet wysyłać eDeklarację do US.

5. Jak skomplikowane to zależy. Ja rozliczam się sam, a dokładnie to dopiero zacząłem bo to mój pierwszy kwartał na vacie. Konkretnych informacji co można odliczać, a co nie w

internecie nie ma. Nawet tu na forum są pewne rozbieżności co do "poglądów" różnych US na te same rzeczy. Generalnie zakupy tego co wykorzystujesz do działalności rolniczej i umiesz

to uzasadnić odliczaj.

Może koledzy z dłuższym stażem napiszą coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

powtorze pytanie: panowie robie ksiege sprzedazy i kupna w exelu, mam lapa na fakture i program do wystawiania faktur tex, jak pokaze ksiege z exela w razie kontroli to moga mnie zapytac o licencje na exela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

Mogą. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest pakiet OpenOffice otwiera dokumenty MS office i jest darmowy. MS Office na czas kontroli radziłbym odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dokładnie.

Robisz sobie wszystko w MS Office ale masz zaisntalowany też openoffice, otwierasz przy kontroli w OO lub drukujesz z OO.

MS Office nie kasujesz, zresztą ja bym zrobił dwa profile na kompie: prywatny i do gospodarstwa, z każdego masz dostęp do drugiej partycji gdzie są dane gospodarstwa ale w prywatnym masz prywatne rzeczy jak ms office i inne gadżety a w profilu od gospodarstwa masz tylko to co niezbędne do gospodarstwa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Ale po co sobie komplikować życie, zostawić tylko OO bez problemu można zrobić to samo co w MS O, sam używam OO choć na innych kompach mam MS O.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

ojciec jest na ryczalcie, przejalem gospodartwo i czesc umow, 1/3 umow z warzyw jest na mnie, reszta na niego, ale np. buraki cukrowe w calosci sa na niego, ale ziemia na ktorej rosna nalezy do mnie, jak to wyglada w kwesti sprawdzania dochodu w razie kontroli, us ma dostep do zasiwow i zasadzen? pytanie: "Czemu pan tak malo sprzedal pomidorow jak na fakturach ma pan 30 ton a przeciez to bylo z 1,5 ha?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam mam pytanko, jak to jest przy tym przejsciu na roz.. VAT,

1-- czy w tej deklaracji zgloszeniowej wypisuje sie wszytskie maszyny ktore bede uzywal na moim gospodarstwie..?

2---ii jak to jest jesli sa maszyny ktore sa wlasnoscia ojca, a ja je uzywam, to czy moge zakupywac do nich czesci?

3---ii czy wogole bede mogl je zglosic do tej deklaracji jesli sie je wpisuje?

tak na szybciocha pisalem wiec sorki za maly haos :)

Edytowano przez agronomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Mogą. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest pakiet OpenOffice otwiera dokumenty MS office i jest darmowy. MS Office na czas kontroli radziłbym odinstalować.

A możesz powiedzieć na jakiej podstawie mogą mi kontrolować prywatny komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Witam.

Sprzedaje siano na brykiet(pierwszy raz) i mam wypisać fakturkę.

 

Wie ktoś jaki jest kod PKWiU i na ile procent mam wystawić?

Jestem oczywiście na Vacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

Mam pytanie w sprawie vat . Konkretnie czy opłacało by mi się według was przejść na vat.

Jak mam przychody 4 tys miesięcznie + zboze i za zwierzaki za około 7 tys rocznie

A bede kupowac ciagnik + maszyny za około 160 tys i co roku jakas maszyne.

oczywiśćie wydatki tez beda jak np. nawozy , opryski , mięszanki ,paliwo itp.

Prosze o szczere wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj