karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Arek    218

Nawet jak już ktoś ma eśt dla arimr to niech dla nich ma. Dla us jest nie potrzebna.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
10 godzin temu, rodman napisał:

zobaczymy co powicie jak agencja przy wypłacie kasy np. z modernizacji poprosi was o eśt

ta Ty jej możesz zaszkodzić, dobre haha

Kasa z modernizacji wypłacona a dałem tylko oświadczenie że nie prowadzę ewidencji śt. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23
21 godzin temu, Arek napisał:

Nawet jak już ktoś ma eśt dla arimr to niech dla nich ma. Dla us jest nie potrzebna.

no i tu trafiłeś w punkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Kupiona maszyna 4 miesiące temu 

Teraz przeszłem na VAT da się go jeszcze odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Da się, osobiście tego nie robiłem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Mam problem z wysłaniem deklaracji VAT w programie taxmachine A mianowicie nie da się wysłać po przez podanie danych autoryzacyjnych tylko wymaga podpisu elektronicznego. To tylko u mnie czy ktoś ma ten sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
18 godzin temu, michal12301 napisał:

Mam problem z wysłaniem deklaracji VAT w programie taxmachine A mianowicie nie da się wysłać po przez podanie danych autoryzacyjnych tylko wymaga podpisu elektronicznego. To tylko u mnie czy ktoś ma ten sam problem?

Przed chwilą wysłany potwierdzony przychodem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Czy US może się czepiać jeśli na VAT przejdę 1 lipca i zakupy też w lipcu czy lepiej być na VAT z miesiąc przed zakupami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zakupy możesz robić na drugi dzień i US się nie przyczepi, takie masz prawo. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

W % vatu odliczyć na fotovoltaike aby się nie przyczepiła skarbowka? Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3489

Tak jak prąd procentowo odliczasz,a najlepiej dwa liczniki i dwie instalacje i nikt sie nie dopieprzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Prądu nie rozliczałem dotychczas. Licznik mam jeden. Przy fotowoltaice to juz chyba zbędne dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Dnia 20.05.2020 o 17:05, king12 napisał:

Kupiona maszyna 4 miesiące temu 

Teraz przeszłem na VAT da się go jeszcze odzyskać?

Czytałem że się da odzyskać 5 lat do tylko 20% rocznie ale nie mogę znaleźć przepisów regulujących 

Może ktoś obeznany podesłać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Cytat

Odnośnie tej korekty pięcioletniej przy środkach trwałych- korektę w wysokości 1/5 podatku naliczonego, za 2020 rok będziemy mogli wykazać dopiero w deklaracji za styczeń 2021r., czyli po pełnym pierwszym roku rozliczania Pana jako podatnik vat czynny, i tak w każdym kolejnym roku, aż minie 5 lat licząc od momentu kiedy zakupione maszyny zostały oddane do użytkowania

 

Odnośnie zwrotu do 5 lat. na vacie jestem od 1 stycznia 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Witam wszystkich mam pewnien problem a mianowicie czy jesli kupilem 5 lat temu przyczepe rolnicza na umowe kupna-sprzedazy ktora byla zarejestrowana na mnie caly czas a bedac teraz vatowcem od pol roku przy jej sprzedazy musze wystawic fakture czy normalnie tez umowa kupna sprzedazy. Dodam tylko ze zadnego vatu z niej nie odzyskalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszX    0

pytanko jesli przejde na VAT, to moge rozliczyc faktury poprzednie np. miesiac przed przejscia na vat, czy beda liczyc sie faktury od dnia przejscia na vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munia2b    0

Cześć, muszę wystawic pierwszy raz fakture VAT RR i stad pojawiają się pytania:

1. Numer faktury daje kolejny w odniesieniu do swoich faktur VAT ze sprzedaży czy wpisuje numer podany przez rolnika ryczaltowego? 

2. Czy mozna taka fakturę oplacic gotówką? 

3. Jaka jest stawka zryczaltowanego podatku i co w pisac jak jakosc/klasa odnośnie sianokiszonki? 

Proszę o podpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Numer może być twój może być podany przez rolnika ryczałtowego ale jak Twój to musi mieć np faktura RR/1/2020. Żeby odliczy vat musi być bezgotówkowa. RR z tego co wiem to sprzedaje produkty z 7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Moim zdaniem numeracja zawsze powinna być nadawana przez vatowca- bo to on wystawia fakturę dla rolnika ryczałtowego. Ja stosuję taki sam system numerowania jak w przypadku swoich FV sprzedaży tyle, że z dopiskiem RR np. 01/06/2020/RR - pierwsza faktura w czerwcu 2020 zakupu od Rolnika Ryczałtowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj