karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

martinezo    41

ja w marcu przerabiałem ten temat, fakturę miałem na "Gosp. Rolne", natomiast ciągnik zarejestrowałem na imię i nazwisko- nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inseminator    0

dzięki wiem cośik więcej!! Jeszcze jedno. A czy muszę się starać o nowy NIP w urzędzie skarbowym jeśli przechodzę na zasady ogólne z ryczałtu .Czy wystarczy na starym się rozliczać z US.z góry dziękuje pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

NIP pozostaje ten sam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

czy remontująć obore vat od materałów budowlanych moge sobie odliczyć osobno(jako środek trwały) czy od sprzedaży?

 

jeżeli jako środek trwały to jaki kod wpisać(PKWiU czy SWW/KU) i w której książce(Ewidencja Nabycia Towarów i Usług czy Ewidencja Środków Trwałych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

odliczyć od sprzedaży bo materiały budowlane to nie są środki trwałe


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

właśnie wróciłem z US i pani kazała mi materiały budowlane wrzucić do środków trwałych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czy US szukając form zaczepnych może domagać się zgłoszenia prac remontowych obory w starostwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
no właśnie, jeśli faktury są w porządku i prowadzisz na bieżąco wpisy do książek "ewidencja zakupów" i "ewidencja sprzedaży" to nie ma się czego obawiać

 

a w jakiej formie prowadzisz tę ewidencję zakupów i ewidencje sprzedaży?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

dokładnie, remont wymaga zgłoszenia, ale w szczególnych przypadkach wykonanie remontu wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, jeśli:

 

* wiąże się ze zmianą lub wymianą:

- elementów konstrukcyjnych budynku lub

- zabezpieczeń przed wpływami eksploatacji górniczej lub przed powodzią,

* dotyczy instalacji gazowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ale jak zapisać materiały budowlane jako środki trwałe każdą fakture wpisywać do książki środków trwałych czy po skończeniu budowy wpisać jako całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Koledzy wytłumaczcie mu jedną rzecz na temat tego vatu bo już sam teraz nie wiem od stycznia przechodzę na vat udokumentowałem 20 tys sprzedaży i bede modernizował chlewnie na ruszta + pełna automatyka koszt ok 300 tys + vat czyli ok 66 tys vatu wychodzi jak to potem jest ja zapłace za wszystko ogólnie płace 366 tys i potem co mam zwrot tego całego podatku czyli te ok 66 tys czy jak ?? Jak to wogóle będzie wyglądało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

dokładnie tak jak piszesz!!

zgromadzisz faktury wpiszesz do księgi rozchodów i przychodów a potem do VAT 7 i zwrot


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

masz może jakiś wzór tej księgi?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Proponuje kolegom początkującym na vacie zainwestować w księgową , koszt kilkaset zł

na rok a głowa nieboli.Ja jestem na vacie 5lat i z początku robiłem sam ajak pózniej oddałem dla księgowej to sie za głowe wziołem ile błędów robiłem,Wszystko dobże jak kontroli niebędzie.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja sprawy powierzyłem księgowej ale lubię też wiedzieć co i jak :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inseminator    0

wiecie może w jakiej formie można prowadzić tę ewidencje sprzedarzy, 3 miesiace przed przejsciem na zasady ogólne.czy wystarczy zwykły zeszyt i wpisywanie ilości w i wartości sprzedanych produktów.??????

 

może nie produktów lecz towarów, bo to nie przetworzone!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zeszyt w sumie wystarczy ale jast taka książeczka " Ewidencja Sprzedaży"(czerwona z symbolem "k4"- przynajmniej moja) do nabycia w większych księgarniach i sklepach z art. biurowymi. ze 2 złote koztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

można też chyba skorzystać z programu druki IPS (sciągnąć, zainstalować i wtedy każdy druczek który jest na stronie można wypełnić z tego programu).

druki ips - Deklaracje podatkowe i inne formularze

 

chyba chodzi o takie coś: FVEW.F_I lub FVZA.F_I

 

dobrze myślę??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

a w jakiej formie prowadzisz tę ewidencję zakupów i ewidencje sprzedaży?

 

przed przejściem na zasady ogólne rozliczania VAT ewidencję zakupów i sprzedaży prowadziłem w zwykłym zeszycie, zapisując rodzaj sprzedanego towaru, datę i kwotę.

Po przejściu na VAT, ewidencję taką prowadzę, na podstawie wystawionych i otrzymanych faktur, w odpowiednich książkach "EWIDENCJA ZAKUPU" i "EWIDENCJA SPRZEDAŻY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

A jak jest z watem gdy jest sie producentem mleka. ile trzeba odliczyć watu od sprzedarzy. Czy w tym przypadku warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to zależy, a stawka na mleko to 3% sporo już było o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

możecie mi podpowiedzieć mam na siebie tylko ziemie ok25 ha czy muszę mieć też jakieś budynki na siebie i to samo wiąże się z prowem czy na prow muszę mieć na siebie budynki czy wystarczy ziemia bo tata ma na siebie całe gosp budyniki itd


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a do czego ci budynki?? masz tylko ziemię, maszyny stoją pod chmurką, a zborze prosto z pola sprzedajesz i budynki ci nie potrzebne na przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Różnie to bywa z tym brakiem budynków, jak kupowałem traktor na PROW to rzeczywiście nie trzeba, ale np na wyposażenie mieszalni pasz to już trzeba, w końcu w paszarni ta mieszalnia :blink: Zależy co kupujesz na prow, ale można spisać umowę dzierżawy, albo lepiej użyczenia budynków i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj