karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość   
Gość

No właśnie fv była do 6.03 a bank zapłaci dziś bądź jutro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pytanko, mam konto w santander na gosp. Teraz dostalem za mleko pelna wyplate a bank automatycznie vat przerzucil to na to podkonto od vat. Czy jak bede placil faktury za pasze itp to z tego podkonta vat moze mi sciagac czy jak z ta kasa? Bo lipa troche ze kasa nie do ruszenia by byla, u mnie zawsze na plus z us wychodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Przy przelewie musisz zaznaczyć rubryke  "przelew VAT" i będziesz miał dodatkowe pola do uzupełnienia jak kwota netto i brutto, oraz nip przedsiębiorcy, któremu robisz przelew. Automatycznie kwotę VAT ściągnie Ci z subkonta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Możesz do skarbowki pisac ,jak nie zalegasz z płatnościami u nich to ci przeleja na konto główne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Pytanko, mam konto w santander na gosp. Teraz dostalem za mleko pelna wyplate a bank automatycznie vat przerzucil to na to podkonto od vat

ale to co taki mają nakaz czy sami z siebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Bank nie ma nic do tego. Płatnik faktury vat podejmuje decyzje czy płaci normalnie czy po pisowsku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Pisał już ktoś podanie do us o przeksięgowanie z konta vat na normalne? Czy tam sie podaje nr konta i konkretną kwote czy wszystko przelewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Narazie jest malo z podziałem ,za wszystko przelewam z podziałem więc ubywa z tego konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Moje biuro pisało mi 3 razy już o zwrot. Podajesz numer konta i kwotę vatu jaka jest na koncie i ma być zwrócona. Do tego opłata 30 zł do urzędu miasta...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A ta opłata to na co ? Characz od własnych pieniędzy ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U mnie za trzodę normalnie ale już za rzepak jak kolega to nazwał po "pisosku".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku sprzedawałem kombajn firmie, rzepak, trzodę i na szczęście wszystko szło normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Bo od tego roku juz tak szaleja,bo jak ktos ma placic kare albo niemoc sobie vatu odliczyc czasem to woli juz po nowemu placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie czy tu akurat o to chodzi ale trzeba mieć swój numer konta bankowego na tzw białej liście nie wszystkie nr kont przeszły automatycznie. Mi księgowy pisał wniosek żeby nr mojego konta był na tej białej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko rolnik nie musi mieć konta na białej liście.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12161

Sadek jesteś pewien tego co piszesz? mleczarnie nakazały porejestrować konta bo mogą nie wypłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wpisz w wyszukiwarkę "rolnik bez limitu i białej księgi" bo link nie przechodzi autoryzacji.

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/rolnik-bez-limitu-15-tys-zl-i-bialej-ksiegi/

Że kazała założyć to nie znaczy że musi być.

Taki przykład z dziś, koleżanka pisze że zbiera podatek 14 i 15 i rozlicza się 16, ordynacją podatkowa mówi inaczej że w takiej sytuacji termin płatności jest przesuwany na pierwszy dzień pracujący.

Mam 2 nakazy i w jednej gminie termin płatności to 15 w drugiej 16 (kilka lat temu uświadomiłem pracowników że źle robią każąc sołtysom rozliczać się 16 i po pewnym czasie przyznali rację i teraz termin płatności to 16).

22 minuty temu, Sadek napisał:

 

 

Edytowano przez Sadek
Edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19
Dnia 12.03.2020 o 17:09, Sadek napisał:

Tylko rolnik nie musi mieć konta na białej liście.

Jesteś w błędzie. Musisz mieć konto na białej liście w innym przypadku osoba której wystawiasz fakturę VAT (np. mleczarnia, skup zboża) nie zaliczy tego jako koszt uzyskania przychodu. Może zaliczyć tylko w przypadku płatności na konto będące na białej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Jedynie ryczałtowiec nie musi mieć konta na białej liście -może tak ON myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
1 godzinę temu, damaxyz napisał:

Jesteś w błędzie. Musisz mieć konto na białej liście w innym przypadku osoba której wystawiasz fakturę VAT (np. mleczarnia, skup zboża) nie zaliczy tego jako koszt uzyskania przychodu. Może zaliczyć tylko w przypadku płatności na konto będące na białej liście.

Nic nie musi. To jest nad interpretacja księgowych, że musi.

 

https://www.top   agrar.    pl/articles/prow-2014-2020/rolnik-bez-limitu-15-tys-zl-i-bialej-ksiegi/

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj