karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

polek1919    5

i faktury poprzedniego wlasciciela gosp. nic nie dadza?!

[/quote

 

Kierownik US powiedział że nic nie dadzą. Na razie nie ma żadnej furtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

mam pytanie jak wystawiacie fakturę jeśli sprzedajecie tucznika na wbc.?

Ja czekam na rozliczenie mięsności z zakładu (przysyłają pocztą).Na jego podstawie wypisuję fakturę(na rozliczeniu mam wszystko:kg,cenę, wartość netto;sam wyliczam vat i wartość brutto).Fakturę wysyłam i czekam na podpisaną kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy będąc na vacie można sobie odliczać vat od raty kredytu lub też od całego kredytu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

W kredycie nie nasz VAT.Jest on w cenie towaru,na który wziąłeś kredyt.Tak więc VAT już wcześniej został odliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Gdy kupujesz pole od rolnika nie ma VAT-u.VAT jest tylko od czynności notarialnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

mam pytanie czy dzieci w rolnictwie można odliczać od vatu

 

 

 

A co chcesz kupić dzieci?? jaki jest na nie VAt :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A może ktoś mi wyjaśni dlaczego będąc na ryczałcie mam doliczone 7% do faktury a gdybym był vatowcem to stawka VAT była by 8%? A skoro tak to dlaczego będąc ryczałtowcem nie obowiązuje mię stawka 22% a będąc vatowcem 23%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo stawka ryczałtu wynosi 7%, a stawka np za żywiec wynosi 8%, a nie obowiązuje stawka 22% bo teraz takowa nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

wiecie to nic śmiesznego bo kto płaci zus odlicza co roku ok 1.200 zł to co nasze dzieci na wsi gorsze sądzę każdy kto płaci vat i gruntowy podatek to nieraz przydało się takie odliczeni ,2008 były przymiarki do takiej ustawy ale rząd na tak wielki wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że na dzieci odlicza od podatku dochodowego na zas ogólnych, nawet płacąc podatek dochodowy na ryczałcie odliczeń takich nie ma, więc nie wiem o co Ci chodzi, chcesz mieć ulgi na dzieci płać podatek dochodowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

informacja od księgowej ojca - ponoć trwają dalsze prace nad ustawa od Vat i jest duża szansa ze w marcu zmienią się przepisy i wypadnie owe 20tys. z roku poprzedniego.

 

Jest też możliwość napisania jakiegoś specjalnego pisma do Naczelnika US o jakieś postępowanie szczególne. Jutro powinienem wiedzieć więcej - póki co tylko gadałem z ojcem telefonicznie i nie znam szczegółów. Nie mniej z tego co powiedział jest dobrej myśli.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Może wreszcie coś drgnie. Pewnie coś zmienią, bo przecież powoli będą się szykować do wyborów (trzeba postarać się o elektorat - :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

co wy z tymi 20 tyś.? jak ciężko się wykazać takim dochodem, to moim zdaniem przechodzenie na VAT, to tylko nic nie warta papierologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Darolee - najpierw poczytaj wątek i nasze posty a później krytykuj. Czy gdzieś napisaliśmy, że nie mamy takich przychodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tu nie chodzi o 20tys

tu chodzi o 20 tys ale w roku UBIEGŁYM

czyli jeśli mój brat sprzeda teraz tira pszenicy za 25tys. PLN to vatowcem pełnym może się stać dopiero 1 stycznia 2012


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

witam jestem MR, niedawno przeszedłem na Vat bo jak się uda to czekają mnie spore zakupy :) i nie musiałem wykazywać tego dochodu 20 tyś, musiałem tylko napisać oświadczenie,że od dnia przejęcia gospodarstwa do momentu złożenia dokumentów w US nie wykonywałem żadnej sprzedaży... do 25 stycznia musiałem złożyć vat-7 za te 2 dni grudnia 2010 w których już byłem na vacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

jestem nowy w temacie , czytałem kilka stron tego tłumaczenia o vat i powiedzcie czy dobrze myśle.

 

Np Miesiąc luty: sprzedaz tucznika za 10 000 , kwota brutto 10800

zakup diesla za 5000 brutto (w tym ok 900 stanowi vat)

 

Te 900-800 = 100zł czyli jestem 100zł na plusie tak ??

 

ja też przejąłem gosp w tym roku i lipa trochę z tą ustawą . Zakupy na kwotę 400 000 brutto sie zapowiadają jak wniosek przejdzie.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

A żeby odliczyć sobie vat to najpierw musze coś sprzedać tak??? a czy moge wystawić jakąś fikcyjną fakture na np sprzedaż 0,5 tony pszenżyta i czy moge jako kupującego wstawić mojego ojca. Bo narazie to jeszce nie mam co sprzedawać bo poza polem i wydzierżawionej obory to nic nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Żeby odliczyć sobie VAT musisz mieć w danym miesiącu lub kwartale jakąkolwiek sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj