karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Nikita_Bennet    314
Mam pytanie. Od br miesiaca czyli marca przeszlismy na vat i planujemy kupic nowy ciagnik i czy to prawda ze w tym miesiacu marcu jesli nie wykaze zadnej sprzedazy to moge nie odzyskac vatu z maszyn ktore wlasnie kupilem w marcu? ....
Też mam ten problem bo w tym kwartale mam mnóstwo zakupów a zero sprzedaży.

I co mi księgowa powiedziała?

Jedną świnkę sprzedaj sobie na potrzeby własne, drugą na kogoś i sprzedaż jest i przyspieszony 25 dniowy termin zadziała :)

Oby od tych dwóch sprzedaży zapłacić podatek VAT.

 

PS: ze sprzedażą za 5 PLN to bym nie ryzykował :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dokładnie - stąd księgowej dostarczam z fakturami polecenie przelewu lub wydruki z banku o zapłacie tychże faktur.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

takie pytanie czy jeżeli zamawiam cześć do ciągnika przez internet paczka jest dostarczona przez kuriera to czy za usługi kurierskie tych części mogę sobie odliczyć vat??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak najbardziej, koszt dostarczenia masz na jednej fakturze z częściami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no właśnie problem w tym że na dwóch... dlatego pytam


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a fakturka za dostawę jak jest wystawiona, przez sprzedawcę części czy przez firmę kurierską, jak przez firmę to czy jest na gospodarstwo i jak jest nazwana usługa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Witam.Mam takie pytanie... Czy zakupy takie jak opony do rozrzutnika, czesci do maszyn nalezy wpisac na deklaracji w rubryce środki trwałe?

Z gory dzieki za pomoc


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Kontrola była kasa juz jest na koncie ;) Teraz jeszcze tylko odzyskać połowę od ARiMR i na Majorkę :D

 

A teraz całkiem z innej beczki; orientuje się ktoś jak jest z tym zwrotem z agencji, oni przysyłają jeszcze jakąś decyzję czy tylko kasę na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie o wartości 3500zł i o okresie użyteczności powyżej 1 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Oczywiście bije się w piersi jest 7 dni na wystawienie FV i kropka. Ale notę korygującą wystawia odbiorca FV czyli w tym konkretnym przypadku Zakład Mięsny jak ich księgowa to wychwyci to wystawi i wyśle notę korygującą do wystawcy FV wtedy jest po sprawie.

 

Sprzedawca natomiast może wystawić FV korygującą .

Daty sprzedaży nie poprawia się fakturą korygującą tylko notą

Noty wystawiają obie strony tranzakcji ta która stwierdza bład.

 

U mnie w skarbówce powiedzieli, że prąd mogę odliczyć, nawet jak jest jeden licznik, trzeba tylko określić ile się % zużywa w gospodarstwie i od tego procentu VAT i adnotacja przy fakturze. Można spisać sobie mniej więcej urządzenia w gospodarstwie i ile ciągną prądu mniej więcej. Tak teoretycznie mnie poinformowano, jak wygląda w praktyce i w innych US tego nie wiem.

 

Gdzie wrzucić zakup materiałów budowlanych, czy można je przyjąć za środek trwały?

EWELINA

Nie bój się kontroli VAT

Sprawdzą faktury

obliczą co można rozliczyć co nie

Podpowiadam celowo przekraczajcie kwotę zwrotu VAT-u

będziecie przywołani z papierami i na "sprawdzenie czynności podatkowych"

ZA TO NIE JESTEŚMY KARANI

i wtedy INSPEKTOR U.S. daje decyzje co w danym U.S. nożna rozliczać.

Jeszcze nie byłem ukarany prez U.S. mimo kilku błędów.

 

Jak nie mam racji piszcie tylko ci ukarani I ZA CO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a fakturka za dostawę jak jest wystawiona, przez sprzedawcę części czy przez firmę kurierską, jak przez firmę to czy jest na gospodarstwo i jak jest nazwana usługa??

 

faktura za transport wystawił kurier, faktura na gospodarstwo, nazwa usługi to nr listu przewozowego (który też posiadam)... po prostu wszystko dołączę razem (faktura za części + faktura za transport + list przewozowy) chyba powinno przejść wszystko ok. jak uważacie??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

powinno przejść bo usługa była wykonana dla gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

dobra dzięki gazik


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cie    0

fakture za ciągnik mam wystawioną w lutym a zapłace za nią w marcu ,więc rozliczam ja za marzec czy za luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam... Mam małe pytanie zastanawiam się nad przejściem z ryczałtu na vat jakie warunki musze spełnić jakie wnioski wypisać??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWELA    0

formularz NIP-1 i zgłoszenie VAT-R w US. U mnie REGONU nie wymagali, bo jestem osobą fizyczną. Trzeba też wypełnić oświadczenie - w roku poprzedzający przejście na zasady ogólne dokonaliśmy sprzedaży za min.20 000 złotych. No i do wglądu musimy mieć ewidencję sprzedaży z 3 m-cy poprzedzających przejście na VAT. Jeżeli się mylę, proszę żeby mnie ktoś sprostował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

fakture za ciągnik mam wystawioną w lutym a zapłace za nią w marcu ,więc rozliczam ja za marzec czy za luty

 

w lutym rozliczasz ten ciągnik...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWELA    0

Daty sprzedaży nie poprawia się fakturą korygującą tylko notą

Noty wystawiają obie strony tranzakcji ta która stwierdza bład.

 

 

EWELINA

Nie bój się kontroli VAT

Sprawdzą faktury

obliczą co można rozliczyć co nie

Podpowiadam celowo przekraczajcie kwotę zwrotu VAT-u

będziecie przywołani z papierami i na "sprawdzenie czynności podatkowych"

ZA TO NIE JESTEŚMY KARANI

i wtedy INSPEKTOR U.S. daje decyzje co w danym U.S. nożna rozliczać.

Jeszcze nie byłem ukarany prez U.S. mimo kilku błędów.

 

Jak nie mam racji piszcie tylko ci ukarani I ZA CO!!!

Dzięki za te informacje RSM32. Bardzo przydatne podpowiedzi, bo przyznam, że boję się odliczać VAT. Jeżeli chodzi o tę fakturę po terminie, to pytałam w skarbówce i kobitki powiedziały, że nie mam nic z tym robić, nikt mnie za to nie pociągnie do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Też mam ten problem bo w tym kwartale mam mnóstwo zakupów a zero sprzedaży.

I co mi księgowa powiedziała?

Jedną świnkę sprzedaj sobie na potrzeby własne, drugą na kogoś i sprzedaż jest i przyspieszony 25 dniowy termin zadziała ;)

Oby od tych dwóch sprzedaży zapłacić podatek VAT.

 

PS: ze sprzedażą za 5 PLN to bym nie ryzykował :D

 

U mnie to samo, jesteśmy nastawieni na prod. mleczną, od 1 marca jesteśmy na Vacie. No i jeśl bym kupił ciągnik w tym miesiącu, to otrzymam zwrot 22%? Żadnej sprzedazy w tym miesiącu nie bede miał, bo faktura za marzec będzie w kwietniu... Więc co robić? sprzedać cieliczke i to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

a ta sprzedaż za min. 20tys złotych to dotyczy produktów rolnych np. mleko, żywiec, zboża ( sory za takie pytania ale chce być pewien żeby się nie wtopić albo jakiejś kary płacić)...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ok dzięki za info... jescze jedno pytanie przez jaki okres czasu musze przechowywać wszystkie faktury??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj