karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

miwigos    3472
Przed chwilą, PATr napisał:

Ja odliczam po 50% ale ze wszystkich numerów, czyli 4x telefon i internet stacjonarny

Na logike po co w gospodarstwie 4 telefony ,chyba że firma

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wszystko co jest zwiazane z prowadzeniem gospodarstwa..., opał, gaz itp. Musisz umiec to uzasadnic przy kontroli


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Znajomy odlicza środki czystości, Ja odliczam ubrania robocze  plus pasta BHP.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
2 godziny temu, przemol87 napisał:

Wszystko co jest zwiazane z prowadzeniem gospodarstwa..., opał, gaz itp. Musisz umiec to uzasadnic przy kontroli

gadałem z gaziarzem żeby 1-2 butle wziąć to mówił od razu - taniej będzie bez faktury ;)

9 minut temu, Sadek napisał:

Znajomy odlicza środki czystości, Ja odliczam ubrania robocze  plus pasta BHP.

mydło, mydło w płynie, pasta BHP bez problemu. Ja tam biorę np po kilka rzeczy np 3 różne mydła aby były 3 pozycje na fakturze i jedną z nich wykreślam i wtedy wiadomo co poszło na cele prywatne a co do gospodarstwa.
Odzież, buty, rękawice 100% odliczenia, czapki nie wrzucałem nigdy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 26.01.2019 o 21:05, agrarmrc napisał:

Ciekawe czy tylko "straszą", a może coś więcej wiedzą?

Vat.thumb.png.23f95c432d9ddc55c83eebe075d1773e.png

kolego to nas nie dotyczy chyba że ktoś ma firmę tylko jestem ciekaw jak to będzie bo miało też już nie być podpisu pitem a dalej można wysłać tak tylko teraz pita za 2017 idzie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
8 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

mam neostradę 20Mbit do której internet komórkowy się nie umywa.

Wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, u mnie neostrada była max 7Mbit, youtube hd było problemem, w dotaku ciągle był problem z zawieszająca się centralą.

A teraz LTE mam 7992333176.png a bywa i 7990454401.png

Limit 999GB za 51zł netto.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
22 minuty temu, maniek20 napisał:

kolego to nas nie dotyczy chyba że ktoś ma firmę tylko jestem ciekaw jak to będzie bo miało też już nie być podpisu pitem a dalej można wysłać tak tylko teraz pita za 2017 idzie 

 

Tak grudzień poszedł, ale nie wiadomo jak styczeń. Ale jak coś to darmowy e-puap jest jeszcze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podpis pitem łatwiejszy i szybszy ale profilem zaufanym też bez problemu idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Sadek napisał:

Tak grudzień poszedł, ale nie wiadomo jak styczeń. Ale jak coś to darmowy e-puap jest jeszcze.

poszedł grudzień i reszta też na stronie taxmachina czytaj  tylko przez podpis zaufany nie idzie albo deklaracja albo jpk tylko ma pit lub podpis elektroniczyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Podpisywałem Profilem Zaufanym od lutego 2018 tak do czerwca , później już tylko Pitem . Profil "się powiesił" , sprawdzałem , ustawiałem , aktualizowałem i nic . Mieliście podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja stwierdziłem że łatwiej jest walić pit i tak profilem robiłem może 2 razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

Potwierdzam, ja również miałem problem z profilem gdzieś tak od maja lub czerwca i od tamtej pory nawet nie próbowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Profil zaufany działa bez problemu. Może jest problem z "filtrowaniem" ruchu sieciowego przez urządzenia dostępu internetu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
2 godziny temu, Arek napisał:

Wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, u mnie neostrada była max 7Mbit, youtube hd było problemem, w dotaku ciągle był problem z zawieszająca się centralą.

tak jak piszesz, tyle że u mnie LTE to max 5-6Mbit niezależnie od opa i to przy dobrej pogodzie itp. Tak jak dziś to i 1Mbit jest max. Neostrada ma pewne te 16-17Mbit ostatnio (kiedyś było 20 ale możliwości centrali się chyba kończą). No i jest to stabilne i pingi są sensowne. Do wielu rozmów po infoliniach czy sklepach gdzie nie używają komórek bardzo często dzwonię ze stacjonarki bo tam i są minuty i nie zrywa zasięgu. Komórka jest OK jak wyjdę z domu ;)
Nie ukrywam że akurat kończy mi się abo na stacjonarny+adsl i mają w tym roku budować BTSa i ciekaw jestem czy nie zrobię jak Ty bo obecnie moje karty sim to przeważnie używane poza miejscem zamieszkania.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Jestem na vacie i chciałbym kupić ciągnik od osoby fizycznej. Rozumiem, że vatu niestety nie będę mógł sobie odpisać bo faktury nie dostanę tylko umowę kupna sprzedaży. Ale jeśli za kilka lat będę chciał go odsprzedać to wtedy będę musiał vat odprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze rozumujesz. Za kilka lat jak nic się nie zmieni możesz to obejść robiąc darowiznę na kogoś w bliskim pokrewieństwie a po pół roku sprzedaż przez obdarowanego na umowę K-S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Dnia 28.01.2019 o 00:23, Nikita_Bennet napisał:

tak jak piszesz, tyle że u mnie LTE to max 5-6Mbit niezależnie od opa i to przy dobrej pogodzie itp. Tak jak dziś to i 1Mbit jest max. Neostrada ma pewne te 16-17Mbit ostatnio (kiedyś było 20 ale możliwości centrali się chyba kończą)

😯a u mnie neostrada wyciąga 4 Mb/s 🤨 i to jest max , ba wcześniej to 1,2 wyciągała , najlepsze że puścili przez województwo rurki na światłowody i puste stoją 🤣😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Banki robią co chcą ... https://www.topagrar.pl/articles/prow-2014-2020/jak-odzyskac-vat2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Jestem Vatowcem, czy muszę prowadzić kpir? Jak chciałem kupić telefon i abonament przenieść na vat to mi powiedzeli że nie mogę bo muszę mieć regon? A czegoś takiego nie mam. A jeszcze jak mam fakturę za wodę i energię na imię i nazwisko a nie na gospodarstwo rolne to mogę vat odliczyć? Z góry dziękuję za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Imię nazwisko plus NIP.  Kobieta w tauronie mówiła że na działalność jest wysoka stawka za kW i zrezygnowałem. Liczą ci prąd jak dla przedsiębiorców. VAT nie pokryłby różnicy w cenie. 

Ad do postu wcześniej. Wymagają regon do przejścia na VAT w telekomunikacji. A regon dostajesz wraz z założeniem działalności więc nie rozumiem jak można być na VAT i nie mieć regonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185
Dnia 12.02.2019 o 11:20, Marcin79 napisał:

Jestem Vatowcem, czy muszę prowadzić kpir? Jak chciałem kupić telefon i abonament przenieść na vat to mi powiedzeli że nie mogę bo muszę mieć regon? A czegoś takiego nie mam. A jeszcze jak mam fakturę za wodę i energię na imię i nazwisko a nie na gospodarstwo rolne to mogę vat odliczyć? Z góry dziękuję za pomoc

 

A kto cie rozlicza do skarbowego. Ja od faktury za energię  odliczam 70% vatu na gospodarstwo. Faktury nie sa na działalność gospodarczą tylko prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badboy27    8

Jak to jest z przejściem n vat, trzeba pierwsze wyrobić regon dopiero później można złożyć wniosek w urzędzie skarbowym o przejście na vat. Chciałem od marca a podobno trzeba do końca lutego wniosek złożyć a na regon czeka się około tygodnia. Czy może da rade złożyć wniosek a później dowieść regon.? Może ktoś coś takiego przerabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Mi trzy lata temu regon wydano pół godziny po złożeniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj