karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Sadek    1123

Wyobraźcie sobie jak kompetentna musiała by być osoba kontrolująca aby znać wszystkie przepisy z 25 lat.

VAT to nie problem, ale w przypadku firm to na przestrzeni 25 lat to duże zmiany mogą być.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

Koledzy mam pytanie .Ostatnio robiłem zakupy w dysk, spożywczym i kupiłem 2 gaśnice samochodowe mieli w dobrej cenie, przy kasie mówię że to na fakturę i pani wydrukowała mi paragon z nr nip  i mówi że to wystarczy  ,sprawa otarła się o kierowniczkę  a ona potwierdziła  że od nowego roku  na zakupy do 450 zł wystarczy par. z nip zamiast f  vat  . O czymś takim nie słyszałem  a wy co na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pasjonat40 Miała rację teraz wystarczy paragon ale z nip po wyżej 450 to już faktura 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czyli teraz do 450zł nie będzie faktury tylko paragon z nip ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Arek Jak się będzie chciało  sprzedawcy tak ci zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
23 godziny temu, Marl napisał:

@Nikita_Bennet : patrze teraz na xcom.pl a tu windows 10 home 550 zł :/ . Ważne aby miec fakture zakupu i najlepiej wersje BOX. Klucze z allegro to włąsnie sa z policencyjnych komputerów. Do tej pory ludzie się na to nabierają... Albo raczej nikt tego nie sprawdza... 

jeżeli spełniają te firmy przepisy jakiegoś tam wyroku to możesz sobie kupić i jest legal.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, pasjonat40 napisał:

Koledzy mam pytanie .Ostatnio robiłem zakupy w dysk, spożywczym i kupiłem 2 gaśnice samochodowe mieli w dobrej cenie, przy kasie mówię że to na fakturę i pani wydrukowała mi paragon z nr nip  i mówi że to wystarczy  ,sprawa otarła się o kierowniczkę  a ona potwierdziła  że od nowego roku  na zakupy do 450 zł wystarczy par. z nip zamiast f  vat  . O czymś takim nie słyszałem  a wy co na to?

Później z tych paragonów wystawia się fakturę VAT. Przynajmniej dzisiaj tak mi powiedzieli w briko. A się wkurwilem    bo nie wiedziałem o tym że to weszło od 1.01. I paredziesiąt złoty vatu poszło się je.ba.ć. A ze nie było kolejki to nie zauważyłem kartki która o tym informuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchajcie dziś dowiedziałem sie od kolegi ze jeśli np kupiłem traktor i chce wystąpić o zwrot vatu to mi go przeleja na to konto vat ( sub konto czy jakos tak) a nie tak jak zawsze na swoje prywatne konto. Jak to jest? Co urząd to inaczej czy co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
32 minuty temu, michal_xs napisał:

Słuchajcie dziś dowiedziałem sie od kolegi ze jeśli np kupiłem traktor i chce wystąpić o zwrot vatu to mi go przeleja na to konto vat ( sub konto czy jakos tak) a nie tak jak zawsze na swoje prywatne konto. Jak to jest? Co urząd to inaczej czy co? 

https://cenabiznesu.pl/-split-payment-a-prywatny-rachunek-przedsiebiorcy

Poczytaj a będzie wszystko wiadomo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Przeleją na takie konto jakie zaznaczysz w deklaracji vat,ile razy o tym samym pisać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Dzisiaj zakupiłem maszynę i co ciekawe muszę wyrobić konto firmowe bo nie mogę tak przelać pieniędzy z konta na konto tylko musi iść vat oddzielnie na jakieś subkonto. I w tym koncie firmowym wpisuje się nip i jakoś dzieli tą kasę podczas przelewu.

Rozumiem to tak ze diler ma swoje konto na które przychodzą pieniądze netto i takie dodatkowe do którego niema dostępu na które wpływa sam VAT.I jak się wykonuje przelew to te pieniądze się jakoś rozdzielają.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Ty wykonujesz jeden przelew tylko zaznzczasz że to podzielona płatność i wpisujesz ile jest vatu,po wpłynięci na konto sprzedawcy maszyny system mu przelewa vat na subkonto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
18 godzin temu, Strongman napisał:

Dzisiaj zakupiłem maszynę i co ciekawe muszę wyrobić konto firmowe bo nie mogę tak przelać pieniędzy z konta na konto tylko musi iść vat oddzielnie na jakieś subkonto. I w tym koncie firmowym wpisuje się nip i jakoś dzieli tą kasę podczas przelewu.

Rozumiem to tak ze diler ma swoje konto na które przychodzą pieniądze netto i takie dodatkowe do którego niema dostępu na które wpływa sam VAT.I jak się wykonuje przelew to te pieniądze się jakoś rozdzielają.

To już jest od dobrych kilku miesięcy, dodatkowo musisz sprawdzić czy jego konto jest na białej liście inaczej nie dostaniesz zwrotu vat (twoje też musisz tam dodać).


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Jak kupiłem paliwo za około 10 tys  zł to płatność podzielana czy jak .limit jest od 15 tys w górę tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

od 15 w górę. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Mi też sprzedawca mówił 15tyś i chciałem żeby mi jednego dnia napisał do 15tyś i za dwa dni znowu do 15tyś i się nie zgodził ze niby transakcja dzielona, a co to nie można kupić dzisiaj coś i za parę dni znowu, bo akurat sprzęt jeden kosztował 14 i drugi 14 więc bym się wyrobił.,Zakładam te konto chyba w pko bo jest praktycznie darmowe pod warunkiem przelewu 1000zł przez kogoś, np mleczarnie.

Tak cy siak trzeba założysz konto firmowe bo mnie to nie ominie prędzej czy później i dać nr konta do księgowej a ona już wyśle do urzędu skarbowego i po problemie.

W dotychczasowym banku spółdzielczym 30zł za prowadzenie miesięcznie takiego konta firmowego.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nie chcę reklamować ale ja na razie testuję konto firmowe inteligo czy wyjdzie całkowicie za free czy też nie bez żadnych przelewów wpływów czy czegokolwiek.
BS robi 10zł miesięcznie za konto + 10 za dostęp do internetu więc 20 zł za nic tak naprawdę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Mój wybór padł na pko dla tego ze można pobrać pieniądze w każdym banku w Polsce i bankomacie a co miasto bank pko, mam tez takie zwykłe konto w pko do płatności internetowych od lat i nie narzekam.

Po za tym ile razy byłem gdzieś na giełdzie czy innym mieście i trafił się zakup czegoś o czym nie myślałem i kasy za mało a tak parę minut i kasę można skombinować a w spółdzielczym niby to samo ale tylko w najbliższej okolicy a nie całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Prz zakupie maszyn to chyba nie wiedza sprzedających skoro nakazuje robić SP, kupowałem w styczniu dwie maszyny powyżej 15 tyś i normalne przelewy robiłem. Dla rolników SP będzie wymagane chyba tylko przy zakupie paliwa. A przy sprzedaży to już wogóle nas to nie obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Z tego co mówią banki to jest mrożenie pieniędzy bo przychodzi kasa na sub konto i jej nie tkniesz a normalnie można by było nią obracać jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
10 godzin temu, Arek napisał:

Prz zakupie maszyn to chyba nie wiedza sprzedających skoro nakazuje robić SP, kupowałem w styczniu dwie maszyny powyżej 15 tyś i normalne przelewy robiłem. Dla rolników SP będzie wymagane chyba tylko przy zakupie paliwa. A przy sprzedaży to już wogóle nas to nie obowiązuje.

paliwo, stal ale warunek - > kwota z faktury powyżej 15 tys pln.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

odpowiedz sobie sam - czy maszyny są w załączniku 15? Jeżeli są to trzeba jeżeli nie ma to nie trzeba a wg mnie ich tam nie ma - sprawdź i będziesz miał 100% pewność.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj