karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Lik10    0

Otrzymałem dotację "Młody Rolnik", czy od zakupów maszyn z tych środków będę mógł odliczyć vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szycam    0

W którym miesiącu muszę wpisać sprzedaż jak miesiąc sprzedaży to luty a data wystawienia faktury to marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

to wygląda tak kupujesz coś lub sprzedajesz w lutym to do 20 marca (ja tak mam przynajmniej) musisz się rozliczyć za zakupy i sprzedaż w lutym.(decyduje data wystawienia faktury) ale jak ci się jakaś faktura zawierusz albo masz ją później wystawioną to tez nic strasznego bo możesz w deklaracji składać faktury 2 miesiące do tyłu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

W którym miesiącu muszę wpisać sprzedaż jak miesiąc sprzedaży to luty a data wystawienia faktury to marzec

Ale pamiętaj że faktura VAT najpóźniej może być wystawiona siódmego dnia po sprzedaży.

Czyli sprzedaż 28 luty wystawienie 6 marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę ile dni po wystawieniu faktury sprzedaży muszę odprowadzić podatek należny (dodam, że rozliczam się kwartalnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w ostatnim dniu złożenia rozliczenia kwartalnego pieniądze powinny być na koncie US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

bogdan ma racje a jak się spóźnisz 3 dni to papiery u komornika są... tu kolejny przykład na to że nie ma równych szans, bo oni terminy zapłaty przedłużają do maxa a my nie możemy....


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Witam. Mam pytanie do vatowców. Od kwietnia przechodzę rownież na vat. Będąc już na vacie kupuję nowy ładowacz tur. Czy mogę odliczyć podatek od niego w przypadku gdy nie posiadam na siebie ciągnika tylko pożyczam od rodziców.Ladowacz będzie zamontowany właśnie na ciągniku rodzców. Jak z odliczniem paliwa ? Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a ja mam pytanie do ciebie, czy zmienily sie od tego roku zasady przejscia na VAT? Czy mógłbyś pokrótce przypomnieć je, skoro jesteś na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Deklaracje składam w US Koszalin. Zasady: ewidencja obrotów za ostatnie 3 miesiące, 20000 zł dochodu w roku poprzedzajacym przejście na vat, REGON, ewidencja środków trwałych, deklaracja i 170 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

20 000 ma byc dochodu czy przychodu, bo różnie słyszałem a to dwie różne rzeczy

ewidencja obrotów za ostatnie 3 msc to wszystko faktury kupna/sprzedaży czy może jest do tego jakaś specjalna książeczka do wypełniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Dzwoniłem do US. Ma być sprzedaż produktow rolnych ( zboże mleko zwierzęta itd.) powyżej 20000 zł w całym roku ( a nie w trzech ostatnich miesiącach) poprzednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

My jak od marca przechodziliśmy to chcieli z ostatnich 3 miesięcy, więc rózni ludzie pracują w tych urzędach, zawsze było z ostatniego roku, to może w naszym się popier.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od czego można odliczać Vat. Przegladam od jakiegoś czasu ten temat i nie mogę znaleźć od czego w jakim stopniu, szukałem w google i też nie bardzo moge znaleźć. Dlatego prosze aby ktoś mi to napisał lub podał linka do strony gdzie będzie to wszystko napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;/

słabo szukałeś... od zakupów do produkcji rolnej lub takich które udowodnisz że przydały się w gospodarstwie całość a tracisz połowę ryczałtu z tego co sprzedajesz... a od czego można dokładeni to zależy od interpretacji Twojego US bo jak wyczytałeś(chyba) powyżej w każdym jest inaczej choćby sprawa prądu niedawno poruszana u koleżanki można bez drugiego licznika i zmiany taryf a u mnie nie można...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi o oto chodzi że wszędzie jest inaczej a ja mam pytanie czy niema jakiejś listy gdzie by było wszystko wypisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

no właśnie mi o oto chodzi że wszędzie jest inaczej a ja mam pytanie czy niema jakiejś listy gdzie by było wszystko wypisane

NIE MA tylko na zasadach ogólnych -to co służy do produkcji rolnej decyduje naczelnik US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a z interpretacją tych wszystkich przepisów bywa rożnie... jakby coś ci nie pasowało to zawsze możesz napisać "wniosek o interpretacje indywidualną" do biura krajowej informacji podatkowej, kosztuje 40 zł i mają czas 3 miesiące na pisemną odpowiedź, w praktyce wygląda to tak że najpierw musisz się zgodzić z US na to co oni chcą (do nie dostaniesz vatu) piszesz ten wniosek i czekasz, a potem jak ty masz racje to za cały okres tych 3 miesięcy musisz zmieniać deklaracje... ja na razie czekam na odp...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

od kiedy ziemia jest obłożona podatkiem VAT???? VAT możesz sobie odliczyć usługi notarialnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Czy urzad skarbowy czepia sie jesli by ktos sprzedawal np za 10 tys a kupowal za 20 tys skad ma kase ja mysle ze co niektorzy tak robia np ojciec z synem jeden sprzedaje drugi kupuje co na to urzad US jesli vatowiec wiecej kupuje niz sprzedaje czy pytaja sie skad ma kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj