karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

miwigos    3491

Zwrot  ok ,ale niektórzy przelewają  na subkonto przy kupnie od nas płodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam problem z wysłaniem deklaracji VAT 7 z programu taxmachine, jpk wysłany z podpisem profilu zaufanego ale w deklaracji VAT 7 nie ma możliwości profilu zaufanego.

Co robię źle? Przez 2 lata nie było problemu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Aktualizuje się z automatu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Przez tax machinę nie wyślesz nip7. Poczytaj sobie w Googlach jeszcze, ale do nip 7potrzebny jest chyba podpis kwalifikowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

@jaro86

To jak wysłać?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Osobiście, poczta. Poczytaj jeszcze w Googlach albo ktoś inny jeszcze podpowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tez podpisuję kwota pit i zwykle nie ma problemu. Czasem warto zajrzeć na stronę taxmachine tam często piszą o chwilowych problemach ale szybgko je naprawiają i zwykle na drugi dzień wszystko działa.

 

@jaro86 nikt to nie pisze o nip7 tylko vat7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
10 godzin temu, Sadek napisał:

Mam problem z wysłaniem deklaracji VAT 7 z programu taxmachine, jpk wysłany z podpisem profilu zaufanego ale w deklaracji VAT 7 nie ma możliwości profilu zaufanego.

Co robię źle? Przez 2 lata nie było problemu.

Ja wysylam przez Adob rider tylkp wtyczka do niego edeklaracje i faktycznie tez nie dalo rady eyslac i aktualizowalem wtyczke bo sa zmiany w ostatniej deklaracji za 2019 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Dnia 23.01.2020 o 08:16, kuba9449 napisał:

I oczywiście będzie to subkonto do vatu. Potem jeszcze 60 dni na uwolnienie tych środków.

Nie koniecznie i po powielajcie tego kolego ;)

 

20 godzin temu, Arek napisał:

Po co sobie utrudniać życie zwrotem vatu na subkonto?

Za październik ubiegałem się o zwrot vat w 60dni. W deklaracji vat7 wpisałem kwotę w pozycje 57 oraz 60, 58 zostało puste i zwrot przyszedł na normalne konto.

Dokładnie, ja subkonto VAT mam a wszystkie zwroty idą na normalne konto nawet kupując stal z zał 15 (ale w ilości mniejszej niż 15tys PLN).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Dobra faktycznie pokręciłem. Wysyłałem ostatnio nip 7 i przez to pomyłka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Był artykuł na farmerze i tam chyba wprowadzili błąd. 
rozumiem ze zwrot VAT dostajemy na konto podane w deklaracji 

na subkonto ewentualnie dostajemy VAT za sprzedaż produktów jSk ktoś nam tam przeleje, chociaż produktów rolnych się nie dzieli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Temat opanowany, trzeba potwierdzić przychodem za 2018 a wpisywałem za 2017.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
2 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

Nie koniecznie i po powielajcie tego kolego ;)

 

Dokładnie, ja subkonto VAT mam a wszystkie zwroty idą na normalne konto nawet kupując stal z zał 15 (ale w ilości mniejszej niż 15tys PLN).

Jeśli podacie konto firmowe to pieniądze trafią na subkonto i potem urzędnik ma 60 dni na uwolnienie tych pieniędzy. Można wziąć na konto prywatne, ale wtedy trzeba spełnić pewne warunki aby zwrot był po 25 dniach.

  • Confused 1

Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
5 godzin temu, kuba9449 napisał:

Jeśli podacie konto firmowe to pieniądze trafią na subkonto i potem urzędnik ma 60 dni na uwolnienie tych pieniędzy. Można wziąć na konto prywatne, ale wtedy trzeba spełnić pewne warunki aby zwrot był po 25 dniach.

miałem przelewy na rolnicze i całość tam szła, teraz podałem ROR do zwrotu z US (mam takie prawo) + dwa konta rolnicze gdzie oba mają subkonta VAT i zwrot idzie na ror bo to jest główne konto które podałem w deklaracji nip-7 a także jak pisze "miwigos" przy każdej deklaracji za każdy okres rozliczeniowy zaznaczasz na które konto to ma być przelane.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Drodzy użytkownicy mam takie pytanie czy mogę odliczyć VAT od materiałów które będą służyć do przeróbki stodoły na obore ( pustaki beton stal drzwi stanowiska)

Chce dodać że obora wraz z stodoła  NIE JEST MOJA chowam w niej bydło mleczno-opasowe, mam na obore umowę użyczenia którą przedstawilem w US. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Możesz odliczyć wszystko co jest potrzebne do produkcji rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
11 minut temu, Arek napisał:

Możesz odliczyć wszystko co jest potrzebne do produkcji rolnej.

To wiem, Z tym że ten budynek nie jest moja własnością.... a beton pustaki to taka inwestycja dosc "trwała"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Deweloperzy też nie zawsze budują na swoich gruntach, odliczają vat od materiałów budowlanych a później wystawiają fakturę vat za budynek.

Ty robisz tak samo. Kupujesz materiały niezbędne do prowadzenia produkcji.

Odliczyć można wszystko kwestia sensownej argumentacji w przypadku ewentualnej kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
1 godzinę temu, Arek napisał:

Deweloperzy też nie zawsze budują na swoich gruntach, odliczają vat od materiałów budowlanych a później wystawiają fakturę vat za budynek.

Ty robisz tak samo. Kupujesz materiały niezbędne do prowadzenia produkcji.

Odliczyć można wszystko kwestia sensownej argumentacji w przypadku ewentualnej kontroli.

W sumie to material nie bd taki kosztowny bo okolo 20 tys ale  zawsze coś jest tego vatu. Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

Witam wszystkich , jak kupujecie np. cielaki prosiaki czy zboże od rolnika ryczałtowego to co wpisujecie w rubryce "oznaczenie (opis) klasy lub jakości produktów" w fakturze RR? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

ja zostawiam puste, to pole nie jest obowiozkowe,ogulnie wpisuje się tam kod produktu który się kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj