karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Taurus83    889
2 godziny temu, tomuss17 napisał:

Witam kolegów mam pytanko czy ktoś robił coś takiego ??

Planuje zakup zimówek do osobówki czy jest możliwosc wciągnięcia pod vat do gospodarstwa?? skoro można rozliczyć 50% vat z paliwa do osobówki oponki tez powinny podchodzić pod rozliczenie. Potwierdzi ktoś ??

Ja odliczam VAT z wszystkich części, przeglądu, robocizny, płynu do spryskiwaczy, radia i co tam się tylko da 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Pewnie możesz ale jak będziesz chciał osobówkę sprzedać to będziesz musiał doliczyć vat i wystawić fakturę

 

oki ale auto kupione było przed wejściem na vat i nie na fakture tylko normalna opłata w US 2% ceny wg ich cennika to z jakiej okazji auto podlegało by opodatkowaniu.

Zrozumiał bym ze auto na sprzedaż normalna umowa kupna-sprzedaży a do auta faktura na opony.

Fakt temat zagmatwany wszystko zależy od interpretacji danego US czyli czepliwości pana/pani  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie ma to znaczenia jak było kupione vat tak będzie trzeba odprowadzić od wartości sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heheh panowie vat w rolnictwie to temat rzeka po prostu co byś nie kupił to wykorzystujesz to  do celów swojej pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

mi babka w US na kontroli mówiła o "rzeczach bezpośrednio potrzebnych do prowadzenia produkcji rolnej" a nowe auto to potrzebne do produkcji ?? :)😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
2 godziny temu, Taurus83 napisał:

Ja odliczam VAT z wszystkich części, przeglądu, robocizny, płynu do spryskiwaczy, radia i co tam się tylko da 

a dziennik z kilometrówką prowadzisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie jak tak jak nie będzie samochodu to jak załatwisz sprawy związane z gospodarstwem  

 

niestety przepisy przepisami i po prostu dużo nie jasność jest w tym prawie skarbowym i nie wiadomo co do czego można zaliczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co jak ktoś ma dwa samochody jedno typowo do gospodarstwa a drugie do jazdy na ładne panie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
3 minuty temu, maniek20 napisał:

a co jak ktoś ma dwa samochody jedno typowo do gospodarstwa a drugie do jazdy na ładne panie 

tak sie składa ze ja mam tak renie kangoo transportowego i w nim mam 100% vatu i osoboweczke50%

czyli na dupeczki za 50 %😎

Edytowano przez tomuss17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a teraz kolego pomyśl że dupeczki też możesz mieć 100 %

tylko troszkę pokombinować 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
3 minuty temu, maniek20 napisał:

a teraz kolego pomyśl że dupeczki też możesz mieć 100 %

tylko troszkę pokombinować 

 

ciężko bedzie w US wytłumaczyć sie z osobówki na 100% to juz jest pojazd w ramach użytku mieszanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahah kolego jak byś zobaczył moje audi 80 to byś o nic nie pytał więcej to lepsze jak czołg błoto nie błot idzie jak szatan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
26 minut temu, maniek20 napisał:

a co jak ktoś ma dwa samochody jedno typowo do gospodarstwa a drugie do jazdy na ładne panie 

Logan pickup i 100% odliczenia od wszystkiego bo jeden rząd siedzeń + otwarta przestrzeń ładunkowa.
Duster 50% bo nie będę się bawił w kilometrówkę, zresztą to leasing który później wykupuję i darowuję tego samego dnia najbliższemu członkowi rodziny i VATu nie oddam (jak się czepią że od wartości rynkowej ma oddać a nie ostatniej faktury to będzie uszkodzony silnik i zawieszenie zapewne bo auto jeździło też dla gospodarstwa).

  • Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
3 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

Logan pickup i 100% odliczenia od wszystkiego bo jeden rząd siedzeń + otwarta przestrzeń ładunkowa.
Duster 50% bo nie będę się bawił w kilometrówkę, zresztą to leasing który później wykupuję i darowuję tego samego dnia najbliższemu członkowi rodziny i VATu nie oddam (jak się czepią że od wartości rynkowej ma oddać a nie ostatniej faktury to będzie uszkodzony silnik i zawieszenie zapewne bo auto jeździło też dla gospodarstwa).

wiesz ze przymierzam sie do leasingu tylko jeszcze nigdzie dokładnie nie podpytałem na jakiej zasadzie działa on w branży agro jak sprawdzają zdolność finansową na ile lat daj przykład dacii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja po leasingu opryskiwacza wyleczyłem się z tej formy kredytowania. Leasing ok jak jesteś na dochodowym i walisz to w koszty a nie u rolnika na vacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Też się zastanawiałem w czym to takie dobre dla rolnika.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
1 godzinę temu, tomuss17 napisał:

wiesz ze przymierzam sie do leasingu tylko jeszcze nigdzie dokładnie nie podpytałem na jakiej zasadzie działa on w branży agro jak sprawdzają zdolność finansową na ile lat daj przykład dacii

zestawiłem sobie kredyt i leasing w RCI i banku gdzie mam konto (5lat, rata max 1200-1300zł., mały wkład własny na początek, wykupuję auto po leasingu).
W obu wyszło podobnie czyli przy aucie za 71 tysia kredyt wychodził drożej o 6-8tysięcy niż leasing.
Wybralem swój bank bo RCI (Renault/Dacia/Nissan) było o 120 zł czy jakoś tak droższe od banku gdzie mam konto (na racie).
Zależało mi na leasingu aby auto nie stało w papierach na mnie, w kredycie stało by na mnie.

26 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

Ja po leasingu opryskiwacza wyleczyłem się z tej formy kredytowania. Leasing ok jak jesteś na dochodowym i walisz to w koszty a nie u rolnika na vacie...

policz dokładnie, jednym się opłaci innym nie. To tak jak z byciem VATowcem.
Co Tobie nie podeszło w leasingu?

 

19 minut temu, Sadek napisał:

Też się zastanawiałem w czym to takie dobre dla rolnika.

zależy co chcesz osiągnąć, mi zależało żeby nie mieć tego na siebie i żeby nie było droższe niż kredyt przy niskim wkładzie własnym. Ja np tablic po leasingu zmieniać nie będę ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Suma wielu składowych... Chociażby sama kwestia ubezpieczenia gdzie przy kredycie mam swojego ubezpieczyciela i swoje zniżki oraz coroczną amortyzację a w leasingu przez cały okres ubezpieczenie w firmie z którą współpracuje leasingodawca i przez cały okres wartość przedmiotu nieamortyzowalna.  Ale każdy robi jak uważa... Fakt że ja leasing brałem w 2010roku i na pewno coś się zmieniło w podejściu do klienta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

leasing w banku->sam pan ubezpiecza, my nie mamy ubezpieczeń, tu jest lista ubezpieczycieli-wykaz (ponad 10 firm), ubezpieczenie ma tylko zawierać któreś ryzyka coś tam. W PZU ubezpieczenie wyszło mnie taniej niż w RCI. 
Ogólnie kartka papieru i sto pytań w banku o kredyt i leasing i to samo u dealera samochodowego i do domku porównywać i tak kilka razy. Odrzuciłem kilka ofert które były tańsze (bo gdzieś potem wychodziły drożej).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, tomuss17 napisał:

tak sie składa ze ja mam tak renie kangoo transportowego i w nim mam 100% vatu i osoboweczke50%

czyli na dupeczki za 50 %😎

To nie masz jeszcze swojej że do lasu jezdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

To nie masz jeszcze swojej że do lasu jezdzisz?

widzisz teraz taka moda byc singlem czekam na angaż w rolnik szuka zony 

a dupeczki to nie tylko określenie leśnych grzybiarek :)

Edytowano przez tomuss17
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj