karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

tomek198402    3

ja dziś miałem kontrole ze skarbówki, bo chcieli mnie sprawdzic czy takie gospodarstwo istniej no i oczywisćie kawe wypic ciacho zjesć pogadać a i przyokazji obiad zjeść, ale tak apropo to byli u mnie pierwszy raz od ponad roku bo tak krótko jestem na vacie , a byli z takiego powodu że kupiłem suszarnie za gotówke i musiałem sie wykazać pieniążkami skad wziołem , ale nie miałem problemu bo dwa kwity pokazałem z ar i mr za dopłaty a ze dostałem w czerwcu i grudniu 2008 to było wszystko jasne , i spisali dane fabryczne suszarni i koniec , oczywiście papiery (faktury z całego roku ) też sprawdzili ale nie mieli zastrzeżeń, pytałem sie tylko jak często będe miał kontrole to pani mi powiedziała że przy większym zakupie mogą ale nie muszą przyjechac i sprawdzić, a co do vatu jak ja poczatkujący raczej nie załuje ze przeszedłem na vat choc różne opinie słyszałem ale jak zawsze są wady i są zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jak kupowałem maszyny w zeszłym roku to pani księgowa w firmie Osadkowski S.A. Zadzwoniła do oddziału w świdnicy kto to jest ten garek (tu nazwisko) bo US ciągle im robił kontrole krzyżowe w związku z moimi zakupami <_<


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

od tego roku jest tak że za maszyny zwrot vatu można otrzymać w ciągu 25 dni ale trzeba mięc uregulowane płatności za wszystkie faktury.i z nikną głupi przepis który mówił że mozna odzyskać 22% od sprzedaży,teraz jest tak że ile masz do zwrotu to tyle ci oddają nie zależnie na ile masz sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Te 25 dni obowiązywały już wcześniej tylko trzeba było napisać podanie o wcześniejszy zwrot VAT-u i oczywiście zapłacone faktury.Ja do US składam podanie,kserokopie faktur i kserokopie dowodu zapłaty i od dnia złożenia papierów w US po 25 dniach kasa na koncie /niekoniecznie musi być kontrola na miejscu/

Przykład

zakup 29/01/2009, zaplata 30/01/2009,podanie do US 2/02/2009, zwrot na koncie do 27/02/2009( po tym terminie należą mi się odsetki ustawowe)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

Możesz napisać takie podanie jak ja pisze.

 

 

Do Naczelnika Urzędu Skarbowego

w ............

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyśpieszony zwrot podatku VAT za luty 2009 roku w terminie 25 dni.

Prośbę moją motywuję faktem, iż kwoty podatku naliczonego wykazane w deklaracji wynikają z faktur zapłaconych w całości bezpośrednio podatnikowi będącemu wystawcą faktur.

 

Z poważaniem

zawsze zwracają mi przed terminem, raz mialem tylko kontrole dokumentow a na vacie jestesm od stycznia 2007.

nie wyobrazam sobie powrotu na ryczalt. jeszcze złotowki nie wróciłem a rozliczam sie miesięcznie i prowadze tucz trzody chlewnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szycam    0

Co się dzieje z vatem jeżeli rolnik vatowiec sprzedaje np. cielaka rolnikowi ryczałtowemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

a co się ma dziac, rolnik vatowiec oddaje vat od sprzedanego cielaka i tyle.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

ryczałtowiec oddaje vat vatowcowi


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

wystawiasz normalna fakture vat i 3% do Us w odwrotna stronę wystawiasz fakture RR płacisz przelewem za towar i odzyskujesz 6% z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

to ty dwie faktury wystawiasz? bo czegoś tutaj nie kumam, z tego co mi wiadomo to RR wystawiam ryczałtowcowi jak od niego kupuję, a jak mu sprzedaję to tylko F/VAT


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

do iron.To by znaczyło że oddadzą cały vat np;zpaliwa 22, sr.och.roslin,nawozy 7 %,jezeli mam nikło sprzedaz w miesiącu .W kwietniu będe rozliczał pierwszy raz.Prosze o odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Pytanko, od grudnia nie miałem sprzedazy, tylko przekładałem kase na następne deklaracje.... jesli kwota bedzie z poprzednich deklaracji nie będą sprawdzac czy jest to kasa ze srodków pozostałych, czy trwałych?? bo sprzedarz mi sie duza nie szykuje i nie wiem czy wszystko mi wrócą (w wiekszosci fakturki za paliwo). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Mam pytanko:

-kogo musze poinformowac że jestem juz na VAT? Mleczarnie mam juz za soba,czy w agencji rolnej tez? bo agencja chyba nie ma z tym nic wspólnego-chyba że sie myle.będę zamawiac teraz kolczyki i chcialabym na to fakture wiec musze zamówic na "gospodarstwo rolne".no i w paszportach jest tylko moje imie i nazwisko-czy komus to zmieniali na :"Gospodarstwo rolne imie i nazwisko"? z gory dzieki za rady od osób mających podobną sytuacje . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Bogusia po informować musisz tylko tych co będą ci wystawiać faktury,że przeszłaś na VAT.Jak będziesz cokolwiek zamawiała to zawsze zaznacz że mają ci wystawić F/VAT i podawaj pełną nazwę i nr.NIP np.Gospodarstwo Rolne Bogusia Xxxxx NIP xxxxx zam..Xxxxx Poczta xxx.Przy puszczam że w paszportach nie będą nic zmieniać ,przecież w banku też masz konto imienne a nie na gospodarstwo/może porównanie trochę nietrafione/I powodzenia w wypełnianiu formularzy.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Dzięki wielkie <_< Lepiej dwa razy zapytac niż raz popełnić bład:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w tym tygodni dostałem druk z mleczarni żeby wpisac wszystkie dane i od kiedy przeszłem na vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

W mleczarni to ja bylam od razu po przejsciu na VAT.tam wypelniasz formularze,i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czy składkę AC na nowy ciągnik powinien agent naliczać od ceny netto ,czy brutto?-jestem VAT-owcem-proszę o pilna odpowiedz,bo do południa muszę go ubezpieczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Witam, w najbliższym czasie zamierzam przejść na Vat, mam więc kilka pytań.

Czy w GUS-ie można jako nazwę firmy przyjąć imię i nazwisko np. Jan Kowalski zamiast Gosp. Hodow. Jan Kowalski. Słyszałem, że jest to korzystniejsze choćby z powodu faktur za energię elektryczną, którą mamy imienną (gdybym chciał aby była wystawiona na Gosp. Hod... muszę płacić wyższe stawki za energię). Czy nie ma z tym problemu w GUs.

Jakiego programu komputerowego używacie do rozliczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Było w tym wątku o regonie chyba ale ja spytam z innej beczki - czy jest tak naprawdę potrzebny?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
Czy składkę AC na nowy ciągnik powinien agent naliczać od ceny netto ,czy brutto?-jestem VAT-owcem-proszę o pilna odpowiedz,bo do południa muszę go ubezpieczyc.

 

Ja jak ubezpieczam firmowe samochody to do wyliczenia składki AC agent bierze cenę netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

kazdy rolnik dostaje w gusie gospodarstwo rolne chce czy nie a regon wpisujesz przy rejestracji w US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Dziwne :) Zaświadczenie o nadaniu regonu to jeden z podstawowych dokumentów w rejestracji.Widac co urzad to inny obyczaj.A niby prawo wszędzie takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj