karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Marcin133    944

Wyskakuje mi błąd 401 weryfikacja negatywna dokument niezgodny że schematem xsd ......coś tam coś tam osoba fizyczna .....za lipiec wysłałem na starym formularzu VAT 17 i dzwoniła babka żeby zmienić na VAT 18 bo weszło od lipca i nie mogę wysłać. Zapisuje kopię robocza niby wszystko ok wysyłam i po chwili wyslane- odrzucone. Patrzyłem te daty i nic nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przez co wysyłasz? Może jest problem z potwierdzeniem dokumentu, czy to nie przez dochód czy e puap. Ja w zeszłym miesiącu wysyłałem nowy i nie bylo problemu, dziś wieczorem będę wysyłał sierpień to napiszę jak poszło.

https://e-deklaracje.info.pl/bledy-w-wysylce-deklaracji/

4 komentarz Leny https://forum.gofin.pl/1182930/deklaracja-vat-7-18-korekta-blad-401

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Z niewiadomych przyczyn, bez wcześniejszego ostrzeżenia, Ministerstwo Finansów wyłączyło obsługę dotychczasowych schematów dla deklaracji VAT-7(18) i VAT-7K(12), wskutek czego wysyłka tych e-deklaracji stała się niemożliwa, występuje błąd 401.

Komunikat "dokument niezgodny że schematem xsd" oznacza właśnie że twój .xml ma złą (starą) strukturę i musi pobrać najnowaszą wersję, wypełnić ponownie i wysłać.

I wszystko bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Dokładnie masz rację. Byłem w skarbowym dzisiaj i pani mi wysłała a i tak musiałem faktury dostarczyć ze środków trwałych.Blizej weekendu będę walczył ponownie z tym programem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Na laptopy jest odwrócony VAT czy normalnie? Można odpisać połowę vatu na cele mieszane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja bym rozliczył połowę, ostatnie 2 komórki które kosztowały powyżej tysiaka odliczałem 50%


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Witam. Chcę wyjść z vatu, ale przedtem chciałbym wymienić dach na budynku inwentarskim, czy ta inwestycja liczy się do środków trwałych i czy będę musiał zwracać odliczony vat? Remont obejmowałby tylko zmianę pokrycia bez rozbudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

w jaki  sposób wysyłacie faktury przy nabyciu środków trwałych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Jeżeli chodzi o zwrot 25-dniowy to trzeba pofatygować się osobiście do US z kserami FV i dowodów zapłaty - taka nasza e-deklaracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Pytanie jestem na vat gdy sprzedaje opasy na ryczałtowca czy 8% musze oddac skarbowemu i czy na fakturze wpisuje sie jakiś kod dla opasowego bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jeszcze raz

Bydło jest na 8% i nie ważne komu chcesz je sprzedać, ja na fakturze piszę tylko BYDŁO i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Co dokładnie powinno sie zawierać na fakturze i czy wogóle musze wystawiać fakture jak sprzedaje na ryczaltowca opasy czy tylko druk przemieszczenia bydła jak do arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

nie rozumiem jak na ryczałtowca

było jeśli opuszcza Twoja siedzibę stada musisz wystawić fakturę

I naprawdę jest to dla Twojego dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Taki temat: w tym lub zaraz na początku przyszłego roku przechodzę na VAT ze względu na Modernizację. W 2020 chcę założyć DG na KRUSie. Co wtedy z VAT ?? W ogóle można tak ?? 

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

można, jedna osoba - jeden status, czyli dla całej działalności podatnik vat czynny

 

dla vatowca stawka na sianokiszonkę to 8%

Dnia 6.10.2018 o 18:57, miwigos napisał:

Jaka stawka na sianokiszonke,oboje na vacie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

ok dziękuje

pytanie jakie są przeciwwskazania dla takiego manewru (ryczałt > VAT > DG) ?? w sensie co sie będzie za mną ciągnąć z racji bycia czynnym podatnikiem VAT przez okres powiedzmy 1,5 - 2 lat ?? 

poza tym, załóżmy, że przyszła działalność gospodarcza nie będzie związana z rolnictwem a gospodarstwo bede prowadził nadal, sprzedaż płodów zakup środków do produkcji, jak by to miało wyglądać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

DG będąca na vacie wymusza aby i gospodarstwo było na vacie.

Co będziesz robił nie ma to znaczenia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40
Jak to jest, bo nie chcialem juz sie spierac ze znajomym, ale on jest czynnym podatnikiem VAT i co roku sprzedaje sobie bydlo rzezne do kwoty 20 tysiecy na fakture VAT RR, wedlug mnie nie jest to zgodne z przepisami, a wedlug Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
3 godziny temu, Arek napisał:

DG będąca na vacie wymusza aby i gospodarstwo było na vacie.

Co będziesz robił nie ma to znaczenia.

no dobra, a jeżeli zrobię tak: na ryczałcie robie działanie z Modernizacji (w okrojonym zakresie w tzw bidzie żeby jak najmniej VATu zapłacić, konieczne zakupy)  i jakoś se poradze z podatkiem

dalej  se ciągne na ryczałcie do tego 2020 r gdzie planuje DG ale na jakich warunkach ?? 

są plusy dodatnie i ujemne, więcej większych inwestycji (jak na moje gospo i możliwości) nie zamierzam, w sumie tej modernizacji teŻ nie zamierzałem... (sori za lamerskie pytania)

jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi... 

 

 

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj