karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

łukasz    29

A jeśli jest to samochód z "kratką" np audi a4 avant

czy można odliczyć vat od drewna opałowego??

Jak wystawić fakture za sprzedane tuczniki np? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

heheh dobre ;) Ale rocznie kupujemy ok 80m3 drewna opalowego do suszarni.

A jak to jest z tymi fakturami jeśli np. sprzedaje tuczniki lub zboże. Czy może je wydrukować osoba u której sprzedaje dany produkt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

To chciałem usłyszeć. Czytam i czytam i nigdzie nie znalazłem że od nowego roku stawka wzrośnie do 7% wszędzie pisze że raczej ta stawka wyniesie 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jeśli udowodnisz że samochód jest ci niezbędny do produkcji rolnej to też możesz go odliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale jak wiemy samochód jest niezbędny do produkcji rolnej bo np czym mam jechać do agencji zarejestrować cielaki, albo złożyć jakieś wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro81    2

witam, mam zamiar kupić komplet kluczy i chciałbym zaczerpnąć Waszej opinii czy nie będę miał problemów z rozliczeniem vatu z tych kluczy na gospodarstwo? dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

raczej nie będzie problemów bo przecież klucze są potrzebne w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bez problemu odliczysz.Worek cementu.farby,wiertło,wiertarkę,śrubki,siatkę na ogrodzenie,betonowe ogrodzenie,gwoździe,wszystko co ci jest potrzebne do rolnictwa i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Bez problemu odliczysz ... wszystko co ci jest potrzebne do rolnictwa i nie tylko.

Ostrożny byłbym z tym stwierdzeniem - dla celów prowadzonego gospodarstwa rolnego owszem ale jeżeli coś służy do innych celów to byłbym ostrożny z głośnym wypowiadaniem takich rzeczy. Wszyscy wiemy jak jest ale po co kłapać, że część odliczeń VATu służy nie tylko celom stricte rolniczym?

 

Inna sprawa - odliczenie VATu.

Tak sobie czytam np tutaj: http://www.flota.com.pl/cms/index.php/38120/news_zajawka_horyzontalna_pelne_odliczenie_vat_od_auta_z_kratka_nie_bedzie_mozliwe_po_1_stycznia_2011.html

 

i ciekaw jestem ile w tym prawdy?

 

Idzie o to że miałem w przyszłym roku brać jakieś autko w dieslu, nowe i liczyłem na zwrot VATu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem samochód z fakturą VAT ale go nie odliczyłem.Zwrotu by wyszło 1600 ale wolałem sobie odpuścić.

Oczywiście że nie wszystko sobie odliczę.

Teraz maluję gospodarstwo no i też się zastanawiam,bo farbę na stajnie,stodołę i garaże to powinienem odliczyć ale co z domem mieszkalnym.Chociaż to jest gospodarstwo.Ale lepiej nie przesadzać zwłaszcza że można odliczyć [chyba]68% wartości VAT z materiałów budowlanych.Więc tu można skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

z materiałów budowlanych odliczymy 100% VAT, a co do malowania domu to tego bym nie odliczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na materiały budowlane można odliczyć [chyba] 68% VAT.Chodzi tu o materiały które przed wejściem do uni były na 7% a teraz są na 22%i te 15% różnicy możemy zwrócić się do US o zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wiem, my w czasie budowy odliczaliśmy cały VAT od materiałów budowlanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja przy budowie budynku mieszkalnego tak odliczałem.Zacząłem się budować w 2004 i też nie wiedziałem o tym odliczeniu to stan surowy postawiłem bez faktur.Dopiero jak zacząłem w środku to się dowiedziałem ile straciłem.

Teściu dwa lata temu zmieniał pokrycie dachu na stodole to też odliczył te 15% a on nie jest VATOWCEM na gospodarstwie.

Jeśli jesteś vatowcem na gospodarstwie i budujesz budynki gospodarskie, obory, itp, to odliczysz 100% Vat a jak budujesz dom mieszkalny to chyba 68% albo nie całe 69% Vat.Nawet przy wejściu do Castoramy były wywieszone listy na których pisało z jakich materiałów możesz odliczyć Vat.

Z tego co wiem jest to dalej aktualne a ja mam już trochę faktur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przy budynku mieszkalnym może tak jest, ja miałem jednak na myśli budowę ściśle rzecz biorąc budynków związanych z produkcją rolną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Witam wszystkich chciałem zapytać czy stawka 3% na produkty sprzedawane z naszych gospodarstw ulegnie zmianie w 2011r. na 7%.Proszę o szybką odpowiedz bo zamierzam przejść na vat a przy stawce 7% było by to dla mnie nieopłacalne. Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

najprawdopodobniej tak, ale zmieni się też stawka na produkty kupowane z 3% do 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

najprawdopodobniej tak, ale zmieni się też stawka na produkty kupowane z 3% do 7%

ale powiedz skąd masz taka informację bo ja dzwoniłem do US i do dwóch biur rachunkowych i nic im o tym nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to zależy jak będą wyglądały zakupy, niemniej jednak kilka % będziemy "do tyłu", więc planując przejście na VAT należy wszystko policzyć już na nowych stawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj