karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Nikita_Bennet    316
17 godzin temu, adamn999 napisał:

Czy będąc w na Vacie i wydzierzawiając firmie grunt pod reklamę (bilbord)  muszę odprowadzić vat od czynszu jaki od nich otrzymuje? 

jeśli u mnie się uda wynająć 1 ar gruntu to będę musiał wystawiać faktury i co jest oczywiste odprowadzić VAT.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

do zapłaty w formie ryczałtu z tego co wiem od księgowej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie , jak sprzedaję bober do firmy to wystawiam im fakturę , ja naliczam vat oni odliczaja a jak chce sprzedac osobie ktora nie prowadzi firmy ? Tj nie jest vatovcem to co ja jej musze wystawić? Jaki druczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja wystawiam fakturę i w razie kontroli mówię że kupujący chciał fakturę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiłem zboże od rolnika na faktur e RR zapłaciłem gotówką na rachunek bankowy czy mogę ten VAT odliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@staszek131415 nie możesz odliczyć vatu, możesz tylko dać w koszta. 


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy przepisy się zmieniły jeszcze w ubiegłym roku było można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

bank założy, korzystanie dobrowolne - ja nie zamierzam korzystać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Właśnie, ktoś się orientuje jakie zmiany od lipca będą dla rolników VATowców? Słyszałem, że trzeba będzie mieć osobne konto prywatne i na gospodarstwo, że trzeba będzie mieć program do faktur, już nie będzie można ręcznie wypisywać. To się powoli robi paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Ale co dokładnie? Bo ja to badziewie wszystko sam robię. Muszę iść się dokładnie dowiedzieć w US. Zaraz się okaże, że na etat trzeba będzie księgowego zatrudnić. Tylko jaka opłacalność tego będzie. Za chwilę rolnik nie będzie miał czasu na pracę w polu bo będzie musiał siedzieć w papierach. Z resztą nie tylko rolnik, innych branż też to dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

jak to jest z korekta faktury w programie taxmachine

w lutym kupiłem nawozy i rsm z mauzerami(kaucja) w maju oddałem mauzery i dostałem fakture-korekte, jak to teraz mam wpisać w w/w program, rozchodzi sie o jpk


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Dostałem fakture za stal z odwrotnym obciążeniem jak ją teraz poprawnie zaksięgować w deklaracji i w arkuszu kalkulacyjnym (korzystam z tego co ministerstwo finansów udostępniło do rozliczania vat) ,  po naliczeniu vat do tej faktury ten podatek zostaje w US czy mogę go odliczyć wpisując fakturę w częsci D deklaracji? 
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rozliczenie-transakcji-odwrotnego-obciazenia-od-2014-roku 
Ten artykuł mi trochę pomógł ale jeszcze nie wiem jak to dokładnie zaksięgować, Pierwszy raz mam styczność z taką fakturą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jestem na vat kupiłem kombajn od rolnika na umowe kupno sprzedaży czy mam od tego zapłacić podatek 2% do us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W teorii powinieneś zapłacić pcc ale w praktyce nikt tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie , jesli chce sprzedać rolnikowi ryczaltowemu który nie ma nipu np zboze to jaki kwit misze mu wystawić ? Dowód sprzedaży tj druczek paragonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Dziś dostałem z banku o zmianie regulaminu i utworzeniu konta osobnego VAT. Ktoś już składał sprzeciw do zmian regulaminu, zamknięcie konta VAT. Czy będzie całkowity przymus podziału kwoty brutto na 2 rachunki?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mój BS na razie to trawi a tylko tam mam "konto firmowe", dwa pozostałe to zwykłe RORy które wykorzystuje w gospodarstwie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Taka informacja z BS. Bank otwiera rachunki Vat dla każdego, bez znaczenia czy jest czynnym płatnikiem Vat czy nie.  5b34a65b99b5b_bsparczew.thumb.png.a90b41c8ece7c0c3c73b7c67fdb4cb24.png


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Bank konto na VAT otwiera automatycznie. Z tego co księgowy powiedział mojej żonie i z tego co dowiedziałem się w US to jest to narazie dobrowolne i tylko na nasze wyraźne życzenie ktoś może nam zapłacić podzieloną płatność. Księgowy powiedział aby wystrzegać się tego jak ognia, bo to zamrożone pieniądze i ogólnie dużo zamieszania. Mówił aby na fakturze w uwagach pisać- wpłatę proszę dokonywać wyłącznie na rachunek rozliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj