karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

bezbarwny    1265
11 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Bezbarwny ty o jesteś tak inteligentny ze nie wiesz sam co piszesz.. 😂😂😂

Co rusz to inna teoria z deee wzięta i tyle.. Typowy pisowski niedouk. 🤔

W końcu ustal z esobą co chcesz napisać i trzymają się jakieś wersji... 🤔

Zacytuj te rzekomo sprzeczne teorie 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ty chlopie potrzebujesz tłumacza aby ci wytłumaczył co napisałeś ? 😂😂😂

Zawsze mnie tym fascynujesz 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Toć ty nie wiesz sam co piszesz to skąd ja mam wiedzieć ?... twoja Ityligencja cię przerosła... 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Czyli tak jak sądziłem, potrafisz tylko pianę bić Prymitywny Półgłówku, bo przecież gdybyś miał możliwość,  to nie omieszkałbyś tego wykazać😂

  • Like 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Czlowieczku poczytaj co tu pisałeś i wytłumacz co chciałeś napisać... Bo ja nie widzę w tym żadnego sensu...😋

Nie ma z czym dyskutować bo to tylko osobiste zwidy i tyle... 

Głupio mądry chłopek co inteligentnego udaje i tyle 

Wmawianie że coś jest przekrętem bo jet zgodne z prawem... To mistrzostwo inteligencji pisowskiego gamonia... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

Takie pacany  to podaja kwoty z deee na forum i kłamią bo zapomnieli co pisali wcześniej... Nalgaja aby sobie wmówić że nie tracą.... Ponoć to objaw pewnego syndromu znanego medycynie.. 😂

Narazie to ty wychodzisz na oszusta podatkowego razem ze zwoim synem którego wg ciebie ,,dyma,, US. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Przecież sam napisaleś że nie ponosisz kosztów tylko zysk ze sprzedaży gdzie masz 7%vat. Teraz jak twoi są przy władzy czujesz się bezkarny, ale przyjdzie na was czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Napisałem że nie muszę ponosić kosztów aby dostać vat do sprzedaży i tak jest... Ty stwierdziłeś że na rr nie zwracaja vat... Co jest totalna bzdura i widać że byłes o tym przekonany... 😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265
13 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Czlowieczku poczytaj co tu pisałeś i wytłumacz co chciałeś napisać... Bo ja nie widzę w tym żadnego sensu...😋

Nie ma z czym dyskutować bo to tylko osobiste zwidy i tyle... 

Głupio mądry chłopek co inteligentnego udaje i tyle 

Wmawianie że coś jest przekrętem bo jet zgodne z prawem... To mistrzostwo inteligencji pisowskiego gamonia... 

To pisz że nie rozumiesz, a nie że ja głupoty piszę🤣

i zwracaj się do mnie per pisowski niedouk bo to mi splendoru dodaje😂

8 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Następny głupio mądry... 😂

Masz na to dowody? 

A to na coś legalnego dowody trzeba mieć?😋🤣

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Bezbarwny jesteś tak nudny jak twój nick 😜

Ty masz dowody ze to co jest legalne jest przestępstwem... Tak ci podpowiada twój pisowski rozumek.. 😂

Cyrk... 🤷‍♂️

Ja nie rozumiem jaki rozum i inteligencję ty posiadasz ze takie wywody z dee wzięte pocisz.. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    123
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

Nikt z tu obecnych, będących na vat, nie neguje że przy produkcji mlecznej nie opłaca się być na ów vat. Po co więc i Ty i Tobie podobne Ogarki bijecie pianę i próbujecie nieudolnie tłumaczyć to, co jest oczywiste? Bladego pojęcia nie masz/macie jak to jest być na tym vat, a do powiedzenia tyle, że hoho😉🙃😋🤣

Dobrze ,że Ty masz pojęcie o bycie na vat ,opłacalności i w ogóle w b. wielu kwestiach . Może i biję pianę ,ale  to  czysta hipokryzja ,komuś wytykać coś ,co samemu się uprawia z dużo większą częstotliwością . 🤔 

Edytowano przez Meg5

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Bogdan ile Ty masz lat bo myślisz jak mój ojciec , ale on przedwojenny rocznik, jak ktoś obraca milionem, albo więcej rocznie to nie musi brać kredytu i może kupować nowe maszyny i ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Może opowiedz ile watu odliczyłeś wtedy jak nie odliczyłeś za ten traktorek .. 😂😂😂

Gdybym nie rozumiał by był tobą... i bym przeszedł na vat choć jest mi to nie opłacalne... 🤕

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Ma płótno w kieszeniu to mu sie nie opłaca przejść na vat i marudzi jak stary dziadek

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
23 godziny temu, Strongman napisał:

Powiem wam ze tez rożnie firmy liczą ten vat bo powiedzmy kupujesz coś za 100 brutto powiedzmy kilka rzeczy 23% i rożnie na fakturach jest tego vatu jak wydasz powiedzmy 100zł.

Jak to możliwe? 😁 Ze 100zl brutto masz 18,7zł vatu 23%... innej opcji nie ma. Niektórzy tak właśnie "liczą", że z każdej stówki na 23% mają 23zl zwrotu vatu. Niestety matematyka jest nieubłagana. Musisz wydać 100 netto żeby było 23zł 😉

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

o tym to wiem ze 100zł netto to powinno być 23zł ale często nie jest a jest mniej bo niby ze nie da się podzielić i takie tam.

Ile razy się zdarzyło ze na paragon wychodziło drożej brutto niż na fv, w sklepach nabaja fv jak chcą lub porostu kombinują jak wszędzie.

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Jak to możliwe? 😁 Ze 100zl brutto masz 18,7zł vatu 23%... innej opcji nie ma. Niektórzy tak właśnie "liczą", że z każdej stówki na 23% mają 23zl zwrotu vatu. Niestety matematyka jest nieubłagana. Musisz wydać 100 netto żeby było 23zł 😉

A co ja napisałem ze 23zł, nie sadze.

Edytowano przez Strongman
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie wiem co bierzesz, ale bierz pół bo Ci szkodzi. 

Bez obrazy, ale jakieś głupoty modzisz. Jak może wyjść inaczej? 

Kupujesz filcoki za 100 brutto to masz i paragon i fv na 100brutto i w obu przypadkach 18.7zł vatu. Inaczej się nie da. Przecież sprzedawca się z tego rozlicza i musi grać

Inna sprawa jeśli kupujesz filcoki, a on wpisze coś innego, inna suma to i inny VAT. Ale jak się godzisz na lewiznę to Twój problem, tak samo jak ten co godzi się na zaniżone fv za cielaka. 

Nie da się towaru obłożonego stawką 23% sprzedać ze stawką 16% 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
9 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Napisałem że nie muszę ponosić kosztów aby dostać vat do sprzedaży i tak jest... Ty stwierdziłeś że na rr nie zwracaja vat... Co jest totalna bzdura i widać że byłes o tym przekonany... 😜

Coś sobie ubzdurałeś w tej swojej pustej łepetynie i dalej nie masz pojecia o vat. 

Pozatym nie odniosłeś sie do tego dlaczego synkowi kazałeś iść na vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

@Bogdan_ja uważam że kupiłeś na siebie a nie na syna vacika🤔?

Screenshot_20221128-081510.png


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj