karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

masa24    2347
16 godzin temu, Mikruss napisał:

dam ci 2 fv z opryskami i bedziesz pisal nawet 2 godziny.....

Ja bym to zrobił w 5 min. Pod jedna pozycje zakup srodkow ochrony roslin. Po robocie . Większość z was ma vatowska sraczke i strasznie panikujecie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ilość pozycji nie ma znaczenia w czasie wprowadzenie FV, jedynie jak jest kilka stawek podatku VAT to chwilę przedłuża.

A standartowo to numer FV, data, kontrahent, netto w odpowiedniej stawce podatku i przeznaczenie, na koniec spisu sprawdzenie statusu podatnika VAT.

Ktoś wprowadza każdą pozycję z FV do rejestru, czy księgowa tak mówi ile to ma roboty z taką fakturą?

Księgowa za 150 złotych miesięcznie nie spędzi na obsłudze podatnika więcej jak 2 godziny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 11.02.2020 o 22:52, Marl napisał:

To ile płacą Ci , którzy mają 40-50 faktur ma miesiąc?? 

U mnie tyle około jest i od jakiś 3-4 lat płacę 170 brutto, kiedyś było 150 a 10 lat temu 120 brutto ale nie interesuje mnie nic, zawożę faktury i odbieram raz na rok z poprzedniego roku, plus jest taki że nie płacę od żadnej ilości faktur, więc nawet jak jedzie się po dwa bolce za 40 zł to też biorę fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Zaksięgować 30-40 faktur to jakaś godzina lekkiej roboty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Policz dodatkowe godziny na śledzenie zmian przepisów, dodatkowo co nieraz nowe wynalazki więc trzeba na nowo się uczyć, druga sprawa jest taka że w trakcie kontroli jest dużo prościej bo jest na kogo zwalić jeśli trafi się na normalnego człowieka

Jak dla mnie samemu rozliczanie się przy większej ilości faktur to skórka za wyprawkę

Edytowano przez PATr
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja płacę księgowej za mój okres rozliczeniowy czyli przy 60 fakturach 310 zł za 3 miechy to nie jest dużo chyba. Bo to ~100 zł za miesiąc (a w tym to co pisałem wyżej).
Szczególnie że naprawdę sprawdza faktury i czasami znajduje jakieś błędy itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1
8 godzin temu, masa24 napisał:

Większość z was ma vatowska sraczke i strasznie panikujecie.

Rząd zabrał się za mafie vatoskie, więc dlatego panika.
Spróbuje chyba sam się rozliczać. 
Poza instalacją taxmachine i co miesięcznym wysyłaniem deklaracji do US co jeszcze trzeba robić?
Trzeba prowadzić tylko ewidencję środków trwałych?
Czy coś jeszcze?

Rozliczając się samodzielnie mając stosunkowo małe zwroty vatu zdarzało się wam mieć kontrole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli chcesz zmniejszyć szanse na kontrolę to wybij sobie z głowy przyśpieszone zwroty vatu, odkąd pisiory się wzięli za mafie vatoskie to praktycznie w większości przypadków przyśpieszony zwrot=kontrola

Ewentualnie jeśli dopiero przechodzisz na vat to rób duży i przyśpieszony wzrot, tak żebyś miał kontrolę to później możesz mieć spokój

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

robie zwroty za kazdym razem 60 dni i w sumie dosc czesto mialem kontrole. Ostatnio w listopadzie bo byla niezgodnosc w vat7k na jakies 300 zl sie pomylilem przez przypadek ale jeszcze tego samego dnia wyslalem korekte i finito.

Ja k ktos ma.bardziej rozb7dowane zakupy rozliczenia itp typu leasing, niepelne odliczenia i noe czuje sie na silach to faktycznie dobra ksiegowa, szczegolnie ze co chwila cos nowego i zmiany. Sam ostatnio w styczniu przy skladaniu vat7k mialem zgryz bo nie przechodzil i bledem wywalalo a okazalo sie ze trzeba zrobic aktualizacje wtyczki na nowy rok i w koncu poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

Korzystam z biura rachunkowego już 8 lat. Na początku było 130, później dłuższy czas 150 i od nowego roku 170.
Miesięcznie 6-12 fv zakupowych i sprzedaje max 4 razy w roku. Zawsze zwrot 60dni. Miałem przez ten okres 1 kontrole po większym zwrocie- musiałem jedynie jechać i podpisać dokumenty.
Jak to jest z kontrolami? Mieliście jakieś konsekwencje- kary finansowe, itp? Czy w większości przypadków poprawienie dokumentów, itp rozwiązuje problem?
Znajomy dostał dużą karę finansową po tym jak życzliwy poinformował, że zarobkowo kosi kukurydze i nie wystawia FV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

Toż to pomoc sąsiedzka, a nie usługa. 😀 Też przez to przechodziłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Texmachine ,ściaga po nipie kontrachenta i czy jak raz już go ściągne czy wpisze ,to jest on w pamięci i nie trzeba na nowo pisać ?

drugie pytanie prosto  z programu wysyłacie do skarbówki za pomocą podpisu elktronicznego ,czy wystarczy profil zaufany ,albo czy można przez dekleracje PIT tak jak przez strone e-deklaracje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
9 godzin temu, PATr napisał:

Policz dodatkowe godziny na śledzenie zmian przepisów, dodatkowo co nieraz nowe wynalazki więc trzeba na nowo się uczyć, druga sprawa jest taka że w trakcie kontroli jest dużo prościej bo jest na kogo zwalić jeśli trafi się na normalnego człowieka

Jak dla mnie samemu rozliczanie się przy większej ilości faktur to skórka za wyprawkę

Ja kiedyś chciałem skorzystac z usług firmy ksiegowej ( nowy podmiot na lokalnym rynku) . W umowie było, ze w przypadku błędu biura i ewentualnej kary finansowej -  biuro nie zapłaci tej kary. Znajomy jakoś mi to tłumaczył ale nie zrozumiałem. Chodziło raczej o to, ze biuro robi tylko "usługe ksiegowania faktur i wysyłke do Skarbowego."

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

lipa, bo biuro powinno być ubezpieczone i z tego się ściąga jak będzie lipa. Coś mi kiedyś księgowa tłumaczyła. No i musi być to błąd biura.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Vat od początku rozliczam sam. Obecnie przy pomocy "e-mikrofirma" rozliczam okres i wysyłam jpk. Podpis przez profil zaufany. Vat7 z "e-deklaracje". Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A ja nie mam na to czasu ani ochoty. Nie po to ledwo skończyłem mat-fiz i imprezowałem przez 5  lat studiów żeby się teraz męczyć z papierami 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
15 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

lipa, bo biuro powinno być ubezpieczone i z tego się ściąga jak będzie lipa. Coś mi kiedyś księgowa tłumaczyła. No i musi być to błąd biura.

Dokładnie, u mnie też biuro ubezpieczone i jeśli jest to z ich winy to oni odpowiadają

15 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

lipa, bo biuro powinno być ubezpieczone i z tego się ściąga jak będzie lipa. Coś mi kiedyś księgowa tłumaczyła. No i musi być to błąd biura.

Dokładnie, u mnie też biuro ubezpieczone i jeśli jest to z ich winy to oni odpowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś bogaty niech daję zrobić i innym ja tam ogarniam sam temat średnio na miesiąc 20 faktur czas pracy około 30 minut ze sprawdzeniem i wysłaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
Przed chwilą, jacek1296 napisał:

Vat od początku rozliczam sam. Obecnie przy pomocy "e-mikrofirma" rozliczam okres i wysyłam jpk. Podpis przez profil zaufany. Vat7 z "e-deklaracje". Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

Kontrachentów program ściąga po NIPie czy muszisz dane ręcznie pisać ,kolejne fakturu od tego samego kontrachenta ,ma w pamięci ,czy znów musisz pisać ręcznie,

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
2 godziny temu, miwigos napisał:

Texmachine ,ściaga po nipie kontrachenta i czy jak raz już go ściągne czy wpisze ,to jest on w pamięci i nie trzeba na nowo pisać ?

drugie pytanie prosto  z programu wysyłacie do skarbówki za pomocą podpisu elktronicznego ,czy wystarczy profil zaufany ,albo czy można przez dekleracje PIT tak jak przez strone e-deklaracje

Jak ściągniesz raz to już jest w bazie, wysyłam potwierdzając przychodem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dokładnie.

Można bez płacenia ale brak aktualizacji, a dokumenty US zmieniają się często.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

czy agencja może czepić się w protokole postępowania ofertowego, oferty która została dostarczona w dniu edycji ogłoszenia na portalu ( ogłoszenie otwarte 28 stycznia edytowane 3 lutego, oferta od dealera również z 3 lutego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
14 godzin temu, maniek20 napisał:

Jak ktoś bogaty niech daję zrobić i innym ja tam ogarniam sam temat średnio na miesiąc 20 faktur czas pracy około 30 minut ze sprawdzeniem i wysłaniem 

Równie dobrze po co w polu pracować samemu jak można pracownika nająć żeby wszystko robił. Stosowanie śor to tez trudna sprawa, lepiej niech ktoś inny to robi :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Nie do końca masz racje,ja sam prowadze ,ale wchodzą nowości i można coś przeoczyć ,ale temat do ogrnięcia ,ale nie dla wszystkich ,bo wiekszość nie wypełnia sama wniosków o doplaty ,a przecież to nic skomplikowanego,sam wypełniam sobie i trzem innym rolnkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj