karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

terminator1000    171

Może bogdan nie czai o co chodzi z VAT i większość sprzedaje na syna który jest na vat a zakupy robi na siebie rr i dlatego tak skamle że się nie opłaca. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Poczytaj kilka stron wcześniej i zobaczysz co kto czai a kto nie... 😜

Staraj się trochi jak chcesz błysnąć bo widzę że cienko w temacie i tyle.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Szukaj po PKWiU Przez cowidozmiany jest bajzel tak to by było 5 lub 8 %, w tej chwili może być 0 o ile nie zapomnieli wpisać. 

01.11.62 Groch  
01.11.62.0 Groch
Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Bycie na vat to nie taka łatwizna jak samemu chce się wszystko ogarnąć. 

Dlatego niektórzy z tego powodu nie przechodzą na vat, kiedyś rozmawiałem z goscirm i on twierdził że on jako rr dostaje cenę brutto a vatowcy dostają cenę netto i jeszcze od tego muszą zapłacić 5% vat, może to był ktoś z rodziny bogdana lub jego znajomy. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Widzę że nie możesz się pogodzić z tym że jesteś wydojony z kasy... 😁

Vacik nie ma nic na koncie tyko kredyt i tyle... Łon dybie na zwroty i robi koszty których rr nie zrobi bo nie musi... I temu ci na RR mają kasę a vaciki długi... 😁😁😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9

Ale o co tu jest w ogóle kłótnia? Każdy chyba umie sobie policzyć czy mu się opłaca być na VAT czy nie. A jak nie umie to lepiej zostać na rr i nie mieć problemów.

Ja na przykład długo byłem na ryczałcie i nawet trochę drobnych maszyn kupiłem w tym czasie ale kiedy chciałem zainwestować większe pieniądze w gospodarstwo przeszedłem na VAT i sobie wszystko odliczyłem. Niedługo kończy mi się okres 5 lat żeby nie zwracać VAT i wracam na rr bo bardziej mi się to opłaca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343
12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ja tyz inwestuje w gospodarstwo syna 😜

A ludzie mówią że synowej 😝

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A w rodzinie nic nie ginie... 🤷‍♂️

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Teoretycznie Bogdan, teoretycznie, bo w razie jakby co, to synowa swoją ziemię zabierze i maszyny syna wspólne. Chyba że będziesz mu pożyczał, a on nie będzie oddawał, ale to całe życie, gołodupiec zostanie. Z żoną jak z ujem, żartów nie ma🙃ale niech się im szczęßliwie wiedzie. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
4 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Ja ci przekazałem że jestem co najmniej melona do przodu na rr.... 😜

Tylko dlatego że syn jest Vatowcem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 godziny temu, bezbarwny napisał:

Teoretycznie Bogdan, teoretycznie, bo w razie jakby co, to synowa swoją ziemię zabierze i maszyny syna wspólne. Chyba że będziesz mu pożyczał, a on nie będzie oddawał, ale to całe życie, gołodupiec zostanie. Z żoną jak z ujem, żartów nie ma🙃ale niech się im szczęßliwie wiedzie. 

Maszyny są nasze/syna  i ziemia która dostał jest opisana imiennie na syna.... ziemi synowej  ja nie kupował to nie moja strata jakby co... 🤷‍♂️

5 minut temu, miwigos napisał:

Tylko dlatego że syn jest Vatowcem

Nie bo syn od 2 lat dopiero ma gospodarstwo... 

A w papierach to dopiero rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Pewnie już było na forum, ale zapytam jeszcze raz: czy stawka VAT na słomę i sianokiszonkę uległa zmianie czy jest nadal 8%? W rozporządzeniu jest wzmianka o słomie (0%), ale tylko spożywanej przez ludzi.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
8 godzin temu, Strongman napisał:

A jak jest z zakupem telefonu czy można odliczyć bo stary się popsuł.

Ja na telefony i laptopy odpisuje 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Ja na telefony i laptopy odpisuje 50%

Ja na 1 laptop nie odliczałem ale na drugi już 100% bo teoretycznie to ja tam tylko z rolnictwem związane rzeczy robię. 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Traktorek kosiarkę mogę odliczyć vat czy nie bardzo? Koło domu koszę 20% wkoło budynków inwentarskich garażu i sadku 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Sprzedaż ziemniaków z vat 0% ?

wg załącznika 10 do ustawy vat

07

Warzywa oraz niektóre korzenie i bulwy, jadalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj