karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

jacek1296    1682
18 godzin temu, miwigos napisał:

Kontrachentów program ściąga po NIPie czy muszisz dane ręcznie pisać ,kolejne fakturu od tego samego kontrachenta ,ma w pamięci ,czy znów musisz pisać ręcznie,

Aż tak dobrze nie ma. Nowych kontrahentów musisz wpisać ręcznie; zostają oni w bazie i przy ponownym wprowadzaniu czy też pisaniu faktury wystarczy nip czy fragment nazwy. To darmowy program ministerialny, więc jakieś niedogodności muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

dokladnie prigram darmowy. Nie jest jakis hiper zaawansowany ale dzieki temu do obsluzenia przez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jak u was w us z fakturami za telefony? U mnie mam dwa na gosp firmowe i ostatnio w moim us zaczeli sie firm czepiac ze kozystaja tez do celow prywatnych i 75% tylko zalecaja odliczac vatu, inaczej kontrol i czepianie sie byle d*py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
22 godziny temu, maniek20 napisał:

Jak ktoś bogaty niech daję zrobić i innym ja tam ogarniam sam temat średnio na miesiąc 20 faktur czas pracy około 30 minut ze sprawdzeniem i wysłaniem 

Skąd wiesz jakie towary jak księgować? W sensie co np. jest środkiem trwałym.

23 godziny temu, jacek1296 napisał:

Vat od początku rozliczam sam. Obecnie przy pomocy "e-mikrofirma" rozliczam okres i wysyłam jpk. Podpis przez profil zaufany. Vat7 z "e-deklaracje". Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

Płacisz coś za to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
17 godzin temu, jacek1296 napisał:

Aż tak dobrze nie ma. Nowych kontrahentów musisz wpisać ręcznie; zostają oni w bazie i przy ponownym wprowadzaniu czy też pisaniu faktury wystarczy nip czy fragment nazwy. To darmowy program ministerialny, więc jakieś niedogodności muszą być.

Wystarczy podać nip i pragram sam zassie dane firmy z internetu.

 

13 godzin temu, marluk napisał:

Skąd wiesz jakie towary jak księgować? W sensie co np. jest środkiem trwałym.

 

Chyba każdy średnio myślący człowiek potrafi odróżnić śr. trwałe od pozostałych.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
32 minuty temu, Arek napisał:

Wystarczy podać nip i pragram sam zassie dane firmy z internetu.

 

Chyba każdy średnio myślący człowiek potrafi odróżnić śr. trwałe od pozostałych.

 

 

E-microfirma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
4 godziny temu, jacek1296 napisał:

E-microfirma?

taxmachine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, Arek napisał:

taxmachine.

pakiet za 160zł? Wystarcza do wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Pierwszy rok za free drugi 160 a kolejne za 100 oczywiście z fakturą. Kontrachenta wpisuje tylko nip i ciągnie z bazy regon ostatnio kobieta chciała fakturę i w bazie nie było więc nie darady takiej wystawić ( firma zawieszona kilka miesięcy temu). Można wystawiać proformy i rr. Ewidencje różnego typu. Przy środku trwałym tylko wybieram opcje średek trwały i wpisuje to w odpowiednią rubrykę nadwyżka z poprzedniego miesiąca przepisuje się sama. Zwroty robie na 60 dni po 2tys. Kontrola była na początku jak kupowałem ciągnik i w zeszłym roku jak kupowałem maszyny na prow wtedy kazali przywieść tylko faktury i potwierdzenia zapłaty za te maszyny. Po tygodniu odebrałem papiery nawet protokołu żadnego nie dali. Zwrot po 60 dniach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@poosa21

A orientujecie się może bo chce przejść na vat i odliczyć nawozy i środki ochrony roślin co kupowałem w jesieni. Jak to zaksięgować w takim programie księgowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@marluk Weź poszukaj sobie księgowej. Patrząc na Twoje pytania więcej stracisz na samodzielnym rozliczeniu się niż zaoszczędzisz na księgowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@Dodi Mylisz się. Po co mi księgowa jak miesięcznie nie będzie więcej niż 5-7 faktur? To naturalne, że najwięcej faktur będzie w pierwszym miesiącu i o to mam pytanie jak zaksięgować zakupy sprzed przejścia na VAT. Później już będzie łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@Dodi

Tak. Ale to nie ma znaczenia akurat.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak masz miesięcznie 5 faktur to już ci mogę powiedzieć że nie opłaca się być na vacie

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@Taurus83

Ale ja nie o to pytam. Uwierz, że mi się opłaca. Opłacalności nie mierzy się ilością faktur kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Zdradź błagam na czym będzie polegał fenomen tej opłacalności? Zamierzasz nic nie sprzedawać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Planuję duże zakupy na przestrzeni 2 lat najbliższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
3 godziny temu, Taurus83 napisał:

Jak masz miesięcznie 5 faktur to już ci mogę powiedzieć że nie opłaca się być na vacie

Lepiei mieć 5 faktur na 10tys. Niż 50 na 10tys.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie ilość faktur świadczy o opłacalności VAT.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam a jak to jest u rolników z zakupem nowego auta osobowego. Można odliczyć Vat tak jak jest  to w firmie. Mam zamiar kupić coś nowego i nie wiem jak to wygląda. 

Edytowano przez rafftti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj