karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

michalk    22

Tomku ja sie rejestrowalem i musilem miec fakturke to rozpozadzenie nie weszlo jednak.

Darolee@

tak zrobie jutro a chodzi mi o to jaki podatek mi beda placic jako vatowcowi dajmy na to za pszenice a jaki dostanie tata na tuczniki jesli jest na ryczalcie??

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

w takim razie mozesz odliczac czesci od kombajnu paliwa najlepiej zapisz ciagniki na siebi przydalo by sie miec tez ten garaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nie nie bo zamierzam skladac wniosek na MGR i wole nie miec zadnej maszyny zawsze to czyste konto ;) wiec na sama umowe uzyczenia moge czesci i paliwko odiczac??:) no a jak to jest z tym garazem?? moge utwardzic plac wokol niego?? moge n kupic material do wyknania oswietlenia??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

jezeli chodzi o mieso to bylo 3% ateraz chyba bedzie5% ale nie jestem pewien zaskoczyles mie z ta faktura a mialo nie byc chodziaz byl artykol w tyg rolniczym i tam podawali ze mieso z 3% na 8% ale to chyba ni mozliwe co do ryczaltu to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A tak zapytam szanownych kolegów w kwestii tych 20 tyś. przy przejściu na VAT. Był ktoś powiedzmy dziś lub zadzwonił i się zapytał o to w US? Nie wiem po co drążyć ten temat i połowa mówi tak a połowa mówi tak!! Ciekawe kto kłamie. A wystarczyłby jeden post osoby zainteresowanej ...zadzwoniłem dziś, czy byłem dziś w US. Powiedzieli mi ze jest tak i tak i tyle w temacie. A nie zaśmiecać wątek na co najmniej na 3 ostatnich stronach pytaniem, które i tak nadal jest bez odpowiedzi!!

 

No właśnie @tomasz21 ile "chyba jest" to też postów milion mamy ...a można się dowiedzieć. Ja się nie dowiadywałem, bo najbliższa sprzedaż w sierpniu mnie czeka,a inne sprawy mam na głowie, ale jak bym sprzedawał, to bym się skontaktował z US i nie miałbym żadnych wątpliwości.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Witam wszystkich! Może takie pytanie już było w tym temacie ale nie będę czytał prawie 100 stron dlatego zapytam czy odliczacie vat od energii elektrycznej a jeśli tak to jak to robicie? Macie osobne liczniki na gosp i dom mieszkalny czy jeden na wszystko i odliczacie szacunkowo tylko część vatu? Proszę o odp. ponieważ średnia faktura u mnie wynosi 2 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jezeli chodzi o mieso to bylo 3% ateraz chyba bedzie5% ale nie jestem pewien zaskoczyles mie z ta faktura a mialo nie byc chodziaz byl artykol w tyg rolniczym i tam podawali ze mieso z 3% na 8% ale to chyba ni mozliwe co do ryczaltu to nie wiem

nie o to chodzi czy jesli na ryczalcie bylo 6%to ile teraz?

a jesli na Vacie bylo 3% to ile teraz??

 

darolee@ pisalem juz ze bylem w US i musialem miec fakture zeby sie zarejestrowac jako Vatowiec:) chyba ze jaki US takie przepisy bo w naszym kraju jest rożnie...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Może takie pytanie już było w tym temacie ale nie będę czytał prawie 100 stron dlatego zapytam czy odliczacie vat od energii elektrycznej

 

 

A jakby kolega ze 2-3 strony przeczytał to by się dowiedział ;)

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

czytal czytal ale nic jasno napisane nie jest ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
...Z rolnictwem indywidualnym jest tak, że jest to firma sprawna inaczej. Narobili tych rodzai ewidencji producentów, że się można zamieszać :) Sam mam jak wielu z nas 3 wpisy - z GUS, ARiMR i z ARR :D A rolników nie wpisuje się do ewidencji gospodarczych w KRS-ie, jak sobie tego nie życzy, bo związane jest to z przejściem na podatek dochodowy i zus....

 

kopie:

-nakaz płatniczy podatku rolnego zamiast wpisu do ewidencji

-kserokopia nadania numeru REGON

-kserokopia że jest się VATowcem - ten kwitek co przechodziliście na VAT.

 

...Ja 2 lata temu podpisywałem umowę na internet z NETIĄ. Bez okazania żadnych zaświadczeń (jedynie dowód osobisty) podałem odpowiednie dane: nazwę, adres, nip i regon...

Podpisywałem taką umowę od sierpnia do paździenika i ciągle coś namieszali (tylko ja robiłem od razu cesję na siebie całej linii i w tym namieszała netia ostro). Nieważne. Dałem im to co wymieniłem wyżej i poszło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

@nikita masz na mysli te oplate 170zlotych co rbilem zeby przejsc na vat??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

A tak zapytam szanownych kolegów w kwestii tych 20 tyś. przy przejściu na VAT. Był ktoś powiedzmy dziś lub zadzwonił i się zapytał o to w US? Nie wiem po co drążyć ten temat i połowa mówi tak a połowa mówi tak!! Ciekawe kto kłamie. A wystarczyłby jeden post osoby zainteresowanej ...zadzwoniłem dziś, czy byłem dziś w US. Powiedzieli mi ze jest tak i tak i tyle w temacie. A nie zaśmiecać wątek na co najmniej na 3 ostatnich stronach pytaniem, które i tak nadal jest bez odpowiedzi!!

 

No właśnie @tomasz21 ile "chyba jest" to też postów milion mamy ...a można się dowiedzieć. Ja się nie dowiadywałem, bo najbliższa sprzedaż w sierpniu mnie czeka,a inne sprawy mam na głowie, ale jak bym sprzedawał, to bym się skontaktował z US i nie miałbym żadnych wątpliwości.

 

nie uwazam ze forum to smietnik

nie mozna jednoznacznie odpowiadac na pytania ani udzielac odpowiedzi bo urzednicy sami nas tak traktuja-podam prosty przyklad:do poludnia dzwonilem do agencji zeby zapytac czy dana maszyna bedzie podlegala pod wniosek na sektor mleczny - pan KIEROWNIK oddzialu regionalnego powiedzial ze nie, po poludniu dzwonil moj sasiad do tego samego KIEROWNIKA oddzialu i jemu powiedzieli ze ta sama maszyna o ktora ja pytalem podlega...

nastepnego dnia znowu ja zadzwonilem z pytaniem takim samym i o dziwo co sie okazalo? ktos zgadnie? pan KIEROWNIK stwierdzil ze owa maszyna jednak podlega... :o

jaki z tego wniosek? :D

hmmm...ja wiem ale na forum to sie nie nadaje...bo wtedy to bedzie dopiero smietnik.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Potrzebuje pomocy we wniosku o regon. W punkcie rejestracja, organ rejestrujacy i numer to chodzi o numer gospodarstwa z ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

A tak zapytam szanownych kolegów w kwestii tych 20 tyś. przy przejściu na VAT. Był ktoś powiedzmy dziś lub zadzwonił i się zapytał o to w US? Nie wiem po co drążyć ten temat i połowa mówi tak a połowa mówi tak!! Ciekawe kto kłamie. A wystarczyłby jeden post osoby zainteresowanej ...zadzwoniłem dziś, czy byłem dziś w US. Powiedzieli mi ze jest tak i tak i tyle w temacie. A nie zaśmiecać wątek na co najmniej na 3 ostatnich stronach pytaniem, które i tak nadal jest bez odpowiedzi!!

 

No właśnie @tomasz21 ile "chyba jest" to też postów milion mamy ...a można się dowiedzieć. Ja się nie dowiadywałem, bo najbliższa sprzedaż w sierpniu mnie czeka,a inne sprawy mam na głowie, ale jak bym sprzedawał, to bym się skontaktował z US i nie miałbym żadnych wątpliwości.

 

no to moze ja :)

byłem dzisiaj w US i dostałem informacje ze jednak nie ma tych 20tys mimo tego ze 30grudnia inny pracownik US podał mi informacje ze w projekcie nie ma tej zmiany o czym zresztą pisano również w top agrar

ale tak poza tym to dostałem info ze i tak tego nie sprawdzają bo nie są w stanie tego skontrolowac bo zgodnie z przepisami mozesz dokonac np 25 sprzedazy płodów rolnych po 950 zł i nie musisz ich rejestrowac w US i juz spełniasz wymóg :) wiec nic to ich nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Koledzy chciałbym się dowiedzieć jak ma wyglądać ta uproszczona rachunkowość przed wejściem na vat ??Mozna to pisać w zeszycie czy trzeba kopić druki i co to ma zawierać proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Potrzebuje pomocy we wniosku o regon. W punkcie rejestracja, organ rejestrujacy i numer to chodzi o numer gospodarstwa z ARiMR?

ja wczoraj regon wyrabiałem i tam nie trzeba było żadnego numeru arimr co ciekawsze serii i numeru dowodu też nie trzeba było;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Sprzedałem dzisiaj dwie jałówki i kazali mi pisać 5% vat a byłem swięcie przekonany że ma być 8%. A śłyszał ktoś o zmianach w PKWiU, podobno numery się zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Twoja faktura jest nieważna - zawiera złą stawkę VAT. Zadzwoń na Krajową Informacje Podatkową tam powiedzą Ci jaką stawkę należy stosować na żywe zwierzęta. Numery się zmieniły ponieważ używamy teraz nowej klasyfikacji PKWiU.

Edytowano przez ROLNIK7

http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie na zasadach ogólnych jest 8 % bynajmiej umie po tyle kazali pisac a ryczałt po 7% niezłe jaja nik nic niewie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

mam pytanie czy jest jakaś różnica w stawce vat przy rozliczaniu ryczałtowców a vatowców przy sprzedaży tuczników do zakładów mięsnych?w tej chwili jesteśmy ryczałtowcami ale w najbliższym czasie planujemy przejść na vat. może znajdzie się hodowca który tak rozlicza z zakładem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj